פיקוד העורף התרעה במרחב

שנות ה - 80

הכירו את הסדרה שתחזיר אותנו לזיכרונות המתוקים של שנות ה-80

מערכת רשת 21/01/14 09:29 

";שנות ה-80 ";, הסדרה הקומית  שיצרו האחים מני ושלום אסייג מגוללת את סיפור חייהם בטירת הכרמל של שנות ה 80 . הסדרה נכתבה על ידי האחים אסייג , ומביאה בצורה משעשעת ואותנטית את סיפור חייהם האמיתי  כנערים בשנות השמונים המוקדמות בטירת הכרמל יישוב פריפריאלי הידוע  כקיבוץ גלויות תוסס וצבעוני סמוך לחיפה. פסיפס אנושי מרתק המורכב מעולים ותיקים ועולים חדשים שהגיעו מהתפוצות.

 

תמונה גדולה
 

 

 

 

בסדרה כמו במציאות, בדירתם הצנועה בטירת הכרמל, גרים בו זמנית שבע  נפשות : פרוספר וליליאן ההורים (שלום אסייג ואוולין הגואל), שלום ומני הילדים ( דניאל אסייג ועדי אלון) וכן אילנה הבת ובעלה האשכנזי גידי (עפר שכטר ושרלין חזיזה) יחד עם בנם התינוק. לכל שבעת הנפשות בבית מכנה משותף : חלומות.
החלום של שלום להיות קומיקאי, החלום של מני האח ששלום יהיה קומיקאי, החלום של ליליאן לאפות עוגיות למלך מרוקו, רק החלום של פרוספר  לחזור למקצוע שלו כחייט מתנפץ לאחר שהוא נאלץ להכניס הביתה את ביתו אילנה ובעלה האשכנזי גידי.
";שנות ה 80 ";  מחזירה אותנו לתקופה ססגונית עם שפה ייחודית, בגדים וריחות  , דמויות צבעוניות בלתי נשכחות ובעיקר תמימות ואהבת אדם מעוררת געגועים .


יוצרים- מני ושלום אסייג
תסריטאי ראשי – מני אסייג
במאי קובי חביה
הפקה- ניהול פלוס- יואב גרוס ובני מנשה

שנות ה - 80 בפייסבוק

מתגעגעים לאייטיז?

 

נגן וידאו

שם הפריט: מתגעגעים לקובייה ההונגרית?
קוד זיהוי:227167