פיקוד העורף התרעה במרחב

1 2 3

מופע התרמה להצלה משרד האוצר

ביום רביעי ב20:00 אנשי מצב האומה יערכו מופע התרמה מיוחד להצלת משרד האוצר

מערכת רשת 08/05/13 21:00 
46 מיליארד שקל – זה הסכום שליאור שליין, גורי אלפי, אורנה בנאי ועינב גלילי מתכוונים לגייס בערב אחד, במופע התרמה חגיגי שיערכו השבוע וכל הכנסותיו ייתרמו להצלת משרד האוצר ולכיסוי הגרעון של ישראל. האירוע, שזכה לכותרת "יאיר AID", יתקיים ביום רביעי (8.5) בשעה 20:00 באולם אסיא במוזיאון תל אביב.
בניסיון אחרון לבטל את הגזירות, הקיצוצים והעלאת המסים, מתגייסים אנשי "מצב האומה" לעזור לידידם הוותיק, שר האוצר יאיר לפיד. "אחרי שהכתרנו אותו כמלך ושלחנו אותו לפוליטיקה בלי שום הכנה מוקדמת, במידה מסוימת אנחנו מרגישים אחראים למצב הקשה בו יאיר נמצא", אומר שליין. "קשה לנו לשבת מהצד ולראות איך יאיר מתחבט ומתייסר לבדו בשאלות מכריעות כמו למי צריך לקצץ ומה יעד הגרעון. זה גם יהיה מביך מאוד עבורנו, כאומה, אם האוברדרפט ימשיך לגדול ואנשי 'סטנדרד אנד פורס' יבואו לארץ ויגזרו את כרטיסי האשראי של משה רבנו".
במהלך הערב יבצעו אנשי "מצב האומה" גרסה חד-פעמית של תכניתם על הבמה, בה ישולבו אורחים והפתעות נוספים. האירוע לא ישודר בטלוויזיה, ולכן צפוי להיות בלתי מצונזר ופרוע במיוחד. כל האמנים שישתתפו באירוע עושים זאת, מן הסתם, בהתנדבות.
 בכניסה לאולם תוצב כספת, והקהל יוכל לתרום כמה שהוא רוצה, אם ירצה. כך שלמעשה, הכניסה חינם. "זה נכון", מסביר שליין, "אבל זאת בדיוק הגישה שהביאה אותנו לגרעון העצום הזה מלכתחילה".
 
 

 האירוע יתקיים במוזיאון ת"א, ביום רביעי הקרוב בשעה 20:00