פיקוד העורף התרעה במרחב

מה יהיה הסרט הטוב ביותר?

בהוליווד מתכוננים לטקס האוסקר! מי יהיו הזוכים הגדולים בפסלון הנחשק?

טל בן- ציון 01/06/13 21:00טקס האוסקר הבא עלינו לטובה, יתקיים בראשון הקרוב. בהוליווד כבר מתכוננים במרץ לטקס הפרסים הכי חשוב בעולם הקולנוע ונראה כי השנה התחרות עלולה להיות קשה במיוחד בעקבות הסרטים המעולים שיצאו ב2012. רגע לפני, אספתי עבורכם את המועמדים הנחשקים בקטגוריות המעניינות ביותר, בחרתי את המועמד האהוב עליי וגם את זה שאני מעריך שינצח.

 

 

המועמדים לסרט הטוב ביותר: "ארגו", לינקולן", "אופטימיות היא שם המשחק", "חיי פיי", "עלובי החיים", "כוננות עם שחר", "אהבה", "חיות הדרום הפראי", "ג'אנגו ללא מעצורים"

 

המועמד האהוב עליי: "חיי פיי". למה? כי הוא מהפנט, מקורי, ונוגע ללב. מי חשב שסרט על ילד הודי שלכוד על סירה בלב ים עם נמר יכול להיות פיוטי ומרתק כל כך? הסיפור הבנוי בקפידה, האפקטים המסעירים, המטאפורות המורכבות על טבע האדם מול החי, והסוף הזה שנותן לך בדיוק את האקסטרה שאתה צריך נותנים לו לדעתי את כל הסיבות לזכות בתואר הכי נחשק בטקס.

 

 

 

 וזה שיזכה: "ארגו". טוב אין ממש ספק שהפרוייקט החשוב ביותר אולי בחייו של  הבמאי/שחקן בן אפלק ייקח את הפרס היוקרתי. כולם כבר חזו את זה קודם והזכייה באותו הפרס בטקס גלובוס הזהב נתנה את הגושפנקה הרשמית. ארגו הוא באמת סרט טוב, מותח, מעניין ומשוחק כהלכה. הוא סרט על גבורה אמריקאית שמציג באור חיובי גם את תעשיית הסרטים ולפיכך יש בו את כל מה שהאקדמיה אוהבת.

 

 

המועמדים לבמאי הטוב ביותר: סטיבן שפילברג ("לינקולן") בן אפלק ("ארגו"), אנג לי ("חיי פיי"), מיכאל הנקה ("אהבה"), דיוויד או. ראסל ("אופטימיות היא שם המשחק"), בן צייטלין ("חיות הדרום הפראי")

 

המועמד האהוב עליי: אנג לי על "חיי פיי". למה? בגלל כל מה שציינתי קודם. "חיי פיי" הוא ללא ספק הישג אומנותי מרשים במיוחד, עבודת הבימוי בו היא מבריקה, אנג לי הצליח לתרגם את רומן ההרפתקאות המדובר ליצירה קולנועית שאין שנייה לה ולכן הוא ראוי ביותר לקטוף את פרס הבמאי.

 

וזה שיזכה: יש לנו התאמה- אנג לי. קשה להתווכח עם הישג שכזה.

 

המועמדים לשחקן הראשי הטוב ביותר: דניאל דיי לואיס ("לינקולן"), יו ג'קמן ("עלובי החיים"), דנזל וושינגטון ("הטיסה"), בראדלי קופר ("אופטימיות היא שם המשחק"), ג'ון הוקס ("מפגשים")

 

המועמד האהוב עליי:  יו ג'קמן. למה? כי מבחנתי הגיע לו כבר לזכות כשהוא גילם את וולברין ב"אקס מן" אבל הדברים היו נראים לגמרי אחרת כנראה אם הייתה לי זכות באקדמיה. אבל אני מאמין שיותר יסכימו אותי שג'קמן עשה תפקידים מדהימים ב"יוקרה", ב"מעיין" וז'אן ולז'אן הוא סוף סוף התפקיד שאמור לזכות אותו באוסקר.

 

 

ומי יזכה? דניאל דיי לואיס. למה? כי הוא פאקינג דניאל דיי לואיס .

 

 

המועמדויות לפרס השחקנית הטובה ביותר: עמנואל ריבה ("אהבה"), ג'ניפר לורנס ("אופטימיות היא שם המשחק"), נעמי ווטס ("הבלתי אפשרי"), ג'סיקה צ'סטיין ("כוננות עם שחר"), קוואנז'ין וואליס ("חיות הדרום הפראי")

 

המועמדת האהובה עליי: נעמי ווטס. למה? כי היא נפלאה ומרגשת. ובסרט שמבוסס כולו על רגש המשחק הוא אחד הדברים החשובים ביותר. ווטס עושה תפקיד מדהים, עם כל הבעת פנים, תזוזת גוף וקול היא מעבירה בדיוק את מה ש"הבלתי אפשרי" מנסה להעביר, את הכאב, הסבל, הייאוש והתקווה. ווטס מגלמת תפקיד קשה שיכל בקלות להדרדר לקשקוש קיטשי מעצבן. היא מתנערת מכל חסרון אופציונלי  וצולחת את הסרט באופן מופתי.

 

 

 ומי יזכה: ג'ניפר לורנס. למה? כי היא תגלית השנה והיא מוכיחה בתפקיד זה שהיא לא רק בחורה יפה שמשחקת בשוברי קופות עתירי תקציב, אלא שחקנית אופי שיודעת לשלב בין הטרגי לקומי באופן משובח.

 

 

 

 כאן אפשר להגיד בכנות, בהצלחה לכל המועמדים כי כולם ראויים בהחלט.