פיקוד העורף התרעה במרחב

מי אתה ניר גלבוע?

הכירו את הבוס בהסוואה בעלים ומנכ"ל צוות 3

12/03/13 22:00ניר גלבוע נולד לפני 44 שנים לאבא איש צבא קבע ואמא מורה מחנכת בבי"ס יסודי בנס ציונה. עיר הולדתו היא גבעתיים, אבל כבר בגיל גן החל לנדוד עם הוריו ממקום מגורים אחד לאחר "התחלנו לנדוד אחרי אבא שלי שהיה איש צבא, גרנו בטבריה כשהוא שירת בצפון, ובמצפה רמון כשהוא שירת בדרום. בסוף כשהייתי בכיתה ב' עברנו לגור בנס ציונה ורב שנותיי גדלתי בנס ציונה, היינו גם שנה בקנזס בארה"ב כל המשפחה בשליחות של אבא, בכתה ו' " בתור ילד מעיד ניר כי המעברים היו קשים אבל הוא רואה במשפחתו כמשפחה מאושרת.יש לניר שני אחים ואחות צעירים ממנו.
 
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:179126

בוס בהסוואה

 
אבא כדמות מרכזית בחיים שלי
אבא של ניר, יורם גלבוע נפטר בגיל 49, מהתקף לב באופן פתאומי, הוא היה איש צבא, מפקד הנח"ל ופרש מהצבא כתא"ל ב1987. אבא של ניר הוא דמות מאוד מרכזית בחיים שלו, הוא מעריץ ומעריך אותו,. אמא של ניר החזיקה את הבית וגידלה ארבעה ילדים לבד. אישה מאוד חכמה מאוד פרקטית. היא הייתה מורה ומחנכת בבי"ס יסודי בנס ציונה. אחרי שאביו של ניר נפטר היא הפסיקה ללמד ומהיום שהוא נפטר היא עובדת בצוות 3. כמנהלת מחלקת גבייה.
"היה לי אבא שהוא שונה מהאבא שאני היום עם הילדים שלי, הייתי רואה אותו בשישי שבת ואז הוא היה נעלם לכל השבוע כי היה ביחידות קרביות. הרבה פעמים לא הייתי רואה אותו בימי הולדת ומסיבות סיום".
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:179131
בוס בהסוואה
 
עבודה
ניר עובד מכיתה י' "מעולם לא לקחתי שקל מההורים שלי, בתור ילד עובד תמיד היה לי כסף". בתחילת דרכו עבר ניר כפועל בחנות לחומרי בניין ובכל מני עבודות מזדמנות, סבל של די ג'י בחתונות, עבודה במפעל אריזה של דבש. עבודה בחממות. לדברי ניר "תמיד עבדתי".
"הייתי ילד טוב בגדול, הייתי בן בכור בבית שאבא כמעט לא נמצא, אז הייתי מאוד עצמאי ומאוד אחראי, גרנו בבית פרטי והייתי דואג לטפל בגינה ובבית בכלל".
לו"ז צפוף
ניר קם בכל בוקר בסביבות השעה 6 .הוא מרבה כל בוקר לעשות ספורט, אירובי.
סביבות 8 הוא מגיע למשרדו ומאותו רגע הוא עמוס עד מעל הראש בפגישות, תשובות לאימיילים, חתימה על הסכמים, תשלומים, פגישות בחוץ עם לקוחות.. "הלוז שלי מאוד מאוד צפוף. אין מצב שמישהו אומר בא נאכל צהריים מחר. הלוז נסגר שבוע שבועיים מראש. אני מאוד מקפיד לקיים אותו".
"הפעילות של החברה היא 365 יום 24/7. גם ביום כיפור. אני כל הזמן מחובר לאסאמסים ואימיילים". אבל כשהוא מגיע הבייתה הוא משתדל להיות נטו בשביל הילדים. מה שלא תמיד מצליח .
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:179127

 
המשפחה
לניר 4 ילדים. עמית הגדולה בת 14, רם- בן 12, מאיה- בת 8, נועה בת 4.
"אני קשור לכולם, אני משתדל מאוד להיות אבא שונה מאבא שלי אבל מגלה שאני דומה לו. למשל אני הרבה יותר איתם, אבא שלי כמעט לא היה איתנו, זה חשוב לי להיות איתם". על הקושי לתמרן בין העבודה למשפחה ,ניר משתדל לבנות עם ילדיו מערכת יחסים ליברלית אבל מצד שני אחראית. לימור בת 41. הצד המשלים שלו לדבריו הייתה רקדנית ומורה למחול  היא מאוד מחוברת לספורט ואמנות. עכשיו לומדת פילטיס. היא החליטה שהיא מקדישה כעת את זמנה לילדים. הם הכירו תוך כדי עבודה "קראו לי לבוא להכיר מישהי. את הקריאה לבוא להכיר אותה קיבלתי במכשיר הקשר". הם היו ביחד 3 שנים ואז בשנת 95 התחתנו.
תואר בשביל אבא
אחרי הצבא עשה תואר ראשון בסוציולוגיה ומדעי המדינה "עשיתי את התואר כי הבטחתי לאבא שלי שאני אלמד למרות שאני מקים עסק עצמאי. זה היה חשוב לו".
ניר טוען כי הוציא את התואר הזה בשיניים "מאוד נהנתי אבל קינאתי בחבר'ה שלמדו שם ומילצרו תוך כדי ולא היתה להם אף דאגה על הראש. קינאתי בקצינים של הצבא שקיבלו ברייק מהצבא כדי ללמוד".
 
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:179134
בוס בהסוואה
 
פניו תמיד היו לניהול
"החוזק שלי הוא בכל מה שקשור בניהול, תפעול, לוגיסטיקה, לקח לי זמן להבין את זה אבל אני טיפוס של יזמות. אוהב לחדש, לפרוץ דרך, לעשות דברים קצת אחרת ממה שכולם עושים. אני גם יודע למכור. פחות מספר סיפורים, שם את הדברים כמו שהם וזה מוכר".. "אני חושב שאני מבין מהר אנשים ומתוך ההבנה הזאת אני יודע איך להפעיל ולהוביל אותם. אני גם נהנה מלעשות את זה".
סגנון הניהול ,הקווים האדומים/ הגבולות בניהול של ניר
"אני מאוד קפדן, אני מטבעי מאוד מאוד מחמיר עם עצמי אז אני גם מחמיר עם אחרים (אגב הרבה פחות מעם עצמי)". ניר מוודא כל דבר ." לפעמים אני לא מאמין לעצמי אז בודק את עצמי. אשתי והילדים שלי תמיד אומרים- טוב אבא אבל אמרת כבר, כל דבר אני אומר כמה פעמים ובכמה צורות לוודא שהמסר נקלט". ניר אדם מאוד ריכוזי. מאוד אכפתי, שמעורה בהכל. יודע להעריך אנשים על העשייה שלהם ועל המאמץ שלהם מה שמייצר חברות.
חוסר השקעה , חוסר אכפתיות, חוסר תכנון או מחשבה מאוד מאוד מרגיזים אותו "אני מסוגל להבין שמשהו התפקשש או לא הלך אני מקבל את זה יותר בקלות אבל זלזול וחוסר אכפתיות זה קו אדום מבחינתי. עצלנות גם".
לדבריו: "מי שמביא להצלחה זה העובד הפשוט בקצה".
ניר מבין שבענף השירותים ההצלחה של החברה והתדמית שלה מול הלקוח תלויים בעובד הפשוט ומאחר שמדובר באנשים פשוטים ובתחלופה גבוהה של כוח אדם, מאוד קשה לשמור על רמה גבוהה. "אנחנו תלויים באדם בקצה ואם הוא פישל או זילזל אז יש קטסטרופה". הדבר שהכי מרגיז את ניר הוא עובד או לקוח שמזלזל או מתעצל. הוא מאוד ביקורתי כלפי עצמו ולכן הציפיות שלו מהעובדים שלו גם מאוד גבוהות.
ניר מאמין שדברים לא באים בקלות, בשביל להגיע לתוצאות צריך להתאמץ ומי שאין לו את הנכונות הזאת להתאמץ לא מתאים לו שיהיה תחת מטרית הניהול שלו.
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:179129

בוס בהסוואה

 
החלשות שלו כמנהל
"אני יותר מדי מנהל ופחות מדי איש עסקים. האכפתיות והקטע המשפחתי, לפעמים אני יודע שאני צריך לקחת החלטה קשה כמו לפטר מישהו אני דוחה את זה ומתמהמה. אם זה לקוח אני לא מתלבט אבל אם זה מישהו פה ואני יכול לחפות אני מתמהמה. אני פחות מדי איש עסקים, אני פחות מדי סוחר. יש אנשים אחרים שאולי היו מניבים רווח מהיר יותר גדול יותר ואני לא מזהה את זה ברגע תמיד".
ניר גאה בעסק שהקים, משהו קטן שהתחיל עם אביו והגיע למקום גדול שהוא היום. במידה מסוימת ניר רואה בזה סוג של הנצחה של אבא שלו ניר מציין לטובה את האוירה הטובה ואנשים שנהנים לעבוד, ומסופקים.
"אני גאה בפן האישי שבאתי ממשפחה שלא היה בה. שהייתי ילד ורציתי לקנות ג'ינס הייתי צריך לעבוד כמה שבועות כדי לקנות את הג'ינס הזה. אני מרגיש שהבאתי את עצמי למקום שאני מרוצה ממנו. אבל יכול להיות שהייתי יכול להגיע יותר, אבל אני מרוצה".ניר גלבוע אדם שורשי וצנוע מאוד, עם ערכים של יושרה, כנות, וחברות של שנים והוא מאמין בהמון עשייה ובעבודה קשה. הוא הגשים את החלום שלו ולמרות שגדל בבית שלא היה בו, היום הוא מנהל חברה גדולה ומצליחה והוא חי עם אשתו וארבעת ילדיו בבית חלומות במושב עם משק חקלאי.
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:179130
בוס בהסוואה