פיקוד העורף התרעה במרחב

המדריך המזורז לתייר המנומס בסין

איך מדברים עם הסינים? איזו מתנה הכי שווה בסין? ולמה אסור לגעת במקומיים ? המדריך המזורז למבקר בסין

21/09/10 10:43איך מדברים איתם?!
לפני הגעתכם, מומלץ ללמוד מעט מילים בסיסיות בסינית (יותר מזה יהיה, ככל הנראה, משימה בלתי אפשרית). השתדלו להימנע משימוש במילים שליליות בעת שיחה עם סיני, כיוון שהן נחשבות ללא נאותות ומצביעות על חוסר נימוס. במקום "לא", לדוגמה, אמרו "אולי". הסינים, אגב, ינהגו באותה דרך. אם אתם משוחחים במהלך ארוחה והאוכל טעים, מומלץ להרעיף עליו מחמאות – אוכל הוא נושא שיחה מצוין בסין. נושאים מקובלים נוספים: מזג האוויר בסין, הגיאוגרפיה, טיולים שעשיתם למדינות אחרות. נושאים מהם רצוי להימנע בשיחה עם סיני: כל מה שקשור במשטר הבעייתי. בנוסף, נא להשאיר בבית ביטויים כמו "סין האדומה" ו"קומוניזם". עדיף ככה.

קנו לעצמכם מתנה לחג:
הסינים ידחו את המתנה שלכם לפחות שלוש פעמים לפני קבלתה, אז עליכם מוטל התפקיד להציע שוב ושוב (הם עושים זאת כדי לא להיראות חמדנים). אם קניתם מתנות כלשהן בארץ, אל תעטפו אותן – המכס הסיני נוהג לקרוע אותן לצורך הבדיקות. בסין עצמה, אם בעטיפת המתנה חשקה נפשכם, לכו על צבע המזל – אדום. גם ורוד, זהב וכסף הם צבעים מקובלים לעטיפת מתנה. צהוב ושחור, לעומתם, מסמלים את המוות – להימנע בבקשה.

100 בהתנהגות:
אם תבקרו בית ספר סיני, סביר להניח שתתקבלו במחיאות כפיים. עליכם להשיב בדרך דומה (כן כן, למחוא כפיים, לא להתבייש).

*הסינים, בעיקר המבוגרים, לא אוהבים מגע פיזי בשעת שיחה מצד זרים.

*הסינים לא מרבים לחייך, שכן יש שם דגש חזק מאוד על הדחקת רגשות. אל תעלבו.

*גם בסין הגברים נוהגים להחזיק ידיים כסמל לידידות ביניהם. לא בקטע של הזמן הוורוד.

*חשבתם שתגיעו לסין ותוכלו לירוק חופשי? כבר לא. היריקה בפומבי הופכת בהדרגה ללא מקובלת, וכעת יש עליה קנס רציני. אל תנסו...