פיקוד העורף התרעה במרחב

אלבום חדש לעברי לידר

שופט אקס פקטור משיק את אלבומו החדש האהבה הזאת שלנו

08/02/15 09:48שנתיים וחצי לאחר שהוציא את אלבומו האחרון והמצליח מישהו פעם משחרר עברי לידר את אלבומו החדש, התשיעי במספר, האהבה הזאת שלנו.

האלבום ייצא לחנויות ב- 5 בפברואר ושבוע לאחר מכן, ב- 13בפברואר, ישיק לידר את מופע הבכורה לסיבוב ההופעות החדש, שיישא אף הוא את השם האהבה הזאת שלנו, בהיכל התרבות בתל-אביב.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: עברי לידר
קוד זיהוי:214587
כריכת האלבום החדש
 

 

''תהליך העבודה על האלבום החדש שלי'' מספר לידר ''החל למעשה בסמוך מאד ליציאת האלבום הקודם 'מישהו פעם' ובמקביל לכתיבה וליצירת האלבום החדש של TYP שייצא גם הוא בחודשים הקרובים בחברת פולידור/יוניברסל באירופה.

השנתיים האחרונות מאז יצא האלבום 'מישהו פעם', ולצדו האלבום הבינלאומי שלTYP , היו שנתיים מאד אינטנסיביות של הופעות בארץ ובחו"ל כך שרוב הטקסטים נכתבו בדרכים.

הטיסות, הנסיעות הארוכות, החוויות, הנופים והאנשים הם כר פורה להשראה ולצדם כמובן החזרה הביתה שמלווה תמיד בתחושה עוטפת ומגוננת שבאה גם היא לידי ביטוי בטקסטים של חלק מהשירים.

גם מחשבות הקשורות בנושא המשפחה, ילדים, מערכות יחסים אישיות, זוגיות ופרידה ניתן למצוא בטקסטים השונים, למען האמת אני מוצא לא פעם את עצמי כותב שירים שמשקפים מציאות עתידית, משהו בתת מודע שלי כנראה מהיר יותר מהמציאות.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: עברי לידר
קוד זיהוי:214590
עברי לידר - מחשבות הקשורות במשפחה
 

 

שינוי נוסף באלבום הוא שיתוף הפעולה עם יונתן פריג' שמלווה אותי שנים ארוכות על הבמה ויש בינינו חברות עמוקה. באלבומים הקודמים הלחנתי את השירים לבד והפעם הרגשתי שאני רוצה לידי את יונתן. במשך שבועות ארוכים, בתהליך יצירתי משותף, הלחנו יחד את שירי האלבום מה שהפך את תהליך הכתיבה לחוויה חדשה עבורי".
יוצא דופן הוא השיר "מה אתה אומר" שנכתב על ידי נועם חורב ולורן פלד, יוצרים צעירים שמחוברים ללידר. "אהבתי את הרעיון לשלב באלבום שיר של שני יוצרים צעירים ומוערכים על ידי, זו פעם ראשונה שאני עושה דבר מסוג זה באלבומים שלי וזה מרגיש לי נכון וטוב." שיר נוסף שנכנס לאלבום הוא "קר קר" שיתוף פעולה של לידר עם דודי בר דוד ומורן דוד שכתבו את המילים ללחן של מורן דוד.

"מורן פנתה אליי והשמיעה לי את השיר המקסים הזה. כשעבדנו על השיר חשבתי שיהיה מקסים אם היא תצטרף אליי בשירה והצלחתי לשכנע אותה שזה יהיה נכון כי היא מצדה מעדיפה לא להתמקצע כזמרת אלא ככותבת טקסטים ולחנים."

 על ההפקה המוסיקלית של האלבום הנוכחי כמו גם של הקודם הופקד יועד נבו המוכשר שחי בשנים האחרונות בלונדון. "חזרנו לעבוד יחד באלבום "מישהו פעם" והתחושה הייתה כמו לחזור הביתה אחרי כמה שנים של טיול" מספר לידר "היה לי ברור שגם את האלבום הזה אני עושה עם יועד, אנחנו נהנים לעבוד יחד, לחפש ולחקור סאונדים וכיוונים מוסיקליים."

 אתם מוזמנים לפגוש את עברי לידר ושאר השופטים של X FACTOR ישראל, ביום האודישנים הגדול ביום רביעי 4/2/15, ב-9:30 בבוקר, היכל מנורה-מבטחים, אצטדיון יד אליהו, תל אביב. אז אל תגידו לא ידענו!
 

תמונה גדולה

שם הפריט: עברי לידר
קוד זיהוי:214588
עברי לידר בקרוב חוזר לשולחן השופטים