פיקוד העורף התרעה במרחב

פרופיל אישי

האפשרויות הן רבות: פרופיל בפייסבוק, אתרי בלוגים, אתרי שיתופים, אתרי תמונות, רשתות חברתיות, רשתות עיסקיות, פורטלים שונים, ועוד.

ג'קי סויקיס 20/09/10 11:46הפרופילים השונים נבנו למטרות שונות. חלקן מוגדרות, כמו כרטיס בלינקדאין שמטרתו יצירת אינטראקציה עסקית, וחלקן כלליות יותר, כגון כרטיס בפייסבוק. בכל מקרה, המכנה המשותף הוא שבכולם מתנוססת תמונת פרופיל. רבים בוחרים בתמונת פרופיל ללא מחשבה יתרה. מורידים מהדסקטופ את התמונה האחרונה מהטיול לצפון, ומסתפקים בכך.

בחירה של תמונה אקראית הינה טעות. נדרשת הקדשת מחשבה לתמונת פרופיל. התמונה היא סוג של כרטיס ביקור ראשוני. היא כרטיס הכניסה לעמוד, והמייצגת אתכם בראש ובראשונה עוד לפני שמישהו קרא תו אחד שלכם. אומרים שרושם ראשוני הוא הקובע, אומרים שתמונה שווה אלף מילים. בין כך ובין כך – כל אלה מאששים את העובדה שיש להקדיש מחשבה לפני שבוחרים בתמונת הפרופיל שלכם.

התמונה היא הכלי הראשוני לבניית התדמית או המסר שתרצו להעביר בכרטיס. להלן מספר דוגמאות לתדמיות שונות, ותמונות הפרופיל המתאימות להן. בחרו את האופציה המתאימה לכם:

קורקטיים – הקורקטיים יבחרו בתמונת פרופיל עניינית. בדרך כלל תמונת פספורט, המשדרת מעט מאוד פרטים. מבט ישיר למצלמה, חיוך קל בזוית הפה או מבט רציני. הבנאדם נטו. ללא תוספות.

חברותיים – יבחרו לפרופיל בתמונה המדגישה את הפן החברתי שלהם. רוקדים במסיבה, מחייכים ואוחזים בקוקטייל עם מטריה קטנה בדאנס בר, מוקפים בחברים, מחייכים, שזופים, שמחים וטובי לב. ככה זה כשאתם לא לבד.

סקסיים – תמונת הפרופיל של בעלי הז'אנר הזה תכיל אלמנטים סקסיים. פוזה מזמינה, בגד צמוד המדגיש את קווי הגוף. בדרך כלל לבוש לא צנוע ומינימליסטי. וגם אם לא, לתמונה ילווה מבט מתריס שלא משתמע לשתי פנים.

וורקוהולים – אלה לא יהססו להצטלם בסביבה הטבעית שלהם - כמובן בעבודה. הצילומים יתקיימו ליד מסך המחשב, לצד המלגזה - איש איש ועבודתו. המחמירים ישימו תמונה שלהם לצד הבוס.

משפחתיים – תמונת הפרופיל המשפחתית תשרה אוירה מושלמת, כשבעל הפרופיל מצולם בה עם בן/בת הזוג, הילדים, הכלב והתוכי, כשכולם מחייכים ומאושרים בתוך הבית הקטן בערבה. כאן גרים בכיף.

מסתוריים – אלה יבחרו בתמונת פרופיל אפלולית, בה מצולם בעל הפרופיל מזוויות שונות ונראה לרגע במצב של דיכאון מתקדם. מדובר בתמונה מרתקת, מעניינת, חצי אמנותית, ובדרך כלל אין שום סיכוי לזהות בה את המצולם בתמונה.

אקטיביסטים – אלה יציבו תמונת פרופיל הקשורה לפעילות האחרונה שלהם. כרזות נגד החלטות הממשלה האחרונות, סטיקרים של הזדהות עם מעמד הדולפינים באנטרקטיקה, או תמונה שלהם מתוך הפגנה, אוחזים בשלט, או בעימותים עם כוחות הביטחון.

קולים – הם לוקחים את החיים בקלות, ובהתאם לכך ישימו תמונה צבעונית של עצמם חורצים לשון למצלמה, נמצאים באמצע קפיצת באנג'י, או סתם לובשים פאה ירוקה על הראש. בכל מקרה, פוזת הצילום תהיה מגניבה ובלתי אפשרית, כזאת שנראית כמו התרגיל האחרון שלמדתם בחוג אומנויות לחימה.

מתחכמים – המתחכמים הם קולים מתקדמים. כלומר, מרוב שהם קולים יבחרו לשים תמונה לא קולית של עצמם כחנונים מושלמים עם משקפיים בעלי מסגרת מעניינת ובולטת. או, לחילופין, ישימו תמונת פרופיל הפוכה. כי אם כבר הפוך על הפוך, אז עד הסוף.