פיקוד העורף התרעה במרחב

אוהד, עוז והמוסיקה המזרחית

בלעדי: "לא הייתה שום כוונה בדברינו לזלזל במשה"

מאיה מזרחי 12/08/15 21:00בפרק האחרון, בבית השופטים עם משה וקטגורית הלהקות, נחשפנו לחששות של אוהד ועוז, הלוא הם After THe Sun בעקבות הגילוי שמשה פרץ הוא השופט שיעבוד עימם.
תחושות אלו נבעו מהפערים בין הז'אנרים המוסיקליים של המתמודדים והשופט.

רגע לפני סיום שלב בית השופטים, היינו חייבים להכיר אותם יותר מקרוב:

 

למה חשבתם שמשה פרץ לא יבין את המוסיקה שלכם?
עוז: אני חושב שהמסר לא עבר כמו שהתכוונו, הכוונה לא הייתה לחשוב שמשה לא יבין, אלא כמו שאני מגיע בתור יוצר מז'אנר שונה, לא בטוח שאני הייתי מבין את כל המשחקים והניואנסים הקטנים שעושים את כל ההבדל.
אוהד: לא חשבנו שמשה לא יבין כמו שחששנו שלמשה יהיה יותר קל להתחבר למתמודדים מהז'אנר שהוא מגיע ממנו.
הלחץ לאבד את המקום בתחרות לפעמים נזרק למקומות קטנים כמו זה. אני שמח שהשתחררתי מהתחושה הזאת וגיליתי חיבור נהדר עם משה.


מה אתם מנסים להביא במוסיקה שלכם?
אוהד: אנחנו מנסים להעביר אותנו, את אוהד ועוז. שנינו הגענו ממקומות שונים והחיבור ביננו יוצא משהו חדש.
עוז: אנחנו מקווים להביא את השילוב של ההשפעות וההשראות של שנינו, כל אחד ומה שהוא גדל עליו או נזרק אליו. זה יוצר היתוך מעניין ולא שיגרתי בין שני יוצרים דומיננטיים שיש להם השפעה שווה על המוסיקה.


מה דעתכם על המוסיקה המזרחית?
אוהד: גדלתי בין היתר על מוסיקה מזרחית שספגתי בבית. אני חושב שלמוסיקה המזרחית יש ערך מאוד חשוב בתרבות הישראלית. היום, בזכות התכנית ובזכות משה יצא לנו להיחשף ולהיכנס לעומק של הזמר המזרחי וגילינו עולם ומלואו.
המבחן שלנו הוא להביא את היכולות שלנו למוסיקה המזרחית. אנחנו חושבים על שילובים ובינתיים זה נראה מעניין.
עוז: דעתי על המוסיקה המזרחית היא כמו על כל ז'אנר אחר, יש בה דברים טובים ודברים פחות טובים, הרבה עניין וקסם ממש כמו בכל ז'אנר.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: אוהד ועוז
קוד זיהוי:221860
יש לנו עוד הרבה לתת ואנחנו מתכוונים לתת הכל
 

 


אתם מצטערים ממה שאמרתם על משה?
עוז: אני לא חושב שיש על מה להצטער כמו שיש מה לחדד, לצערי בטלוויזיה לא  תמיד מבינים את מה שאתה מנסה להגיד. העבודה עם משה זורמת, מעניינת ומאוד מלמדת בגלל ששלושתנו מוסיקאים, מלחינים וכותבים. התוצאה היא כשרואים את השיר במערומיו ומה יעשה הכי טוב לשיר, בלי שום קשר לז'אנר.
אוהד: לא הייתה שום כוונה בדברינו לזלזל במשה, להפך, אנחנו יותר משמחים וגאים להתמודד בקטגוריה של משה. הדברים נאמרו ממקום של חשש ואני שמח שהתבדיתי. אני מאמין שמשה הבין והצליח למנף את החשש הזה למקום חיובי.
 
 
מה מצפה לנו לראות מ-After The Sun?

אוהד: יש לנו עוד הרבה לתת ואנחנו מתכוונים לתת הכל. אנחנו עובדים על שילובים מעניינים ונפתיע אתכם בהמשך.
עוז: מ-After The Sun  תראו דברים שלא ציפיתם אליהם, התכנית הגישה לנו במה לחקור את כל הקשת המוסיקלית ולנסות דברים שלא היינו מעזים, דברים שהם מחוץ לנוחיות שלנו ומעמידים אותנו במבחן קשה. בשביל להיות מוסיקאים טובים אנחנו עובדים גם על הדברים שפחות קלים לנו.

מה אומר השם After The Sun?

אוהד: השם בעיניי מסמל אותנו, אוהד ועוז.
אחרי השמש, שעות של כתום ואדום, זמן ספציפי וקצר שנותן את הרגע היפה ביותר ביום. ככה אני רוצה שאנשים ירגישו כשהם שומעים אותנו.
עוז: אני אף פעם לא אומר מה בדיוק הוא אומר בשבילי, כי זה כל הכיף בו. כל יום הוא מגיע אליי מזווית שונה ואומר לי משהו שונה. אני אשאיר לכם מה השם הזה אומר בשבילכם ומה מסתתר מאחורי השמש שלכם.
 
 

 

נגן וידאו

שם הפריט: After The Sun בבית השופטים
קוד זיהוי:241147