פיקוד העורף התרעה במרחב

עברי לידר מצטרף ל X FACTORישראל

הזמר והיוצר מצטרף לצוות השופטים של X FACTOR ישראל !

מערכת רשת 08/06/13 21:00 

עברי לידר מהאמנים החשובים, והמשפיעים ביותר במוזיקה הישראלית, , זמר, מלחין, מפיק מוסיקלי ויוצר מוערך ועטור פרסים מצטרף לנבחרת השופטים של X factor ישראל אשר תשודר ב-"רשת" . לידר מצטרף לרמי פורטיס ולמשה פרץ, שופט נוסף ייחשף בהמשך.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: עברי לידר
קוד זיהוי:184147
עברי לידר מצטרף לאקס פקטור
 

 

עברי לידר שפרץ לעולם המוסיקה הישראלי בסערה לפני 16 שנה ומאז מכר למעלה מחצי מיליון עותקים מאלבומיו (6 אלבומי מקור, אלבומים מהופעה חיה ו- DVD) מצטרף ל"אקס פקטור" ישראל. לידר, שהופעותיו מלאות תמיד עד אפס מקום והן ידועות כמוקפדות וזוכות לשבחי הקהל והביקורת יגיע בתחילת יוני הקרוב לבמת בית האופרה (המשכן לאמנויות הבמה) לקונצרט קלאסי רוק אלקטרוני שישלב חומרים מהרפרטואר הרחב של להיטיו שהפכו לא מכבר לפס הקול של הדור הצעיר בישראל .


 


 

לידר ידוע ככזה שמותח את גבולות המוסיקה ולגעת בעולמות השונים שלה. לפני שנתיים הקים לידר יחד עם קבוצת אמנים את ההרכב האלקטרוני The young professionals (TYP) שהוחתם על ידי חברות הענק Polidor-Universal ו-Live nation והוציא אלבום ראשון . בימים אלה עובד ההרכב על האלבום השני לצד הופעותיו בכל רחבי העולם.

 

 

לידר אוהב לשתף פעולה עם אמנים נוספים בתחום המוסיקה, המחול והאמנות הפלסטית. במהלך הקריירה שלו הפיק שירים, אלבומים והופעות לעידן רייכל (הסינגל הראשון והמצליח : בואי), ריטה (רמזים- הדיסק והמופע), נתן גושן (בין כל הרעשים- המופע) , גלעד שגב (עכשיו טוב- האלבום) שרית חדד (בחום של תל אביב- מילים), שרון חזיז (פנסים -האלבום) ואחרים .

 

לידר: " במהלך השנים האחרונות הגיעו אלי פניות רבות לשמש כשופט בתוכניות כאלה ואחרות וזו הפעם הראשונה בה החלטתי שהדבר נכון עבורי.X פקטור היא תוכנית שלא רק מאתרת את המוכשרים שבין הזמרים, הזמרות וההרכבים אלא גם נותנת להם כלים , מכשירה אותם ומדריכה אותם באמצעות אנשי מקצוע מהתעשייה . הייחודיות שלה היא בכך שהיא לא מחפשת רק את הקול הטוב או רק את המראה הנכון היא מחפשת את הדבר המיוחד הזה , את ה- X פקטור שהוא המכלול כולו "

 

במהלך השנים כתב לידר מוסיקה ליצירות מחול של אוהד נהרין (בת שבע- z/na) , עבור להקת המחול ההולנדית NDT kaamos)) ענת דניאלי ( להקת המחול של ענת דניאלי- נשיקות ו-אוקטובר) ולהקת המחול אלומניום . עוד הוציא לידר לאור 2 ספרים האחד בשנת 2003 הכולל שירים חלקם שהולחנו ומופיעים באלבומיו השונים וחלקם שלא וספר תווים "שירים מזכירים לי פנים" בשנת 2013 הכולל תווים ללהיטיו האהובים, את הספר מלווים צילומים אותם צילם לידר בעצמו .

 

בשנה האחרונה התנדב לידר לצה"ל והוא משרת במיל. בחיל החינוך- אגף להקות צבאיות. לצד סדנאות שהוא מעביר לחיילי הלהקות בנושא כתיבה, הלחנה , עיבוד והגשה הוא יוצא להופעות בפני חיילים קרביים עם להקה שהקים ושרה משיריו.

 

 

"אקס פקטור" פותחה בבריטניה על ידי חברת סייקו שנמצאת בבעלות סיימון קאוול וSONY MUSIC העולמית והיא עוסקת בחיפוש אחר הכישרון הבא בעולם המוסיקה. "אקס פקטור" החלה את שידוריה בספטמבר 2004.

 


"אקס פקטור" בנויה מחמישה שלבים: אודישנים מול רשת ומפיקי התוכנית, אודישנים מול השופטים, מחנה אימונים, ביקור בית בבתי המתמודדים, ושלב ההופעות החיות. "אקס פקטור" שודרה לראשונה בבריטניה על ידי ITV שהינה שותפה של רשת בחברת פיתוח והפקת הפורמטים שהוקמה לאחרונה על ידי שתי החברות בישראל.

"אקס פקטור" צפויה לעלות לאוויר במהלך 2013.

הפקה: אבוט המאירי

צילום : רונן אקרמן