פיקוד העורף התרעה במרחב

המירוץ מגיע לסין

הזוגות נחתו בסין בחצי האי מקאו, הם סחבו ראש דרקון, קפצו ממגדל הסיכה ואפילו השתתפו במירוץ סירות עתיק, רוצים גם? הכירו את היעד הבא של המירוץ למיליון

21/09/10 10:49המדינה השלישית בגודלה בעולם, אחרי רוסיה וקנדה. נמצאת בקצה המזרחי של יבשת אסיה ושטחה הכולל נאמד ב-9,600,000 קמ"ר. אבל לא די בכך. על אדמתה מתגוררים 1.2 מיליארד נפשות, חמישית מכלל תושבי כדור הארץ. מדהים לא? כ-55 מיעוטים חיים בסין. המיעוט השלט הוא ההאן- Han המהווה 93% מכלל האוכלוסייה. הזכויות והחובות של כלל התושבים מעוגנות בחוקה הסינית ולכולם מעמד שווה. בין המיעוטים כדאי להזכיר את המונגולים, הטיבטים, החווי Hui, ויגורים, מיאו (Miao), אי (Yi), מנצ`ו, דונג, יאו, באי, דאי, לי, נאשי(Naxi), אוזבקים, רוסים, ג`ינג, ועוד רבים אחרים המפוזרים בפרובינציות השונות.

סין מחולקת ל-23 פרובינציות, ל-5 אזורים אוטונומיים (גוואנסי, מונגוליה הפנימית, ניניגסיה, טיבט וסינג`יאנג) ול-4 אזורים מוניציפלים- בייג`ין (הבירה), שנחאי, טייג`ין וצ`ונגצ`ינג. האי הגדול ביותר של סין הוא חיינאן Hainan.

השפה הרשמית היא מנדרינית Putonghua אותה לומדים כולם בבית הספר ומטרתה לאפשר תקשורת תקינה ונוחה בין דוברי הדיאלקטים השונים. בדרום סין שלטת הקנטונזית.

האקלים בסין רבגוני ומשתנה בהתאם לטופוגרפיה של כל אזור ואזור. כך, למשל בפרובינציה הצפונית ביותר, חיילונג ג`יאנג לא זוכים להרגיש את הקיץ...בעוד שבאי חיינאן בדרום המדינה הקיץ ארוך מאוד וכמעט ולא מרגישים את החורף..
מונסונים הם תופעת טבע שכיחה מאוד. רוחות קרות מכיוון סיביר ומדבר מונגוליה מתחילות בספטמבר-אוקטובר ונמשכות עד מרץ-אפריל. כתוצאה מכך הטמפרטורות צונחות בצפון המדינה עד למינוס 40, אך הממוצע נע בין- 5 ל-18 מעלות. בקיץ, מונסונים מכיוון הים מביאים עימם רוחות חמות וגשמים. עמק הנהר הצהוב יוצר חלוקה ברורה לארבע עונות. החלק המערבי של רמת הטיבט-צ` ינגחאי מכוסה שלג רוב ימות השנה. החלק הדרומי של רמת יונאן-גוויז`ואו מאופיין במזג אויר אביבי כל השנה, ואילו החלק הצפוני-מערבי של הארץ מאופיין בשינויים תמידיים מאזור לאזור. אז מתי כדאי לטייל בה?- חודשים מאי עד ספטמבר ואוקטובר הם החודשים האידיאלים בכל רחבי המדינה. בחודשים יוני- אוגוסט עדיף לטייל במרכז וצפון סין. באביב ובסתיו מומלץ לטייל בדרום סין.

מבחינה דתית בסין חיות קבוצות דתיות רבות. בודהיסטים, דאואיסטים ומוסלמים הם הקבוצות הדתיות הגדולות ביותר.
קבוצות המיעוטים השונות בדרך כלל מאמינות בדת מסוימת. כך למשל אנשי החאן לרוב בודהיסטים, דאואיסטים או נוצרים. החווי, הוויגורים, הקזחים, טאגרים, דונגסיאנג, בני הסלאר ועוד- הם מוסלמים. המונגולים, הדאי והטיבטים לרוב בודהיסטים. בני מיעוטי המיאו, היאו והאי לרוב נוצרים...