פיקוד העורף התרעה במרחב

מי את גליה וולוך?

הכירו מקרוב את יושבת ראש נעמת

09/06/15 21:00גליה וולוך בת 45, נשואה לעידו ואמא לדנאל.


גליה נולדה בנחלת יצחק הבת הבכורה מבין שלושה אחים לשרה ומוטי. אביה היה יהלומן, בעל עסק עצמאי בעיר תל אביב ואימה שעסקה באותו תחום הייתה בעלת חנות תכשיטים גם היא בתל אביב. גליה גדלה בבית חם ופתוח. גליה בילדותה הייתה טום-בוי, בביה"ס נהגה לשחק כדורגל עם הבנים, "תמיד רציתי להיות השוערת הטובה ביותר בקבוצה".
עוד מימי בית הספר יצאה למאבקים נגד המסגרת בכדי לקבל את הטוב ביותר עבור התלמידים. בגיל צעיר פגשה את בעלה - לגליה ועידו היה ברור מאוד מהר שהם נועדו אחד לשני. עידו בעודו חייל קרבי בחיל השריון ברמת הגולן הציע לגליה נישואין כשהוא בן 19 וגליה בת 18.5 בלבד. הם התחתנו ומיד לאחר הנישואין גליה היגרה לקצרין שבצפון בכדי להיות קרובה לבעלה. עידו עדיין שירת כלוחם בשריון וגליה העבירה את זמנה כמורה מחליפה לעברית במושב.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: גליה וולוך
קוד זיהוי:216782
גליה וולוך
 


לאחר שנה של חיי הנישואין החליטו להביא ילד לעולם ולצורך הטיפולים עידו קיבל שחרור מהשירות הקרבי ובני הזוג עברו להתגורר בתל אביב. עידו נכנס לעסק המשפחתי שמספק ציוד רפואי לבתי חולים ומרפאות פרטיות. גליה באותה תקופה לא עבדה ונכנסה לשלב שאותו היא תתאר כקשה ביותר בחייה - טיפולי פוריות. באותה תקופה טיפולי הפוריות לא היו מתקדמים כמו היום וזה היה כמעט סנציוני שגליה התחילה בגיל כל כך צעיר טיפולי פוריות בהיותה בת 20 בלבד. במשך 6 שנים גליה ועידו ניסו להיכנס להיריון, בטיפול ה-15 הם הגיעו לרופא שליווה אותם ואמרו לו שהחליטו להפסיק את הטיפולים, הרופא שלא הסכים שיפסיקו ישר נתן לה טיפול נוסף ובטיפול ה-16 נכנסה להיריון.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: גליה
קוד זיהוי:216784
גליה בעבודתה כיו"ר נעמת
 

 


גליה ועידו הורים מאושרים לדנאל בנם היחיד אותו גדלו כנסיך כאשר כל המשאבים ותשומת הלב הופנו אליו. כיום כיו"ר נעמת גליה אומרת שזה אולי צחוק הגורל שמאימא לילד אחד היא הפכה במסגרת תפקידה לאימא לעשרות אלפי ילדים. דנאל יהוא חלום של כל הורה, ילד מחונן שלמד בגימנסיה הרצליה במגמת מטאפיזיקה ומשם הפך לעתודאי בממר"ם.
את דרכה המקצועית החלה גליה בארגון ללא כוונות רווח לחילופי נוער. בתוך הארגון היא צמחה ותוך שנתיים הפכה להיות מנכ"ל העמותה. לאחר מכן הגיעה לנעמת כיו"ר מרחב תל אביב ולאחר עשר שנים בתפקיד התמודדה בבחירות ליו"ר נעמת. בהם באופן גורף זכתה ל-70% מהקולות.