פיקוד העורף התרעה במרחב

הבלוג של נאור: פרק עוזרות הבית

נאור ציון על הפרק המוקדש לכל עוזרות הבית שעושות את העבודה הקשה בעולם!

מערכת רשת 03/03/14 22:00בגיל 25 ביצעתי את אחת הקניות המטופשות של חיי. הזמנתי באינטרנט בובה אורגינאלית בגודל טבעי של "דארת' ווידר" ממלחמת הכוכבים. גובה הבובה היה שני מטרים ועשרה סנטימטרים והיא כללה גם את אורות החשמל שהיו לו בבטן. זו בובה עם נוכחות מאוד מרשימה, אבל יחד עם זאת חייב היום להודות גם לא ממש קשורה. לא אשכח את הבעת פני הסבלים שפתחו את הקופסה הענקית בה היא הגיעה ואת המוכסים שחיפשו שלוש שעות קודם לכן  אם לא הברחתי משהו בתוכה. אחד מהם איתר נכון ואמר "היה לך מחסור קשה בצעצועים בילדות הא?". הבובה הזו עברה איתי שלוש דירות ולא פעם, חברות שהיו לי העירו אותי באמצע הלילה בצרחות אימים כשהן נתקלו בה בחושך בדרכן לשירותים . לא מאשים אותן, בהתחלה גם אני הייתי מגיב אליה בתנועות קרטה כשהייתי קם בלילה לקחת משהו מהמקרר .

בחושך, הבובה הזאת הייתה לא נעימה .

 

תמונה גדולה

שם הפריט: בובה
קוד זיהוי:203538
בובת הדארת' ווידר
 

 

 

 שלוש שנים מאוחר יותר הייתה בצורת קשה בת"א. עוזרות בית טובות היו קשות מאוד להשגה, ואני נכנסתי לתקופת ייאוש שכללה ניקיונות של הבית באחד על אחד פלוס ניסיונות כושלים עם חברות כוח אדם שהופיעו על מגנטים שפוזרו על דלתות השכונה.  המלצה טובה מאחותי על עוזרת בית יסודית בשם נוהיר מיפו הפיחה בי תקווה. לשמחתי היא הסכימה לקבל אותי, אבל עם הצבת תנאי אחד- היא הדגישה שהיא יכולה להגיע אליי רק ביום שלישי אחרי שהיא תסיים שתי דירות לפניי, דבר שגרם לי לקבל את פניה בשעה 16:00 ,שעה לא הכי נוחה אבל עדיין עדיף ממגנט שמשאיר יותר בלאגן. הרושם הראשוני שהיא עשתה היה של אישה קצת מותשת ואני הבנתי אותה , שאלתי אותה בנימוס אם היא בטוחה שיש לה כוח לעוד דירה?" היא צחקה ואמרה "יש ימים שאני מנקה חמש דירות, הכל בסדר. זה עוד יום קל". חייכתי לעצמי ונתתי לה הסבר קצר על איפה לנקות כשאת רוב ההסבר השקעתי בכך שהיא צריכה לשים לב לא להינעל בטעות מחוץ לדלת. הסברתי לה שלשתי עוזרות הבית הקודמות שלי זה קרה כל הזמן  והיא הנהנה בביטחון ואמרה: "בטח בטח, גם אני אשים את המפתח במנעול כדי שלא אשכח".

השארתי אותה לבד בבית ויצאתי לסיור העברת זמן של ארבע שעות . גשם החל לרדת והשעה הייתה כבר 20:00 . נוהיר אמרה לי שעד 20:30 היא אמורה לסיים ואני הקדמתי טיפה כדי לא לאחר. בעודי יוצא מהחניה ומתקדם לכיוון דלת הכניסה לבניין, ראיתי את נוהיר עומדת אבודה, יחפה, מביטה בי מיואשת ומתחילה להגיד במבטא ערבי כבד: " אל תשאל מה קרה ? אל תשאל מה קרה ? "

הבטתי בה מודאג ושאלתי אותה: "מה קרה ? "

"ננעלתי מחוץ לדלת ... ". "איך ?" שאלתי אותה. "הסברתי לך במפורש. לא לקחת מפתח?" היא הביטה בי כאילו מבוישת לא יודעת אם לספר לי את אשר קרה ואני המשכתי: "כמה זמן את מחכה ? "כבר שעתיים.. היא ענתה עצובה .. " ולמה לא התקשרת ?" 

"לא יכולתי. הפלאפון שלי נשאר בתוך הדירה. הסתכלתי עליה שוב ולפני שבאתי ללוות אותה למעלית היא החלה לשפוך את אשר על ליבה . "הרתחתי לעצמי מים לקפה ופתאום קרה קצר ונהייתה הפסקת חשמל. ניסיתי להתקדם לכיוון הדלת בשביל לראות אם קפץ איזה פקק, אבל היה כזה חושך בבית, לא ראיתי כלום ... פתאום ראיתי את הבובה הגבוהה בחושך נבהלתי ורצתי מהר החוצה... " הסתכלתי עליה המום והיא המשיכה: "מצטערת, הייתי בטוחה שמישהו נכנס לדירה. ניחמתי אותה ואמרתי לה: "לא נורא, לא קרה כלום. אך לצערי, התבדיתי. איך שבאתי לפתוח את הדלת ראיתי שהמפתח שהשארתי לה נשאר בתוך המנעול בצד השני של הדלת וגם אני לא יכולתי להיכנס לדירה...

 

 מזל שהיו לי כמה מגנטים "ספייר "על הדלת והתקשרתי למנעולן ...

 

עם העוזרת שהגיעה אחריה לא עשיתי את אותה טעות . פשוט ביקשתי ממנה שתתחיל את הניקיון בצחצוח בובת ה"דארט וויידר", גיבוש סמוי עם כוחות הרשע. אתה אף פעם לא יכול לדעת מתי תכה שוב הפסקת חשמל.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: מרלן
קוד זיהוי:203537
מרלן
 

 

פרק זה מוקדש לכל עוזרות הבית ועל מה שהן צריכות לעבור בזמן שהן מבצעות את אחת העבודות הקשות בעולם. והוא עוד יותר מוקדש לעוזרת הבית המקסימה וטובת הלב שלי, מרלן . מה  שראיתם בפרק לא כזה רחוק מהמציאות ועל כך ברשותכם לא ארחיב . מקווה שנהניתם ושניקיתם טוב טוב את הבית אחרי הפרק . בינינו, אין כמו לחזור לבית נקי אחרי שהייתה העוזרת, לקחת אוויר ולהגיד לעצמך:  "הפעם אני שומר עליו בדיוק ככה "פור לייף" J

 

באהבה גדולה עם תוספת "אמה" J

 

נאור ציון