פיקוד העורף התרעה במרחב

אולמות אירועים מול גני אירועים

שוק האירועים למיניהם הדורשים השכרת מקום (דוגמת חתונה, בר/ת מצווה, ברית וכד') הוא שוק עצום המגלגל מיליארדי שקלים מדי שנה

ג'קי סויקיס 27/09/10 22:00 

שוק האירועים למיניהם הדורשים השכרת מקום (דוגמת חתונה, בר/ת מצווה, ברית וכד') הוא שוק עצום המגלגל מיליארדי שקלים מדי שנה. שתי האפשרויות העיקריות הקיימות בשוק זה עבור מי שמבקש לערוך אירוע כלשהו הן אולם אירועים או גן אירועים. בעלי אותם אולמות וגני אירועים מתחרים דינם לבין עצמם על הלקוחות והכסף הרב שהם מוכנים לשלם בתמורה למקום לערוך בו את האירוע שלהם. במסגרת תחרות זו, מגייסים כל אותם בעלי עניין בנושא את אמצעי התקשורת והמדיה השונים על מנת לנסות ולשווק את הצד שלהם בסיפור. כל אחד מציג את היתרונות הקיימים בצד שלו ומנסה להסתיר את החסרונות, כאשר הוא משווק בכל מקום אפשרי את האולם או גן האירועים שלו.
שיווק גן או אולם אירועים הוא דבר לא פשוט כלל. עליך לשכנע לקוח אשר מתכוון להוציא עשרות או אולי אף מאות אלפי שקלים על אירוע חד פעמי לו ולאהוביו כי המקום שלך יספק לו את האירוע הטוב והנעים ביותר שהוא יכול להשיג. כאשר השוק מוצף במתחרים אתה חייב למצוא יתרונות כלשהם הקיימים במקום שלך, ואשר בגללם כדאי לשכור את שירותיך ולא את שירותיו של מישהו אחר. לכן פנו בעלי גני האירועים לשווק את הנישה שלהם (גן אירועים בניגוד לאולם סגור) כנישה אקל וסיבית ויוקרתית יותר, ובכך פנו בעצם אל קהל הלקוחות העמידים יותר, אשר עורכים את האירועים שלהם תחת תקציב גדול יותר.
מה שמעניין סיפור הזה הוא לראות כיצד שכלולם ופיתוחם של אמצעי התקשורת והמדיה השונים בא לידי ביטוי בשיווק של כל תחום כמעט כיום. לאחר שקיבלתי מייל מחבר המבשר על אירוע קרוב בגן אירועים כלשהו, התחלתי לקבל בתיבת הדואר האלקטרוני שלי פרסומות לגני אירועים, וכל זאת רק משום שהמחשב זיהה את צמד המילים "גן אירועים" והסיק כי אני אדם אשר קיים עניין לשלוח לו פרסומות ממומנות לגני אירועים. זה נכון כמובן עבור כל תחום אחר באותה מידה.
עולם המדיה החדש בו אנו חיים מביא את השיווק והפרסום התחרותי לרמה חדשה בה לכולם יש את ההזדמנות לפרסם ולשווק עצמם לכל העולם כולו. מעניין יהיה לראות לאן תחום זה עוד יתפתח בעתיד.