פיקוד העורף התרעה במרחב

גאים להציג את X FACTOR ישראל

הפורמט שכבש את העולם מגיע גם לישראל בהפקה גדולה וייחודית שטרם נעשתה בארץ

15/08/13 07:07הפורמט שכבש את העולם מגיע גם לישראל! אנחנו גאים להציג את X FACTOR ישראל, הדור הבא של תוכנית הכישרונות בהפקה גדולה וייחודית שטרם נעשתה בישראל.
אקס פקטור ( The X Factor) היא תוכנית ראליטי העוסקת בחיפוש אחר הכישרון הבא בעולם המוסיקה. פירוש שם התוכנית הוא אותו גורם X אשר יוצר כישרון.
אקס פקטור פותחה בבריטניה על ידי חברת סייקו שנמצאת בבעלות סיימון קאוול וSONY MUSIC העולמית והיא עוסקת בחיפוש אחר הכישרון הבא בעולם המוסיקה. אקס פקטור החלה את שידוריה בספטמבר 2004. אקס פקטור בנויה מחמישה שלבים: אודישנים מול רשת ומפיקי התוכנית, אודישנים מול השופטים, מחנה אימונים, ביקור בית בבתי המתמודדים, ושלב ההופעות החיות. אקס פקטור שודרה לראשונה בבריטניה על ידי ITV שהינה שותפה של רשת בחברת פיתוח והפקת הפורמטים שהוקמה לאחרונה על ידי שתי החברות בישראל.

 

סיימון קאוול הוא אחד מהדמויות הטלוויזיוניות המוכרות ביותר בעולם. קאוול , מפיק מוזיקה ומפיק טלוויזיה נודע בעיקר בזכות הפורמטים לגילוי כישרונות אותם פיתח ובהם הוא משתתף באנגליה ובארה";;ב. אקס פקטור, אמריקן איידול (שעזיבתו אותה גרמה לרעידת אדמה גדולה בשוק הטלוויזיה) ו";;הדבר הגדול הבא";;. קאוול הוזכר לא פעם כאיש שהשפיע יותר מכל אדם אחר על שוק המוזיקה.

 

האודשנים
• שלב 1: האודישנים הפתוחים מול המפיקים.
• שלב 2: אודישן עם השופטים.
• שלב 3: מחנה אקס פקטור.
• שלב 4: בתי המתמודדים.
• שלב 5: הופעות חיות.
אודישנים פתוחים נערכים לכולם כמה חודשים לפני עליית התוכנית. רק מי שעבר שלושה אודישנים בפני המפיקים יכול לעבור ולהופיע באודישן הבא מול השופטים. התכניות הראשונות בכל עונה כוללות את פרקי האודישנים עם השופטים בהם מופיעים המשתתפים הטובים ביותר, הגרועים ביותר והמוזרים ביותר. רק כאשר יש רוב בין השופטים עובר המתמודד לשלב הבא
 


מחנה אקס פקטור
לאחר מחנה האימונים נותרים המתמודדים שעברו את כל המבחנים, בשונה מתוכניות אחרות, המתמודדים יחולקו לקבוצות לפי גיל/מין ומספר החברים בהרכב (להקה) כל שופט יאמן את אחת הקבוצות באופן אישי.
הופעות חיות ומופעי הגמר
המתמודדים הסופיים לוקחים חלק בתוכנית המצולמת. השלבים הסופיים מכילים הופעות של המתמודדים. לאחר מכן מודיעים על תוצאות הצבעת הקהל. במופעים משולבים לרוב רקדני רקע או קטעי סולו,
ולפני הקראת התוצאות מופיע לרוב המתמודד עם אישיות מפורסמת שאהובה עליו.
בישראל, פורמט התוכנית נרכש על ידי זכיינית ערוץ 2 ";;רשת";; האודישנים החלו ב-5 במרץ 2013. במאי 2013 נבחרה בר רפאלי להנחות את הגרסה הישראלית של ";;אקס פקטור";;הכוכבים הגדולים שנבחרו לשמש כשופטים באקס פקטור ישראל הם: עברי לידר, שירי מימון, רמי פורטיס ו משה פרץ.
 

בואו להיות חברים של אקס פקטור ישראל בפייסבוק!