פיקוד העורף התרעה במרחב

באו להכיר את מנכ"ל אלבר מקרוב !

כל פרטים על הבוס בהסוואה - ינון עמית מנכ"ל חברת רכב אלבר :

06/03/13 22:00 מי אתה ינון עמית?

 
הכירו את מנכ"ל אלבר מקרוב:
ינון עמית נולד בשנת 72' בקיבוץ ניר דוד לאבא עמירם ואמא רבקה והוא האח הבכור מבין 3 בנים. עד גיל 8 גר ינון עם משפחתו בקיבוץ ניר דוד, הילדות בקיבוץ זכורה לו לטובה עד היום.
בגיל 8 עברה משפחתו למושב טל שחר וכעבור שנתיים נדדה שוב, הפעם לגן יבנה, שם השתקעו. ינון גר עם הוריו בגן יבנה מגיל 10 ועד גיוסו לצבא.
ינון שירת בצבא כחייל קרבי. גויס לקורס טייס (נשר), עבר לסיירת גולני (עזב) ומשם עבר ליחידת "עורב" של גולני שם היה עד סוף השירות.
 
את לימודיו האקדמאים החל באוניברסיטה העברית בירושלים, שם למד תואר ראשון בכלכלה והמשיך לתואר.
 
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:176874
בוס בהסוואה
 

 

 

 
איש משפחה
ינון ואפרת נִשאו כשהיו בני 25. הם הכירו כשהיו בני 15 במסגרת החוגים של החברה להגנת הטבע (שם ינון עבד כמדריך) ומאז הם ביחד.
לשניים שלושה ילדים (13, 10, 2.5) כאשר הבן צעיר,  אור,  סובל משיתוק מוחין.
ינון מעיד כי "אור לוקח אותי לקצוות ואני אדם שמנסה להיות במרכז, אני צוחק איתו ובוכה איתו".
ינון רואה עצמו כאיש משפחה טוב כיוון שהציב לעצמו יעדים והוא עומד ביעדים האלו. את היעדים קבע לפי מודל האבהות שראה אצל אביו.
 
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:176875
בוס בהסוואה
 
 
אהבתו לטבע
טבע . הוא חובב טבע מושבע שהיה בעברו מדריך בחברה להגנת הטבע ומכיר בע"פ עד היום שמות צמחים ופרפרים שלמד בילדותו. הוא חובב שירה ומקפיד לצטט שירים על מנת לחזק ולגבות את דבריו ציטוטים כגון: עברי לידר, מאיר אריאל ונתן אלתרמן, כל אחד בהקשר אחר.
עוד נוגעים לליבו, אנשים שמראים רמת רגישות ואכפתיות גבוהה כלפי אחרים. אנשים ששמים לב לסביבתם ועושים למענה מתוך מניע פנימי אמיתי, אם הם גם אינטליגנטים וחרוצים – אנשים כאלו הם מודל לחיקוי עבורו.
 
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:176876
בוס בהסוואה
 
 
מנכ"ל אלבר
איזה מן מנכ"ל אתה?
"מנכל תוצאתי מאוד, אני משתדל מאוד לתת הרבה חופש לכפופים לי ואני גם מאוד טובעני – צחקו עלי לא מזמן שהמצאתי שיטת ניהול שנקראת – MBC: "ניהול באמצעות תלונות" כי אני כמעט אף פעם לא מרוצה, אני אוהב את העובדים שלי – באמת, אבל לא משנה כמה העובד ימכור אני אגיד לו שהוא שהיה צריך למכור יותר ושלא נורא כי הוא ישתדל יותר בפעם הבאה.
כמו ילד שבא לאמא עם 94 והיא שואלת למה לא מאה? אז כזה מנכל אני. אני מכוון תוצאות ומנסה לכוון את המערכת כלפי מטה לתוצאות".
 
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:176877
בוס בהסוואה
 
 
ינון הוא איש של תוצאות. מבחינתו כדי שלדבר מסוים יהיה ערך – עליו להיות מדיד וחשוב לו לוודא שהוא הצליח בכל דבר. כך הוא בחייו הפרטיים וכך הוא בעבודתו.
לינון יש "ראש של חוקר" (ובאמת עד שנות ה-20 לחייו היה בטוח שיהיה אחד כזה כשיגדל). הכוונה ב"ראש של חוקר" היא שהוא רואה את העולם כמו מבעד לעדשת מיקרוסקופ, הוא מבחין בתהליכים (עסקיים ואנושיים כאחד) בתבונה רבה, מבין מה מפעיל אנשים ומה מזיז מערכות, הוא יודע לחבר אחד ועוד אחד ויודע מה לומר ומה לעשות על מנת לגרום למכונה לעבוד ביעילות, אך כמו לחוקר, הדברים אינם נוגעים לו ואינם נוגעים בו וכך הוא לא נפגע ולא מתרגש יותר מידי משום דבר. הוא ניחן ב"פוקר פייס" הבעת פנים תמידית שאותה דווקא מחבב, הוא מגן עליו ומהווה יתרון בעבודתו.
 
תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:176879
בוס בהסוואה