פיקוד העורף התרעה במרחב

תחקיר "המערכת" זכה בפרס פרימור

דורון צברי ואילן שיזף זכו בפרס על התחקיר בנושא הדיור הציבורי

19/11/14 07:29 

במקום הראשון בפרס פרימור על תחקירים עיתונאים מצטיינים בתחום החברתי זכו דורון צברי ואילן שיזף על התחקיר ";שבעת מדורי הגיהינום של הדיור הציבורי"; ששודר במסגרת העונה הראשונה של ";המערכת עם מיקי חיימוביץ";.  הסרט חשף הפערים הגדולים במלאי הדיור הציבורי בארץ, שהולך וקטן מול מדינות המערב.

פרס פרימור מוענק מטעם הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו זו השנה השישית והוא נקרא על שמה של העיתונאית רחל פרימור ז";ל שהייתה עיתונאית ";מעריב"; שנים לא מעטות והרבתה לכתוב על נושאים חברתיים.

הפרס, ניתן על כתבת תחקיר עיתונאית בעלת תרומה ואיכות מיוחדים בנושא חברתי, אשר שודרה באחד מגופי הטלוויזיה והרדיו הנמצאים תחת פיקוחה של הרשות השנייה. הפרסים יוענקו ביומו השלישי של כנס אילת לעיתונות ב-18.11.14.

מנימוקי ועדת הפרס, להענקת הפרס הראשון ליוצרי ";תחקיר המערכת";:

 

";התחקיר העלה לסדר היום התקשורתי את הפקרת הדיור הציבורי בישראל וחשף את הפערים הגדולים במלאי הדיור הציבורי בארץ, שהולך וקטן מול מדינות המערב. הוועדה ציינה כי מדובר בתחקיר מעמיק, רחב ויסודי אשר חשף את מימדי האסון החברתי תוך העמקה בהקשר, בסיבות ובתהליכים שהובילו אליו. לצד הסיפורים האנושיים המרגשים, סיפק הסרט עדויות כואבות ומבוססות באשר לטיפול באוכלוסייה חלשה וחסרת אונים. בעקבות פרסום התחקיר, עלה הנושא לסדר היום הציבורי וחזר לשולחן המחוקקים. חשיפת התחקיר שימשה פה לאוכלוסייה מוחלשת בחברה הישראלית ובכך חשיבותו.";