פיקוד העורף התרעה במרחב

מי את יפית אטיאס - לוי?

הכירו את הבוסית בהסוואה,יפית אטיאס-לוי הבת של רמי לוי,מנהלת השיווק ברשת

12/03/13 22:00 

עובדת מהלב
יפית נולדה ב- 26.3.1983, ביתם הבכורה של עדינה ורמי לוי, האבא רמי, גדל בשכונת עוני בירושלים ועבד בחנות בשוק מחנה יהודה. האימא עדינה, עבדה כפקידה בבנק ורק אחרי מספר שנים עם פתיחת הסניף הגדול בתלפיות היא תצטרף גם לעסק המשפחתי כגזברית החברה. המשפחה התגוררה ברוממה ובשכונת הר- נוף, עד שיפית הייתה בת שש. באותה שנה הם עברו לגור בגילה, שם ההורים ושלושת אחיה הצעירים מתגוררים עד עצם היום הזה.
כשהייתה בת 15 החלה לעבוד בעסק המשפחתי- הסניף בתלפיות. היא זוכרת את עצמה חוזרת מבית הספר והולכת לעבוד בקופה בסניף עד הסגירה. היא לא עשתה את זה בשביל תמורה כספית, ממש לא, היא בחרה לעבוד ככה במשך שלוש שנים עד תקופת הצבא כדי לעזור לאבא שלה לשמור על העסק.
 
 
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:178577
בוס בהסוואה
 
אחרי שרצה על קו- קופות בסופר יפית התגייסה בכושר שיא לגדוד מורן ושירתה כמד"סניקית. עם שחרורה הפכה למנהלת רשת הבגדים "יאפיז" (חברת בת של "שיווק השקמה"), רשת אופנה שהפכה ל"בייבי" שלה.
באותה תקופה היא גם התחילה לימודי תואר ראשון במנהל עסקים במכללת לנדר בירושלים.
בגיל 22 הכירה את מי שעוד שנתיים ישבור את הכוס מתחת לחופה - אופיר אטיאס, בן 28, משווק נעליים צעיר, חרוץ וקשה להשגה. אחרי שאופיר שבר את הכוס השניים החלו תהליך של חזרה בתשובה, שהלך והתעצם מלידה ללידה, היום הם חובקים "שלושה צדיקים" אדר- רחמים, בן ארבע, עדי- בת שלוש, ואמירי- בן שמונה חודשים. הם מתגוררים בשכונת 'הולילנד' בירושלים.
לפני כשנתיים במרץ 2011, יפית מונתה לתפקיד "מנהלת שיווק" ברשת רמי לוי. מה שלא מניח לה לרגע, היא בימים אלו בעיצומו של הסמסטר הראשון שלימודי "אקזקיוטיב MBA" – תואר שני במסלול יוקרתי באוניברסיטה העברית. כיום היא מז'נגלת בין העולמות: אימהות- קריירה- לימודים בעזרת המון נחישות, בעזרת השם וכמובן ובעזרת המטפלת. 
מגיל מאוד צעיר התקבעה אצל יפית תבנית מאוד פשוטה במוח: "משפחה שווה עסק, והעסק זה המשפחה", עם השנים התבנית עברה גלגולים והפכה לדרך חיים.
היא רואה בכל סניף את הילד הנוסף שלה שצריך לחתל ולהניק, ואבוי לאיש שיאמר מילה לא נכונה בגנות העסק, היא תטרוף אותו כמו לביאה.היא במרדף תמידי נגד השעון:ילדים ,עבודה ותואר שני בניהול, בשאיפה לדוקטורט.
 
 
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:178578
בוס בהסוואה
 
החזרה בתשובה
יפית ובעלה חזרו בתשובה אחרי החתונה, "באתי מבית מסורתי של קידוש עם ארץ נהדרת ברקע, בית מסורתי אבל לא מעבר לזה".
בן זוג: אופיר, בן 35." אהבת חיי ממבט ראשון, הוא התאהב בי ממבט רביעי,     ביום שפגשתי אותו הלכתי לאימא שלי ואמרתי לה שפגשתי את בעלי" לפני שהוא הכיר את יפית הוא היה משווק נעליים לחנויות אופנה. שנה אחרי החתונה הוא נכנס לעסק המשפחתי – לתפקיד פרוייקטור. כרגע הוא מנהל ביחד עם מנהל נוסף את פרויקט הסלולר של רמי לוי, הוא התחיל עם הפרויקט הזה לפני כשנה.
 
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:178581
בוס בהסוואה
 
חשוב לה לא לנקר עיניים
"היום גם בגלל החזרה בתשובה אני יודעת שצניעות זו תכונה חשובה שצריך לפתח ולגדל"
ליפית היו את כל הנתונים כדי לגרום לה להרים את האף גבוה
"החזרה בתשובה אומרת לי תירגעי ומהר, את בסך הכול צינור ואם לא תדעי לחלק את השפע ואת מה שאת מקבלת בכוונה טובה ולעזור לאנשים הברז ייסגר, אף אחד לא מבטיח לי שום דבר בחיים שהמעמד יישאר לי כל החיים, זה ייגמר לי אם אני לא אעשה טוב"  "בסופו של דבר הכל בא מהבית הכול מאימא ואבא שלי, אם הייתי חיה עם הורים מנקרי עיניים הייתי גדלה להיות כזאת".
לא גדלתי בשפע "אני להבדיל מהאחים שלי לא גדלתי כמו שאחותי הקטנה גדלה שהיה את השפע הזה כבר ביד, הסופר הראשון שנפתח הייתי בת 12- 13, אני לא נולדתי וגדלתי לעסק מצליח- גדלתי לעסק שעובדים קשה בשביל שהוא יצליח, ואבא שלי היה חוזר ממש מאוחר כל יום, הייתי רואה אותו רק בשבתות בדרך כלל. אימא שלי כל הזמן הייתה אומרת לי אבא עובד קשה בשבילכם, לא הרגשתי שבגלל שאבא לא בבית אני צריכה ללכת לפסיכולוג, כי הרגשתי שהוא עובד בשבילי".
 
 
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:178579
בוס בהסוואה
 
להיות הבת של – רמי לוי
היא מגדירה את אביה :"הוא אלוף העולם, מטאור, אדם בעל  סטנדרטים גבוהים, מהיר, תקתקן, ושכל מי שעובד סביבו צריך להיות חד ומהיר ופרפקציוניסט".
"אני יותר דומה לו בהיפראקטיביות, אני ואבא שלי הרבה עובדים מהבטן, גם ויזואלית אני יותר דומה לו". "כולו לב, נתינה, הוא מאוד אמיתי עם הדברים שלו, הוא לא יעשה דברים בשביל להתייפייף, הוא מאוד צנוע ונותן אוזן קשבת לכל האנשים".
"אבא שלי הוא זאב בודד- אדם סגור, לא איש שיחה במיוחד, אבל אני סומכת עליו תמיד בעיניים עצמות אני יודעת שהוא שם, הוא תמיד יגן עליי".

 

תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:178580

בוס בהסוואה

 
סגנון הניהול
"כל החיים ידעתי שהמסלול שלי נמצא בניהול"
היא מעידה על עצמה כי נותנת חופשיות לעובדים, "אני לא קשוחה אבל כשיש משימה או משהו שאני מעבירה יש לבצע בלי משחקים".
הקווים האדומים שלה :"מעילה באמון, האנשים סביבי יודעים שאצלי לא צריך ליצור ספק, אין ליצור ספק, יש כללים לא משחקים אותה ראש קטן, יש כללים, אני לא סובלת שלא אומרים לי את האמת "
אחת העובדות הבטוחות שניתן לראות ביפית שהיא עובדת עם הלב "הנקודה החזקה והחלשה שלי, היא שאני עובדת הרבה מהלב, הרבה רגש מניע אותי - אני עובדת על זה מנסה להפחית מעט."
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:178582
בוס בהסוואה