פיקוד העורף התרעה במרחב

מי אתה אודי שמאי?

הכירו את הבוס בהסוואה, אודי שמאי, מנכ"ל חברת פיצה האט!

12/03/13 22:00אודי שמאי נולד ב- 31.1.62 בן בכור ליוסף שמאי (יוסי) איש עסקים ולאימא רוחה שמאי, עובדת חברת ביטוח לשעבר. אודי גדל ברמת גן בבניין של המשפחה, באותו בניין גרו דודיו סבו וסבתו. "כל ילד זכה לקבל דירה בזמנו" לדבריי אודי הבית והשכונה בה גדל, מאוד השפיעו עליו "היינו מאוד משפחתיים, שרים. "אבא מנגן על פסנתר ואקורדיון, והיינו שרים כל יום שישי שירים. סבתא הייתה הבשלנית הכי טובה בעולם. וממנה למדתי לבשל והיא הייתה המנטור שלי!
היא הייתה מבשלת לי והייתה נותנת לי לעשות דברים: 'מה אתה עומד סתם, תיקח את המערוך, תעשה את הבצק'. היא הייתה אלופה".
 
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:178123
בוס בהסוואה
 
"ההורים שלי חינכו אותי קודם כל להיות בן אדם. זה היה המוטו. אל תהיה תלמיד טוב ואל תהיה עשיר, תהיה בן אדם. אודי מעיד על הוריו כי התכונה הכי חשובה ובולטת אצלם היא טוב ליבם "וככה חינכו אותי, לתת, להיות בן אדם. זה היה הבית".
אודי מעיד כי חלק מהדרייב התמידי שלו נבע מהיותו פעיל צופים "כבד" "הכוח להפעיל אנשים בא מהצופים. הבית שלי וצופי רמת גן". אודי היה פעיל בצופים מכיתה ד' עד הצבא. והמקום הזה השפיע עליו בצורה בלתי רגילה. הנתינה, היכולת להדריך, לתקשר עם מישהו בגיל שלך ויותר קטנים ממך, לקבל משימות ולבצע, להיות בן אדם תחרותי.
זה התרומה הכי גדולה לניהול, לדבריי אודי ,"לצופים הייתה השפעה מכרעת על כל הדרך שבחרתי בחיים. הדרך שאני מתייחס לעובדים, לאנשים, לאופן שבו אני מנהיג את האנשים- מתוך כריזמה ולא מתוך כוח. הכוח בא מכריזמה ולא מסמכות. היכולת להבין אנשים, ולהגיע לאנשים בצורה מאוד חכמה נעימה וטובה. ניסיון עם אנשים, זה הניסיון מקטנות- היכולת לפקד מקטנות".
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:178124
בוס בהסוואה
 
אודי נשוי לרותי שעוסקת בעיצוב פנים. היא מעצבת את כל המסעדות של פיצה האט, "למעשה כשאנחנו רואים נכס, היא עושה את כל התכנונים שרטוטים, חשמל מים אינסטלציה. את כל הסניפים. היא עשתה את זה תמיד, זה העסק שלה".
לאודי שלושה ילדים ירון, בן 16, הוא מדריך בצופים. כיתה י'. ילד מקסים מאוד פיקח. עמרי ותמר תאומים בני 12. עמרי- עמרי הוא ילד נהדר טוב לב. ומרובה כישרונות. הוא עושה טריאטלונים, ומתופף. תמר- מאוד חברותית. היא מארגנת. תמיד במרכז ," ילדה מדהימה- היא מצחיקה, חוש הומור מדהים לילדה. והיא נורא רגישה ואוהבת".
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:178125
בוס בהסוואה
 
 

העבודה הראשונה החלה בילדתו כשעבד כסבל בנמל בהאנגר 11. "הייתי עובד אצל דודי בקיץ בתיכון.  סוחב, מעמיס, אורז, מעלה על משאית אריזות. אני לא זוכר כמה הרווחתי, אבל לא המון זה בטוח. זו הייתה עבודה פיזית די קשה, ולא הייתי חייב לעבוד בשביל כסף, אבל רציתי לעבוד בשביל שיהיה לי כסף מעצמי. עבדתי בזה גם לפני הצבא"

כשסיים את השירות הצבאי  החל לעבוד אצל אביו בעמילות מכס, בנמלים. "התחלתי מכלום"

ובגיל  26,27 הקים עסק של ייבוא שהלך והתפתח- חומרי ניקוי ומזון. ואז הביא את המותג לייף. "היינו פורצי דרך בתחום של מותג פרטי"

"לא תמיד הצלחנו אבל גם במקומות של לא להצליח- גם שמה ידענו לנצח. בסוף תמיד ניצחנו.  את פיצה האט למשל קנה מחברת דור אלון, כשהרשת הייתה במצב מאוד לא טוב, על סף כשלון. היום היא רשת מצליחה, השנייה בגודלה בארץ לממכר פיצות .

אודי מעיד על עצמו כי הוא יזם באופי שלו. יודע לראות שיווק, בן בכור יחיד שנולד לנהל !

תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:178126

בוס בהסוואה

 
 
מה הקריירה החלופית האופציונאלית?
"חושב שאני- אם הייתי צריך להיות משהו אחר, הייתי יכול להיות יועץ מעולה. בכל נושא. בעסקים- אם לא הייתי מנכ"ל- הייתי מקים חברת ייעוץ. אני יודע לחלום, ואת זה לא קונים בחנות. או שיש לך או שאין. אני יודע לחלום את העסק. כל החברים שרוצים לפתוח משהו באים אליי. אני יודע לחלום את הסיפור, בגלל זה אני יכול להיות יועץ מצוין"
אך נקודות החולשה שלאודי לעניות דעתו מתבטאות יותר ברמת הביצוע. "חסר לי הסדר והתכנון הממוקד. אני יותר פזרן בחשיבה שלי. אני יודע לחלום ובגדול, אבל אני פחות טוב בפרקטיקה וביישום, אבל בגלל זה אני לוקח אנשים ושותפים שמשלימים אותי ויחד אנחנו צוות מאוד חזק. "
 
מה סגנון הניהול שלך, איזה מנהל אתה ?
"אני מנהל אותם מתוך כריזמה. מי שעובד אצלי עובד בגלל שאוהבים אותי ומעריכים אותי. עובדים בשבילי. יש לי קשר מאוד אמוציונאלי עם האנשים. וזה עובר לאחרון העובדים. מתייחס לכולם- כבני אדם. אני לא מנהל כוחני. יש לי כוח מתוך הכריזמה שלי וההבנה שלי את האנשים".
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:178127

בוס בהסוואה

 
 
הקווים האדומים בניהול?
שאנשים יהיו נאמנים. לדבריי אודי הוא לא יכול לסבול חוסר נאמנות.
"אני סומך על אנשים לגמרי. אם לא הייתי סומך עליהם בעיניים עצומות הם לא היו עובדים איתי. אין לזה טעם. אני נותן לאנשים לעשות הכל, זה החכמה בלהיות מנהל. אבל זה הכל עד שהם מאכזבים אותי ואז זה נגמר לי. אין לי יותר את אורח הרוח הזה כמו פעם. היום אם מישהו יאכזב אותי פעם אחת או פעמיים, יהיה לי קשה לסמוך שוב על אותו האדם".
 
העובדים של אודי מעידים עליו כאל מנכ"ל אכפתי, חייכן ולא מתנשא. הוא לא מנותק ממה שקורה סביבו, וכפי שהוא מעיד על עצמו- הדבר החשוב ביותר שלמד מבית הוריו ולקח איתו לחיים, הוא שלפני התואר  והכבוד, דבר ראשון צריך להיות בן אדם. וכן הוא- לא שוכח להיות בן אדם- קשוב מתחבר בקלות לאנשים מרגשים, רוחניים, עם אור בעיניים. אנשים טובי לב, שאכפת להם מחבריהם ומהסביבה.אודי מעיד על עצמו כי הוא יזם באופי שלו. יודע לראות שיווק, בן בכור יחיד שנולד לנהל !