פיקוד העורף התרעה במרחב

הכירו את יונתן פישר

יונתן פישר, נשוי+2, הבעלים של הולמס פלייס העולמי, מתגורר בפורטוגל

09/06/15 21:00 

 


יונתן בן ה-42,  נולד ביוהנסבורג, דרום אפריקה, הבן הצעיר מבין שניים, למורין ואלן פישר. אביו אלן, הוא יזם, ואימו מורין, הקדישה את חייה לטובת חינוך ילדיה וניהול הבית. בשנה שבה יונתן נולד החליט אלן בעקבות משבר כלכלי שפקד את דרום אפריקה, לעבור לאירופה, ולצוד אחר אופציות כלכליות. אלן, מורין ושני ילדיהם עזבו את יוהנסבורג ועברו לגור בלונדון.
אלן החל את האימפריה של הולמס פלייס דווקא כמתאמן מן השורה. בבקרים היה הולך עם חבריו למועדון כושר בקנזינגטון - באותה תקופה זה היה המועדון היחידי באיזור והתנאים בו היו לא טובים. כך נולד הרעיון להקים מועדון כושר שיספק את כל צרכיהם של המתאמנים. ב-1980 אלן, יחד עם תשעה חברים נוספים פתחו את המועדון הראשון בצ'לסי כאשר כל אחד מהחברים נתן 100,000 סטרלינג לטובת העסק. המועדון הפסיד כסף, אך לא בגלל המוצר אלא בעיקר בגלל שהיו כל כך הרבה שותפים והיה להם קשה לקבל החלטות. אך החלטה נכונה אחת הם קיבלו – הם ביקשו מאלן שינהל את המועדון.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: יונתן פישר
קוד זיהוי:218046
יונתן פישר
 

 

 

אלן נכנס לנהל את המועדון, ותוך זמן קצר ייצב את העסק והחל בפתיחת מועדונים חדשים. מכאן משפחת פישר מתחילה להשתייך למעמד הסוציו האקונומי הגבוה. עם השגשוג משפחת פישר עזבה את פרברי העיר ועברה לגור בריג'נספארק – שכונה יוקרתית במרכז לונדון. יונתן החל להתחנך בבית ספר פרטי לבנים ושם הוא גילה את כישורנו ואהבתו לספורט. יונתן מספר כי במהלך לימודיו הוא היה ילד מאוד ממוקד בהווה. כל מה שהיה חשוב זה להצליח בספורט, במבחנים ולהכיר בנות. יונתן או בשמו הלונדוני ג'וני, היה ילד מאוד מקובל. הוא טוען שזה בזכות כישוריו בספורט שתמיד הרשימו את חבריו. יונתן למד באוניברסיטת קיימבריג' תואר ראשון ושני משולב בפילוסופיה. בסיום הלימודים, אלן עזר ליונתן לפתוח חנות לבגדי ספורט ורולרבליידס. חנות שאותה יונתן בחר להקים. העסקים היו בינוניים ובכל זאת הוא החליט ביוזמת אביו לפתוח עוד שתי חנויות בלונדון.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: יונתן פישר
קוד זיהוי:218048
תמיד אהב ספורט. יונתן מתחזה לדויד
 

 

 

בתוך זמן קצר מאוד, יונתן החליט שהוא יוצא למסע רוחני והמטרה הבלעדית הוא למצוא לו מורה שילמד אותו על העולם מנקודת מבט שהוא בעצמו אינו יכול לראות. היעד הראשון של המסע היה היעד שהיה הכי קרוב לתודעתו – הוא הגיע לעולם הישיבות והחל ללמוד בישיבת אש התורה. שם הוא הרגיש את אותה חסימה שהייתה לו לדת היהודית כילד מתבגר. אומנם הוא אהב והתחבר לפילוסופיה היהודית, אבל עולם המצוות והאיסורים נותר רחוק עוד יותר והפעם עם תשובה חד משמעית, שמדובר בדת פאגאנית וקיום המצוות אינו מעניין אותו כלל - כי מדובר על דברים שאינם רלוונטיים למציאות שאותה הוא רוצה ליצור. לאחר מספר חודשים שעברו, חבר מהישיבה סיפר לו כי מגיע לתל אביב מורה לדת השאמאנית ושכדאי לו להכיר אותו. יונתן שחיפש מורה בכל מעודו ידע שהוא אינו יכול לוותר על הפגישה, ולאחר חמש דקות מצא בו יונתן משהו שלא מצא בכל הזמן ששהה בישיבות. המורה אמר לו שאם הוא רוצה ללמוד ממנו יותר לאחר הסדנה, הוא יכול להצטרף אליו למרכז שלו בסקוטלנד - וכך הוא עשה. יש לציין כי באותה תקופה יונתן לא היה קרוב להוריו, שכן, הוריו חשבו שהוא הצטרף לכת בסקוטלנד והם היו אובדי עצות. יונתן החל ללמוד טאי-צ'י, יוגה, קרטה ועוד. לאחר תקופה במרכז, הגיע מורה אחר שחשף אותו לעולם היוגה. יונתן התאהב ביוגה ורצה ללמוד עוד. הוא נסע להודו ושם הוא פגש את המורה שלו אצ'ריה שמלווה אותו עד היום.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: יונתן פישר
קוד זיהוי:218047
יונתן מתרגל יוגה
 

 

באותו זמן אביו אלן התקשר אליו בזמן שהותו בהודו והציע לו לפתוח את הולמס פלייס בארץ. יונתן שעדיין לא היה מוכן להיות הבן של, מתוך בחירה מלאה סירב להצעה והמשיך בתהליך הרוחני שלו עד שלפיו זכה להתגלות, שבה אין לו עוד מה לברוח מייעודו. אם כל חייו היה סביב ספורט ואת זה הוא אהב, ואביו מנהל עסק של מועדוני כושר אולי שם זה איפה שהוא צריך להשקיע את האנרגיות שלו. מספר ימים לאחר הצעתו של אלן, יונתן התקשר לאביו ושמח לגלות שההצעה עוד בתוקף.

 

לפני עלייתו ארצה, נסע יונתן בשנית לסקוטלנד בכדי ללמוד עוד יוגה – ושם בסיום המסע שלו ובתחילת המסע שלה – פגש את סטייסי. יונתן בעיניים מאוהבות מספר כי ישר ידע שהיא האחת. תוך זמן קצר החל להתפתח ביניהם קשר רומנטי ושניהם נסעו למספר שבועות ללונדון. לאחר שהשבועות חלפו, סטייסי המשיכה להודו ויונתן החל לעבוד בישראל. סטייסי, בהפתעתו של יונתן, המשיכה להיות בקשר עימו, ולאחר שסיימה את המסע שלה ביקשה להצטרף ליונתן בישראל. כיום יונתן וסטייסי נשואים והורים גאים של יסמין ואלייג'ה. שגדלו כישראלים לכל דבר, בזמן שיונתן עזר לאביו להקים כאן בארץ אימפריה של הולמס פלייס. לפני כשנה וחצי עם מינוי מנכ"ל חדש להולמס פלייס ישראל – גלעד ברייט, יונתן, עבר לגור בפורטוגל עם משפחתו. כיום יונתן בונה את המוניטין של הולמס פלייס בפורטוגל. כיום יש 19 מועדונים בפורטוגל, ו-81 מועדונים באירופה ובארץ.