פיקוד העורף התרעה במרחב

1 2 3

לא יכולים לשתוק יותר!

תוכנית הסאטירה, מצב האומה, חוזרת במהדורה מיוחדת לרגל המצב

מערכת רשת 18/09/11 21:00
חברי "מצב האומה" פשוט לא יכולים לשתוק יותר! והפעם הם יוצאים החוצה להיכל התרבות באריאל.
יום שני ה-19 בספטמבר, בשעה: 21:45, "רשת
"

 

הפלשתינים מקימים מדינה, היחסים עם מצרים וטורקיה מידרדרים, דו"ח טרכטנברג בפתח, הרופאים מתפטרים, המדינה בוערת – וגם אנשי "מצב האומה" לא יכולים לשתוק יותר. זה קורה ב-19 בספטמבר, לערב אחד: ליאור שליין, אורנה בנאי וגורי אלפי יחזרו כדי להגיב על האירועים, בתכנית חגיגית שתשודר בערוץ 2, רשת, בשעה 21:45.

 

מתכונת התכנית תהיה שונה מהרגיל. ערב ההצבעה באו"ם על הקמת מדינה פלשתינית בשטחים, החליטו שליין וחבריו לצאת מהאולפן ולצלם את התכנית כולה על במת היכל התרבות באריאל, מול הקהל המקומי. בנוסף, לקראת פרסום דו"ח טרכטנברג, יארחו אנשי "מצב האומה" את מנהיגי המחאה החברתית: דפני ליף, סתיו שפיר ורגב קונטס. אל שליין, בנאי ואלפי יצטרפו יאיר ניצני ואלי פיניש. פרט לכל אלה, מתכננים אנשי התכנית הפתעות נוספות.

 

התכנית "מצב האומה" עלתה לאוויר בינואר 2010, עם שובם של שליין ואלפי ל"רשת" לראשונה מאז ימי "משחק מכור", והצטרפותה של אורנה בנאי לאחר שעזבה את "ארץ נהדרת". מאז התארחו בתכנית מיטב הקומיקאים, כוכבי התקשורת והבמה בישראל, ביניהם צביקה הדר, גידי גוב, מוטי קירשנבאום, דני סנדרסון, עלמה זק, טל פרידמן, ספי ריבלין, יהונתן ואביב גפן, ועוד רבים אחרים.
"מצב האומה" ידועה בראיונות השנונים והחריפים שמנהלים שליין וחבריו עם הפוליטיקאים הבכירים בארץ, בין השאר השרים יובל שטייניץ, גדעון סער ומשה (בוגי) יעלון. בשלוש העונות הראשונות שלה זכתה התכנית לרייטינג ממוצע בשיעור 16%, ואחרי החגים היא תשוב לעונה רביעית.