פיקוד העורף התרעה במרחב

הזוכים הגדולים של אוסקר 2013!

סיכום כל הרגעים המרגשים והזכיות המרשימות בטקס הנוצץ של השנה

טל בן- ציון 01/06/13 21:00השעה 03:20 שעון ישראל. אני אחרי שלוש שעות של שינה טרופה וההבדל בין רנה זלוואגר לבובת שעווה נראה זעום עד לא קיים. אלו הדקות האחרונות על השטיח האדום לפני הטקס, המנחות קריסטן ולארה מעבירות ביניהן את השידור וההרגשה היא שפספסתי את הבופה ועוד מעט מתחילה החופה, מקווה שזה יהיה שווה את זה. טקס האוסקר של 2013 עומד להתחיל וההתרגשות בשיאה.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: אדל
קוד זיהוי:178520
אדל. מבצעת וזוכה
 

 

המנחה של הטקס, סת' מקפרלן נכנס לאולם ורוברט דאוני ג'וניור לא מוחא כפיים. "הבדיחה שממנה טומי לי ג'ונס אמור לזכות נאמרה עכשיו" אומר המנחה הצעיר והטקס הכי נוצץ בשנה מתחיל בצחוק גדול. אחרי כמה בדיחות פנימיות, שגורמות לכולנו להרגיש חלק מהתעשייה ההוליוודית מתחיל מערכון לא רע בכלל בו וויליאם שאטנר מגלם שוב את דמותו האלמותית של קפטן קירק מ"מסע בין כוכבים" על מסך שיורד מהתקרה. שאטנר מזהיר את מנחה הטקס שהוא הולך להיות המנחה הרע בכל הזמנים עקב שיר מחווה (מקסים האמת) לציצים שבסרטים. מה שמוביל למקצה נסיונות לשיפור של המנחה שכולל ריקוד סלוני של שרליז ת'רון וצ'נינג טייטום, פארודיה מוצלחת על "טיסה" עם בובות גרב, שיר מיוזיקל של דניאל רדקליף וג'וזף גורדון לוויט, סצנת "מאחורי הקלעים" הכוללת מזמוז מפתיע של המנחה עם מועמדת לפרס שחקנית המשנה סאלי פילד הנפלאה וגירסת האוסקר לשיר מוכר מתוך "היפה והחיה". ההתחלה תמיד הכי מהנה.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: קפטן קירק
קוד זיהוי:178509
קפטן קירק מכה שנית
 

 

להגשת הפרס הראשון בטקס, השחקנית אוקטביה ספנסר, שכתבה באוסקר בשנה שעברה בקטגוריית שחקנית המשנה על תפקידה ב"העזרה" עולה על הבמה ומגישה את הפרס לשחקן המשנה הטוב ביותר של השנה. כריסטוף וולץ זוכה בפרס על תפקידו ב"ג'אנגו חסר מעצורים". וולץ שזכה גם באוסקר על תפקידו כסוכן הנאצי לנדה ב"ממזרים חסרי כבוד" עולה בהתרגשות רבה לבמה, מכבד את שאר המועמדים המרשימים בקטגוריה שלו ומודה כמובן לאחד והיחיד, קוונטין טרנטינו.

 

 

תמונה גדולה

שם הפריט: השחקנים של אוסקר 2013
קוד זיהוי:178517
השחקנים של אוסקר 2013
 

 

הטקס ממשיך, הזכויות בפרסים צפויות למדי וקטעי הקישור מהנים. מחווה מרגשת לסרטי המיוזיקלס של השנים האחרונות מתחילה עם קתרין זיטה ג'ונס שמבצעת את "כל הג'אז" מ"שיקאגו" ומסתיימת עם הקאסט המלא של "עלובי החיים" על הבמה בביצוע לשיר המרגש מהסרט. שירלי באסי שרה בדרמטיות אופיינית את גולדפינגר לציון 50 שנה לסרטי ג'יימס בונד, מארק וולברג ו"טד" מריצים בדיחות על יהדות בהוליווד ועל תמיכה בישראל, אדל הבלתי ניתנת לעצירה לדבריה של ג'ניפר לורנס (הנאמרים באנמיות גמורה, לאן נעלמה הכריזמה?) שרה את סקייפול וברברה סטרייסנד שרה את "כך היינו" כמחווה למלחין מרווין המליש שנפטר השנה.

  

 

"הטקס הוא כמו בילוי בכנסייה, רק עם יותר אנשים מתפללים". מקפרלן מצליח להצחיק בקלות יחסית, טוב הוא בכל זאת היוצר של "טד". הוא צולח את הטקס בחינניות אדירה. מקפרלן מצליח לשמור על היוקרה, המעמד והכבוד של הטקס מבלי לקחת אותו ברצינות מוגזמת מדי ומעביר את הערב בקלילות, מקצוענות והומור שעושה טוב על הלב, בדיוק כמו שטקס כזה אמור לעבור. שאפו.

 

 

תמונה גדולה

שם הפריט: סת' מקפרלן
קוד זיהוי:178521
סת' מקפרלן. מנחה מצויין
 

 

לקראת סוף הטקס, ג'ק ניקולסון מעביר את השידור למסך בו נצפית הגברת הראשונה, מישל אובמה (וואט דה...?) שפוצחת בנאום מלא השראה (הכי אמריקני שיש). לאחר מכן מחזירה את השרביט לניקולסון שמקריא את המועמדים לפרס לסרט הטוב ביותר. אובמה מכריזה על הזוכה והוא...: "ארגו", הכי אמריקני שיש. כבר אמרנו?

  

תמונה גדולה

שם הפריט: בן אפלק
קוד זיהוי:178508
בן אפלק- הבמאי של הסרט הטוב ביותר
 

 

הפרסים התחלקו באופן שווה יחסית בין הסרטים הגדולים של השנה. "חיי פיי" הוא הזוכה הגדול של הטקס עם ארבעה פרסים (סינמטוגרפיה, אפקטים, מוזיקת רקע ובמאי), "עלובי החיים" זכה בשלושה פרסים (איפור, מיקס סאונד, שחקנית המשנה), "ארגו" בשלושה גם כן (עיבוד תסריט, עריכה והיוקרתי מכולם- הסרט הטוב ביותר) ג'אנגו חסר מעצורים זכה בשניים (שחקן המשנה, תסריט מקורי), "סקייפול" זכה בשניים (שיר הנושא ועריכת סאונד) "אופטימיות היא שם המשחק" זכה בפרס השחקנית (ג'ניפר לורנס), "לינקולן" של ספילברג זכה בפרס השחקן (דניאל דיי לואיס).

 

תמונה גדולה

שם הפריט: אן האתווי
קוד זיהוי:178504
אן האתווי- זוכה בפרס שחקנית המשנה
 

 

 

הרגע המשעשע ביותר בטקס: ג'ניפר לורנס עולה לקבל את הפרס הנחשק ונופלת. מזל שהיא התאוששה דיי מהר ושהיה לה מספיק הומור עצמי כדי לצחוק על זה אחר כך.

 

 

 

השעה 07:00 שעון ישראל. הטקס הסתיים, בחיי שעבר מהר.

 

רשימת הזוכים המלאה:

 

שחקן המשנה הטוב ביותר: כריסטוף וולץ על "ג'אנגו חסר מעצורים"

סרט האנימציה הקצר הטוב ביותר: "Paper man" ג'ון קארס

סרט האנימציה הטוב ביותר: "אמיצה"

הסינמטוגרפיה הטובה ביותר: קלאודיו מירנדה על "חיי פיי"

האפקטים המקוריים הטובים ביותר: "חיי פיי"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר: ג'קלין דורן על "אנה קרנינה"

האיפור הטוב ביותר: "עלובי החיים"

הסרט הקצר הטוב ביותר: Curfew של שון כריסטנסן

סרט דוקומנטרי הקצר הטוב ביותר: innocent

הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר: Searching the sugar man

הסרט הזר הטוב ביותר: "אהבה" של מיכאל הנקה

מיקס הסאונד הטוב ביותר: "עלובי החיים"

עריכת הסאונד הטובה ביותר: "כוננות עם שחר" ו-"סקייפול"

שחקנית המשנה הטובה ביותר: אן האת'ווי על "עלובי החיים"

העריכה הטובה ביותר: "ארגו"

עיצוב ההפקה הטוב ביותר: "לינקולן"

מוזיקת הרקע: "חיי פיי"

שיר הנושא הטוב ביותר: "סקייפול"

עיבוד התסריט הטוב ביותר: "ארגו"

התסריט המקורי הטוב ביותר: "ג'אנגו חסר מעצורים"

הבמאי הטוב ביותר: אנג לי על "חיי פיי"

השחקנית הטובה ביותר: ג'ניפר לורנס על "אופטימיות היא שם המשחק"

השחקן הטוב ביותר: דניאל דיי לואיס על "לינקולן"

הסרט הטוב ביותר: :"ארגו"

 

רוצים לדעת אם צדקנו בהימורים שלנו? לחצו כאן