פיקוד העורף התרעה במרחב

הבלוג של נאור: הפרנסאווית

נאור ציון בעוד בלוג שמסביר מה עמד מאחורי הפרק "הפרנסוואית"

מערכת רשת 23/03/14 22:00אנחנו כנראה אחד העמים שסבלו הכי הרבה מגזענות בעולם, אבל דווקא בגלל זה ובמקום ללמוד מכך, הפכנו להיות לא מעט גזענים בעצמנו, ממש כמו ילד מוכה שהפך לאבא מכה . מה שלנו מותר לאחרים אסור ואנחנו לא תמיד שמים לב לכך. אנחנו אוכלים אוזני המן ,פריט איבר גוף של עם אחר בחג שלנו, אבל איך אנחנו היינו מרגישים אם עם אחר היה אוכל אף של יהודי ממולא בפרג בחג שלו? מצד שני, אנו לפעמים מפתיעים לטובה באובייקטיביות הלא מתנשאת שלנו. תום הזוכה הקודם של "מסטר שף" היה גרמני שהתגייר ורוז הפיליפינת המוכשרת זכתה ב"אקס פקטור". לא בטוח שדבר כזה היה קורה אם זה היה הפוך . בפרק ה"פרנסאווית", בחרתי לתת ביטוי לגזענות והדעה קדומה שהבנות מפעילות על הצרפתיות החדשות שמגיעות לישראל, כשהמניע שלהן לתחרות הקשה הוא אחד הספורטאים הכי מצליחים שלנו בעולם, עומרי כספי . הן ממש מתייחסות אל אותה בריג'ט כמו שהן ממש לא היו רוצות שמישהי תתייחס אליהן. יחד עם זאת, הן סולדות ממנה כי הן מזהות בה משהו שמזכיר להן את עצמן, חלק ספציפי שהן פחות אוהבות באישיותן .

תמונה גדולה

שם הפריט: בנות
קוד זיהוי:204080
 

 

 

הפרק הזה היה תלוי ליהוק וידעתי שיהיה קשה מאוד להפיק אותו ללא שתי דמויות שראיתי בעיניי דמיוני כשכתבתי אותו- ג'וליה לוי בוקן ועומרי כספי . לוח הזמנים של עומרי היה מאוד צפוף ולא היה לנו הרבה זמן בו יכולנו להביאו לצילומים וכנ"ל עם ג'וליה שרוב הזמן שלה עובדת בחו"ל.  בסופו של דבר, הדברים לשמחתנו הסתדרו והצלחנו להרים עוד פרק שהנושא שלו עוד לא דובר מספיק בדרמה כלשהי בישראל. לשמחתי הוא גם אחד הקצביים, המוזיקאליים והכיפיים שלנו .  גם העבודה עם פלטו שרון הייתה מהנה מאוד והוא התגלה כאחלה של בן אדם בעל רוח ספורטיבית ויופי של חוש הומור. המילה ה"פרנסאווית"  אגב השתרשה לי עוד מכיתה ד' כשבן דוד של חבר טוב שלי מהכיתה הגיע לארץ לביקור  מצרפת ואותו חבר שהיה אחד המצחיקים הדביק לו את הכינוי "הפרנסוואי" .

 

מקווה שנהנתם מהאווירה ה"פרנסאווית " בפרק ואם בא לכם להתפנק בשמיעה של שיר צרפתי טוב בכביש מהיר, אני ממליץ מאוד על השיר שהיה בפרק poupee de cire poupee de son" " בביצועה של Jenifer   .

 

באהבה גדולה,

נאור ציון J