פיקוד העורף התרעה במרחב

"עוצמתי ומזכך"

אחרי הפרק המרגש, חני נחמיאס מדברת על השיחה הכואבת עם בתה וצילומי הסדרה

מערכת רשת 01/06/15 21:00בפרק הרביעי בעונה השניה של 6 אימהות חני נחמיאס וילדיה חושפים בפנינו רגעים אישיים כואבים במיוחד ומרגשים. נחמיאס, שאיבדה את בעלה צביקה, שנפטר מסיבוכים של סכרת לפני 22 שנה כשבנה טום היה בן 9 וביתה מאי רק בת 6, מבקשת לעורר בהם את הזיכרונות מהתקופה בה אביהם היה בחיים ולהראות להם גם רגעים ששכחו או לא ידעו כלל בשל גילם הצעיר.

"במהלך צילומי הסדרה גיליתי שמאי לא צפתה בסרט חתונה שהכנתי לה בעמל ובאהבה גדולה אף פעם מעבר לערב החתונה", מספרת נחמיאס. "זה היכה בי... הייתי בהלם". לקראת חתונתה של מאי, לפני שלוש שנים, החליטה נחמיאס להכין לה סרט ערוך מתוך חומרים שצילמה בעצמה במשך שבע השנים האחרונות בחייו של צביקה, אבי ילדיה. "שקדתי על הסרט הזה חודשיים והוא כולו אסופה של רגעי ילדות מלאי אושר. הסיבה שמאי לא צפתה בסרט מאז, היא העובדה שהיא לא מסוגלת להתמודד עם ארבע שניות בסרט בהן רואים אותה כילדה בת 3 מחובקת עם אבא שלה ז"ל", מסבירה נחמיאס.
 

תמונה גדולה

שם הפריט: אמא
קוד זיהוי:218893
 

במהלך השיחה עם מאי, נחשפת נחמיאס לראשונה לכאב העצום שהשאיר האובדן בבתה. "רק במהלך הסדרה הבנתי כמה קשה ומפחידה עבורה התחושה שהיא לא זוכרת כלום מאבא. היא היתה בת 6 כשהלך לעולמו וכל מה שהיא יודעת זה רק מה שסיפרו לה. עד היום, והיא כבר בת 28, היא עדיין לא מסוגלת לראות סרטים שצילמתי ותיעדתי במהלך מחלתו". 

צפו בקטע מתוך השיחה ביניהן:
 

נגן וידאו

שם הפריט: ילדה של אבא
קוד זיהוי:240148
 


"כאשר התארחתי ביום שישי האחרון בתכנית מדברים על זה, צפיתי בקטע מתוך השיחה עם מאי. לא פשוט לצפות בעצמך, ובעיקר ברגעים לא קלים של התמודדות עם גילויים", מציינת נחמיאס.

צפו בראיון המלא עם חני נחמיאס במדברים על זה:
 

נגן וידאו

שם הפריט: חני נחמיאס בראיון אישי
קוד זיהוי:240184
 

"6 אימהות הפכה עבורנו לסוג של 'טיפול משפחתי'" מסכמת נחמיאס את החוויה של צילומי הסדרה. "זה היה קשה אך מזכך, מורכב אך מעצים. שמחה שלקחתי חלק בפרויקט הזה ומודה לתמי ואיתן, המפיקה והבמאי, על החום, הרגישות ותחושת האיכפתיות שליווי את הצילומים".

 

לצפייה בפרק המלא של 6 אימהות - לחצו כאן