פיקוד העורף התרעה במרחב

ראיון עם איתי אפלאוג אשכר

הוא הודח מהקורס בגלל שבירת שמירה אך כבר אוטובוס חזרה מהב"ד גמלה בליבו ההחלטה לחזור לנסיון נוסף, איתי אפלאוג אשכר בראיון בלעדי על החזרה לארץ והתמודדות עם השירות הצבאי בגיל המאוחר

01/05/10 21:00איתי נולד בישראל ובגיל צעיר עבר עם הוריו לצרפת, בבגרותו עבר לאנגליה והתחיל לעבוד בהייטק. בגיל 25 גמלה בליבו החלטה להגיע לישראל, למרות כל הקשיים של העלייה והגיל איתי נפרד מהבית הנוח, הג'וב המוצלח, החברה והחברים באנגליה והגיע לישראל, נקלט בחיל התותחנים ויצא לקורס קצינים, תפסנו אותו לראיון על ההרגשה שאחרי:


איפה תפסה אותך ההחלטה לחזור לארץ ולהתגייס?

ההחלטה לחזור לארץ ולהתגייס תפסה אותי על המטוס בחזרה לארץ מאנגליה, לאחר 8 שנים שלא הייתי בארץ. ידעתי שזה יקרה, לא ידעתי מתי. לא היה לי ספק שאחזור לשם השירות הצבאי, גם אם זה יקרה באיחור של כמה שנים. לא ידעתי מתי ואיך זה יקרה, הייתי בהידברות שוטפת מול צה"ל ואגף כח אדם. באותו יום של החזרה מאנגליה, כבר הייתי בבקו"ם והתחלתי את שרשרת החיול.

מתי החלטת לצאת לקצונה? האם לא ראית בזה בזבוז זמן?

התחלתי בשירות סדיר שנמשך שנתיים. לא ידעתי כלל שאצא לקצונה. בחיל התותחנים קיים מסלול סדיר, שמתחיל בטירונות, אימון מתקדם וממשיך בקורס מ"כים. בסוף הקורס ניתנת אפשרות לצאת ל"מכין" לקצונה. לאחר התלבטות החלטתי לצאת. הציעו לי לחתום קבע לשנתיים, ואני הייתי בן 25. היססתי לא מעט, התייעצתי עם אמי נירית אשכר ובן זוגה גדעון טולקבסקי שעזרו לי ותמכו בי לאורך כל הדרך.

איך התייחסו לנושא החברים? המשפחה?

הרבה תמיכה מהחברים (תודה גדולה למשה מנקין),החבר'ה מענף חי"ר במא"ט ממש עודדו ותמכו, המשפחה היתה בעד ותמכה ללא הרף.

האם אתה מרגיש כיום ,בדיעבד, שבחרת נכון?

גם היום לאחר כל מה שעברתי אני אומר בלב שלם שזו ללא ספק היתה בחירה נכונה.

מה הרגשת כשהודחת מהקורס בגלל שבירת שמירה?

זה היה מאוד מאוד קשה עבורי, ההרגשה הייתה קשה, חשתי מועקה כבדה וכישלון, אבל זה לא שבר אותי. כבר באוטובוס חזרה מבה"ד 1 גמלה בליבי ההחלטה לחזור לנסיון נוסף.

מה מצאת כשהגעת לקורס קצינים?- מבחינת הרמה האנושית? הרמה המקצועית של הקורס וכו'.

למרות היותי מבוגר,אני מוצא את עצמי מוקף באנשים הרבה יותר בוגרים לגילם בהשוואה לאלו באירופה, אנשים איכותיים וההבדל בין הגילאים לא מורגש כלל. הקורס הקנה לי הרגשה של מיצוי מלא וסיפוק יומיומי.

יש מחשבות לחזור לחו"ל?

ביתי בארץ ישראל.