פיקוד העורף התרעה במרחב

ראיון עם אלמו מתוקו

עוד מימי "בני עקיבא" היה ברור לו שיתרום למדינה כמה שיותר, היום הוא ממליץ ללכת עם הדרגות בחוצות העיר. אלמו מתוקו בראיון בלעדי

01/05/10 21:00אלמו הוא בחור דתי מאופקים, הגיע לישראל עם הוריו ואחיו ברגל מאתיופיה, הוא מאוד שמח בחלקו, עלם צנוע וחייכן שמאמין שאין לנו ארץ אחרת ועל כן יש לתרום כמה שיותר למדינה שלנו. תפסנו אותו לראיון קצר:
מה זה בשבילך להיות קצין?

קצין בשבילי זה בראש ובראשונה דבקות במטרה, נחישות, אנושיות כלפי החיילים, ואכפתיות. חשוב גם ליצור קשרים בין אישיים, להיות ישר וכמובן להוות מודל לחיקוי. קצין צריך בד"כ לעמוד על העקרונות שלו. להיות אמיתי עם עצמך - תכונה מאד בסיסית.

מי מודל החיקוי שלך?

כשהייתי בטירונות, היה מ"כ באחת המחלקות שמעבר למקצועיות שהפגין, היה מאוד מחובר לחייליו וגם לאחר שהתשתחרר החיילים עדיין שמרו עמו על קשר. הוא שימש לי דוגמא לכל אורך השירות.

מה אומרים המשפחה והחברים על היציאה שלך לקצונה?

החברים לא היו מופתעים, בגלל שכולנו גדלנו בתנועת נוער "בני עקיבא" שהייתה להיט בקהילה, זה היה מוסכם שבזמן השירות תורמים מעל ומעבר. המשפחה רוצה שאני אנוח יותר.

מה אתה מרגיש כשאתה מסתובב עם דרגות הקצונה?

אין גאה ממני, אני ממליץ ללכת עם הדרגות בחוצות העיר. החברים בשכונה מגלים כלפיך הערכה. בשכונה יש שלושה קצינים אתיופים, אני הצטרפתי לעוד משפחה שאני ממשיך את דרכה.כולם חברה טובים מיח' מובחרות.

איך קיבלת את ההחלטה לצאת לקצונה?

המדריכים בתנועת הנוער בה הייתי פעיל לפני הגיוס מאוד דחפו אותי לצאת לקורס קצינים, ותמיד חינכו לתרומה למדינה ולחברה. תמיד ידעתי שארצה להיות קצין, כפי שאמרתי חונכתי על הערכים הללו.

אילו כלים רכשת באמצעות הקורס? האם השתמשת בהם?

במהלך הקורס למדתי להיות ישר עם עצמי ולעמוד על שלי. זו הייתי נקודת ההתמודדות הכי מאתגרת לאורך הקורס. אין ספק שהניסיון המעשי לאחר הקורס מוסיף ומשפר את אופן הטמעת הכלים בתפקיד. בנוסף, רכשתי כלים חיוניים לניהול זמן, שמסייעים רבות במילוי תפקידי בשטח.

איפה אתה משרת? האם אתה מרגיש שמתייחסים אליך אחרת מאז שהפכת לקצין?

אני משרת כקצין ניווטים בצאלים. במסגרת התפקיד אני מכשיר גם מילואימניקים- מדובר באנשים בוגרים, עם רצון לתרום ומחויבות, והם מעניקים לך את התחושה שאתה מהווה עבורם מקור לידע וכתובת מקצועית.