פיקוד העורף התרעה במרחב

מצלמת וידאו תלת מימד ביתית

אוואטר, סרט התלת מימד הראשון מבית היוצר של ג'יימס קמרון , עשה מהפיכה בכך שהשיב את האנשים שבשנים האחרונות פשוט ישבו מול מסך ה-LCD הביתי לאולמות הקולנוע

ג'קי סויקיס 12/09/10 11:53בזכות הסרט (ואלו שהגיעו אחריו) נוצרו פורמטים תלת מימד גם בטלוויזיה . הרי לא נשכח את שידור הפרק הראשון של הישרדות אולסטארס שהיה גם – בתלת מימד .
לאחרונה אנו עדים להמון מסכי LCD תלת מימד שמושקים על ידי היצרנים הגדולים אך האיש הקטן קם ושואל - רגע, מתי אני אוכל לצלם את מופע הסיום של גן רינה בתלת מימד ?
ובכן, התשובה לא מאחרת לבוא ויכול להיות שכבר בשנה הבאה תוכלו לצלם את הזאטוט שלכם (שכבר הספיק להחליף גן) בתלת מימד.

בשנת 2009 נחשפנו למצלמה הדיגיטלית הראשונה המצלמת בתלת מימד של חברת FUJIFILM. יחד עם המצלמה, יצרה חברת פוג'י גם סוג של מסך שבו ניתן לצפות בתמונות ה-3D שצולמו במצלמה. המוצר לא כל כך הצליח מכיוון שהדרישה היא ליצור תמונה בתנועה בפורמט 3D, הצרכנים אמרו פשוט "צ'טערת אבל אני רוצה סרט תלת מימד ולא פוטו".

קונצרן האלקטרוניקה היפני הענק , PANASONIC קרוב מאוד להשקת מצלמת הוידאו הביתית הראשונה שתצלם בתלת מימד ה - PANASONIC 3D HDC SDT750 שללא ספק היא סנונית ראשונה של מהפכה ענקית בכל הקשור לצילום בכלל וצילום וידאו בפרט.
הידיעה הגיעה בזכות טעות (או טעות מכוונת) של אחד מעובדי פנסוניק שפשוט לחץ על הכפתור מוקדם לפני ההכרזה כך שאתם תדעו על זה לפני כולם.
מצלמת הוידאו החדשה ה- PANASONIC 3D HDC SDT750 היא המשך ישיר של הסדרה המוצלחת, סדרת ה-PANASONIC HDC, אותה הספקנו להכיר לפני שנתיים. סדרת ה-HDC המצוידת בחיישני 1MOS או 3MOS , חיישנים המוגדרים חיישנים טובים יותר מחיישני ה-CCD , חיישנים בהם הצטיידו המצלמות עד כה .מצלמות הוידאו מצלמות ברזולוציית FULL HD P1080.
המייחד מצלמה זו משאר הסדרה היא כמובן האפשרות לצלם ב- 3D - תלת מימד.

כמובן - המעוניינים לצפות בתלת מימד יאלצו להצטייד גם במסך תלת מימד שעולים קצת יותר יקר ממשקפי התלת מימד אתם ציידו אותנו באולמי הקולנוע.

מכיוון שהידיעה הגיעה טרם ההשקה - המחיר טרם פורסם. גם בכדי ללמוד את נתוניה הטכניים הנוספים של המצלמה, ניאלץ להמתין להכרזה הרשמית.
אבל ברור למדיי שהראשונים שיצטיידו במצלמה זו אלו יהיו אלה שיוכלו להרשות לעצמם.
אז גם אם אתה עובד היי טק מין המניין וגר לך בפתח תקווה שם באם המושבות , תיאלץ להמתין איזה שנה שנתיים שהמחיר יגיע לרמה שתוכל לאפשר לך מצלמה שכזו.עד אז, אתה מוזמן ליהנות ממצלמת וידאו אחרת מבית היוצר של פנסוניק.

לסיכום – כולנו נזכור את אוואטר , כמו שהורינו או סבינו זוכרים את התמונה הראשונה שבה הם צולמו בצבע. מעניין מה יהיה הרגע הפרטי, האישי הראשון אותו נזכור בתור הרגע שתועד בתלת מימד.