פיקוד העורף התרעה במרחב

שירות חדרים

 

שני פנים לסיפור - זוכה פרס האמי

ישראלים ופלסטינים, מנסים להכיר את הסכסוך כפי שנראה בעיני הצד השני

31/12/12 10:18 

סרטו של זוכה פרס האמי, תור בן מיור, ישודר ביום חמישי, ה3/1 בשעה 23:00 ב";רשת";
 

במציאות יומיומית בלתי אפשרית - ישראלים ופלסטינים ממשפחות שכולות, לוחמים, מתנחלים, אסירים ביטחוניים לשעבר ועוד, מנסים להכיר את הסכסוך כפי שנראה בעיני הצד השני.

''שני פנים לסיפור'', סרט בהפקה משותפת ישראלית ופלסטינית, בבימוי של זוכה פרס האמי, תור בן מיור, ישודר ברשת ביום חמישי, ה3/1 בשעה 23:00.

הסרט, עוקב אחר פלסטינים וישראלים אשר נפגשים במסגרת פרויקט של פורום המשפחות השכולות, ומטרתם להכיר כל אחד את הנרטיב של האחר תוך כדי קיום דיאלוגים טעוני רגש וחוויות. יחד הם יוצרים פסיפס של הקונפליקט היומיומי – משפחות שכולות, דתיים (מוסלמים ויהודים), מתנחלים, לוחמים בצה";ל ואסירים ביטחוניים לשעבר, תושבי רצועת עזה, קיבוצניקים, דור שני לניצולי שואה, פעילי התנגדות לא אלימה ועוד. כל דמות וההיסטוריה והמטען הרגשי אותם נושאת.
בקיץ 2011, מתכנסת בבית ג'אלה קבוצה של פלסטינים וישראלים לסדנה יוצאת דופן. הם לא מנסים לשכנע זה את זו בצדקת דרכם וגם לא מחפשים פתרונות מדיניים. הם מתבקשים רק להקשיב. לחדד את ההבדל בתפיסות המציאות השונות ולערוך היכרות אמיצה וכנה עם המטען הרגשי שנושאים בליבם המשתתפים.
במאי הסרט, תור בן מיור, אשר זכה בפרס האמי על סרטו ";קאפו";, מתעד את כל המפגשים – הן הקבוצתיים, והן האישיים, ומלווה ברגישות ובאיזון את המפגש בין שני העולמות, בין שתי השפות, משני צדי הסכסוך.


המשתתפים במפגשים פותחים צוהר לעולמם הפנימי, חושפים את סיפור אובדנם האישי, לצד הפרשנות הפוליטית וההיסטורי, כאשר מסבר שהאתגר הגדול הוא אתגר ההקשבה.
";בתור יוצר סרטים ואזרח במדינה הזאת, יצא לי לשמוע לראות ולתעד את הכאב של הצד השני"; מסביר במאי הסרט, תור בן מיור, ";אבל היה משהו במפגש הזה שעושה בעיני את כל ההבדל וזה האפשרות השווה של כל צד להשמיע את הכאב שלו באופן שלו והעובדה שמישהו מהצד השני מקשיב לו";.
שני פנים לסיפור- יום חמישי, 3/1, 23:00, ";רשת";

יוצרי הסרט:
חוג ההורים - פורום המשפחות השכולות; טושוט סרטים; סוכנות התקשורת ";מעאן"; מציגים.
במאי ועורך - תור בן מיור; עורך תוכן - דובי קרויטורו; תחקיר - מיכל יון אמג'ד אבו ערפה; צילום- מני אליאס, מוחמד פאוזי; מוסיקה מקורית - קובי ויטמן; מפיק: יואב לשם; מפיקה אחראית – אילת הראל