פיקוד העורף התרעה במרחב

מסלולי טיול באזור פארק הירדן

רצועת חוף קסומה בצפון מערב הכינרת

14/08/13 21:00שמורת טבע מג'רסה

שמורת טבע המשתרעת על שטח של כ-7,000 דונם (שבו נמצאים גם שטחים חקלאיים), ולפיכך זוהי שמורת הטבע הגדולה בארץ של נופי מים מתוקים.

בבקעת בית צידה, השוכנת בצפון-מזרח הכנרת, נופי מים מגוונים. זהו המקום היחיד בישראל שבו נשתמרו נופי ביצה טבעיים, כמעט בלתי מופרעים. נמצאים כאן פלגי מים הזורמים בכל ימות השנה ופלגים עונתיים, ברכות מים, מעיינות, שטחי הצפה ונסיגה של הכנרת, ודלתא של הנהר הגדול בארץ, המפורסם בעולם כולו - הירדן.

 

לפרטים ומידע נוסף לחצו כאן

 

גן לאומי ושמורת טבע ארבל

מצוק סלע זקוף מתנוסס לתפארה מעל כנרת ומשקיף לגולן ולחרמון;

יישוב קדום שהותיר שרידי בית כנסת מפואר; שבילי טיול אל מבצר ובו מערות טבעיות; וגם שבלול אחד נחמד, שאין בשום מקום אחר בעולם

 במזרח הגליל התחתון בואך טבריה, מתנשא מצוק אדירים המעניק תצפית עוצרת נשימה אל עבר בקעת הירדן, הכנרת, הרי הגולן, החרמון והגליל. זהו מצוק הארבל שמהווה את לבה של שמורת הטבע המוכרזת (1967) ארבל, ואת הגן הלאומי המקיף אותה, וכולל בתוכו גם את הר ניתאי, הר סביון, קרני חיטין ורמת ארבל.

 

לפרטים ומידע נוסף לחצו כאן

 

מסלול טיול בגן לאומי כפר נחום

הגן מגלם בתוכו מרכיבים יחודיים מתחומי הטבע, הארכיאולוגיה, המורשת היהודית והדת הנוצרית אשר שורשיה נעוצים בחבל ארץ זה .

רצועת החוף לאורך הגן היא מהבודדות בחופי הכנרת בה נשמרו החי והצומח בצורתם הטבעית. צמחיית גדות הכנרת מאופיינת בנוף דמוי סוואנה של שיזף מצוי, עצי השיזף מלווים בצומח עשבוני עשיר במינים ובשיחי שיזף השיח. סמוך לקו המים צומח גדות אופייני - קנה מצוי ושיח אברהם מצוי.

לאורך חופי הגן הלאומי ניתן לצפות במגוון עשיר מאוד של עופות מים וצפרי שיר, יציבים וחולפים. אנפות, אגמיות, שלדגים, ברווזים, קורמורנים, ועוד מינים רבים אחרים.

 

לפרטים ומידע נוסף לחצו כאן

 

למידע על אורחן פארק הירדן לחצו כאן

 

לאטרקציות באזור הירדן לחצו כאן

 

למידע על אטרקציות ומסלולי טיול נוספים באזור הצפון לחצו כאן