פיקוד העורף התרעה במרחב

מיהו פרופ רולידר?

הכל על המומחה לקשיי התנהגות

21/09/10 12:10פרופ' רולידר - מיהו?

עמוס רולידר הינו פרופ' מן המניין במחלקה למדעי ההתנהגות של המכללה האקדמית עמק יזרעאל ועומד בראש התוכנית לתואר שני להכשרת יועצים חינוכיים. רולידר נחשב לאחד המומחים המוסמכים (BCBA) בעלי שם בארץ ובעולם בניתוח וטיפול התנהגותי (ABA ) ומרבה לייעץ לאנשי חינוך וטיפול בארץ ובעולם.

פרופ' רולידר התמחה בהנחיית הורים וצוותי חינוך בטיפול בקשיי התנהגות ותפקוד ועומד בראש המכון לחקר ולמניעת קשיי התנהגות של ילדים בסביבות חינוכיות. הוא פרסם עשרות מאמרים בנושאי טיפול וחינוך ילדים בכתבי עת מקצועיים מן השורה הראשונה בארץ ובעולם.

עיקרי המשנה החינוכית והטיפולית של פרופ' רולידר, הורה לשלושה ילדים, היא שההורים בבית והמחנכים בבתי הספר הם אלה המסוגלים, באמצעות הדרכה נכונה, לתת את המענים הטובים ביותר לקשיי ההתנהגות של הילדים ובני הנוער. משום כך, מירב ההנחיה והמאמץ הטיפולי מופנה על ידו ועל ידי צוותו להנחיית הורים ומחנכים להבין וללמד כיצד ליצור את הקשר בין התנהגות הילדים לתגובות המבוגרים המשמעותיים בחייהם , כיצד להפוך את הבית לסביבה נעימה, רגישה ואחראית וכיצד להגיב ביעילות על התנהגויות בלתי נאותות ונאותות במטרה לסייע לילדים להתגבר על הקושי אותו הם מפגינים.