פיקוד העורף התרעה במרחב

מי אתה, מיכאל רבינוביץ'?

סקירת פועלו של סמנכ"ל שיווק מי עדן, המופיע בפרק החדש של "בוס בהסוואה"

09/06/15 21:00נשוי ואב לשלושה.


מיכאל (מישה) רבינוביץ' נולד ב-1973 בקישינב, בירת מולדובה, בן יחיד להוריו אנה ודוד. באותה עת הייתה העיר תחת משטר קומוניסטי, ומיכאל זוכר כי כל הילדים חונכו באופן דומה.
כאשר המשטר הקומוניסטי הנוקשה הכביד על כלכלתם, ומתוך רצון לממש את יהדותם, החליטו הוריו של רבינוביץ' לעלות לישראל. הוא היה בן חמש. החלטתם של הוריו הפגישה את המשפחה לראשונה עם עול היהדות בארצות הנכר. השניים פוטרו מעבודותיהם, ורבינוביץ' חש חריג בעקבות זהותו היהודית, שכן ילדי השכונה לעגו לו. בעת עלייתם, קיבלו דירת ארבעה חדרים במרכז קליטה ליד רחובות, אותה חלקו עם הסבים והסבתות שהתלוו אליהם ארצה. בגיל שמונה, זכה רבינוביץ' לראשונה בחדר פרטי, כאשר הוריו של אביו קיבלו דירה קטנה במרכז הקליטה. הוא פיצה על המחסור בחברים בשקדנות והיה תלמיד מצטיין.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: בוס בהסוואה
קוד זיהוי:218723
תלמיד מצטיין. מיכאל רבינוביץ'
 

 

רבינוביץ' בחר בשירות צבאי משמעותי והתגייס למסלול עתודה. הוא החל כסטודנט לתואר בכלכלה וניהול באוניברסיטת תל-אביב. בעת הלימודים, מצא חברים השותפים לאותו מסלול צבאי שבחרו לעצמם. מלכתחילה, הבין כי פניו מועדות לניהול – הוא צלח את הלימודים והתעניין רבות בתורות הניהול שנלמדו. עם גיוסו לשירות סדיר הוא הגיע לבה"ד 1, סיים קורס קצינים ושירת כעוזר ראש מדור תקציבים וכלכלה בחיל הים. לאחר שנתיים, קודם לראש מדור תקציבים וכלכלה ובמקביל הכיר את לילך, אשתו, ועשה תואר שני בניהול ושיווק. סך הכל, נמשך שירותו הצבאי כחמש שנים. רבינוביץ' השתחרר בדרגת סרן, והחל לחפש עבודות בשוק האזרחי התואמות לניסיון שצבר בצבא.

חברת מירס הייתה הדלת הראשונה לקריירה אזרחית, כאשר מונה רבינוביץ' למנהל תכנון אסטרטגי. לאחר שנתיים, הוא התמנה למנהל שיווק לקוחות עסקיים בסלקום. הזינוק הבא בקריירה התרחש בתפקיד ניהולי בתנובה. לאחר חמש שנים בתנובה וניהול קטגוריות שונות של מוצרי צריכה, הגיע למי עדן. בשנתיים הראשונות במי עדן הוא שימש כסמנכ"ל שיווק וקמעונאות. במהלך תקופתו, צמחה פעילות מי עדן בתחום קמעונאות והציגה גידול ניכר במחזורי הפעילות ובנתח השוק. כמו כן, היה רבינוביץ' אחראי על בניית האסטרטגיה העסקית במסגרתה נכנסה מי עדן לתחום ברי המים המסוננים. לאור פרישתו של שי לידור והצלחתו שלו, מונה רבינוביץ' למנהל כללי של חברת הקפה של מי עדן, "פאוזה".

כיום הוא מתגורר בהרצליה יחד עם אשתו ושלושת בניו.