פיקוד העורף התרעה במרחב

מורה פרטי לילד - מתי כיצד ואיך?

פרופ' עמוס רולידר עם טיפים חשובים רגע לפני שבוחרים מורה פרטי לילדיכם

10/05/12 14:12מורה פרטי לילד –  מי, מתי וכיצד?

 

 הורה יקר,

 

אם מחליטים להזמין מורה פרטי יש צורך לעשות הפרדה בין שני מצבים שונים שמהווים שני סוגים שונים של סיוע שהילד צריך: חיזוק בבסיס הידע או סיוע בשיעורי הבית, בהשתתפות פעילה בכיתה ומעקב אחר החומר הנלמד.
חשוב להתייעץ עם המורים ולשאול אותם איפה הקושי של ילדך כדי לקבוע איזה סוג של סיוע הוא צריך:

1.     כאשר יש צורך לחיזוק בבסיס הידע (קשיים בסיסים בחשבון, אנגלית או שפה), הילד אינו מצליח לעקוב אחר החומר הנלמד ופותח פערים: במקרה זה מומלץ להזמין מורה פרטי מקצועי שיאבחן היכן הילד נמצא בהתאם למומחיותו ובאופן שיטתי יקנה את הבסיס. צריך לקחת בחשבון כי מהלך זה לא בהכרח ישפר את מצבו בבית הספר. מורה פרטי המלמד את הבסיס לא עובד במקביל לתוכנית הלימודים ולא עוזר להשתלב במה שקורה כרגע בכיתה.

2.     כאשר יש צורך בחיזוק מיומנויות למידה, הכנת שיעורי בית והשתתפות בכיתה: אם ילדך אינו מכין את שיעורי הבית או אינו מצליח בהם, אם הוא מתבייש להשתתף בשיעור וכדומה, במקרה זה מומלץ לקחת סטודנט שיש לו ידע, שיודע ללמוד, ושאם יעיין בחומר שהילד לומד עכשיו הוא יוכל במהירות להבין מה קורה. באחריות ההורה לדאוג כי לסטודנט יהיה קשר עם המורים והוא יבין באיזה אופן מלמדים ומהו החומר כרגע, ואז יוכל לסייע לילדך בשיעורי הבית (לא יעשה בשבילו אלא יתן רמזים, יבדוק, יתן משוב, יכין לקראת מבחן ויספק תרגול נוסף של החומר). בעזרת הקשר עם המורה הסטודנט יוכל גם להכין את ילדך לקראת החומר שילמד בכיתה ולבנות את בטחונו העצמי להשתתפות בכיתה.