פיקוד העורף התרעה במרחב

כוכבי דוסון קריק- אז והיום

בדקנו איפה נמצאים היום הכוכבים של סדרת הנעורים האהובה

טל בן- ציון 12/11/12 22:00סדרת הטלויזיה "דוסון קריק", שודרה בין השנים 1998 ל2003 וספרה את סיפורם של חבורת מתבגרים בעיירה הדמיונית קייפסייד. לרבים מבני הנוער של אותה תקופה, בינם נכלל גם כותב שורות אלו, "דוסון קריק" ליוותה את תקופת הנעורים ויצרה הזדהות כמעט מוחלטת, בין הצופים לדמויות. ניתן להגיד שחלקנו התבגרנו עם הסדרה. עכשיו, כמעט עשר שנים אחרי שידור הפרק האחרון, ניתן רק להתרפק על הנוסטלגיה שעל יד הנהר ולהזכר איך זה להיות טינאייג'ר עם מודעות מוגזמת, דיבור פלצפני ותשוקה אמיתית לחיים.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: דוסון קריק
קוד זיהוי:162747
החברים של דוסון. קרדיט: ויקפדיה
 

 

ומה עלה בגורלם של כוכבי הסדרה המצליחה? חלקם הצליחו יותר, חלקם פחות, אבל בכל מקרה, הם תמיד יישארו מזוהים עם בני דמותם בסדרה.

אז איפה הם היום?

ג'יימס ואן דר ביק (35) גילם את דמותו של דוסון לירי, רומנטיקן, מוכשר, רגיש, פנטזיונר ואינטיליגנט.  חובב סרטים מושבע, מעריץ של סטיבן ספילברג וחולם להיות במאי קולנוע מצליח. ואן דר ביק המשיך לעסוק במשחק לאחר הסדרה אבל נעלם מהכותרות. הוא שיחק בתפקידי אורח רבים בסרטים כמו "מת לצעוק" ובסדרות כמו "איך פגשתי את אמא" , בסרטים קצרים ובקליפים. כיום, ואן דר ביק משחק בסדרה  Don't Trust the B---- in Apartment 23 בתפקיד עצמו. לפני כשנתיים נישא ואן דר ביק לבחירת ליבו, במרכז הקבלה בתל אביב! השניים הורים מאושרים לבת ובן.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: ג'יימס ואן דר ביק
קוד זיהוי:162745
ואן דר ביק. אז והיום. קרדיט: ויקפדיה ורויטרס
 

 

 

קייטי הולמס (33) גילמה את דמותה של ג'ואי פוטר, שחיה חיים לא פשוטים, אמה נפטרה מסרטן ואביה עבריין. ג'ואי היא הנערה מהצד השני של הנהר, "הבת של השכן", תמימה, רגישה ומעט כעוסה. זאת שתמיד הייתה אחת מהחב'רה. חברת נפשו  של דוסון ובעלת התלבטות רומנטית תמידית בינו לבין חברו פייסי. הולמס חייבת את הישארותה בתודעה בעיקר לנישואיה לשחקן הקולנוע טום קרוז שהסתיימו החודש האחרון. לשניים ילדה בת 6, סורי קרוז, שעניין המשמורת עליה הפך למרכזי באמצעי התקשורת האמריקאיים. הולמס השתתפה במספר סרטים כמו "באטמן מתחיל" ו"תודה שעשנתם" ובסדרת הטלויזיה- "משפחת קנדי". לאחר גירושיה מקרוז, הולמס עברה לניו יורק שם היא מגדלת את בתה.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: קייטי הולמס
קוד זיהוי:162744
הולמס. אז והיום. קרדיט: ויקפדיה ורויטרס
 

 

ג'ושוע ג'קסון (34) גילם את פייסי ויטר, ליצן הכיתה. מצחיק, שרמנטי ואהוב הבנות. סובל מרגשי נחיתות עקב יחסו הנוקשה של אביו, שמזכיר לו את כשלונותיו לעיתים תכופות. פייסי היה חברו הטוב של דוסון. בסוף הסדרה שג'ואי צריך לבחור בין השניים היא בוחרת בפייסי. מאז סיום הסדרה ג'קסון התנסה ניסה את מזלו בסרטי קולנוע שונים שלא זכו להצלחה רבה. ב2008, ג'קסון מתחיל להופיע בסדרת המסתורין "פרינג'" בתפקיד הראשי וחוזר לתודעה. בקרוב הסדרה חוזרת לעונתה החמישית. ג'קסון מנהל מערכת יחסים יציבה עם השחקנית דיאן קרוגר ("ממזרים חסרי כבוד").

 

תמונה גדולה

שם הפריט: ג'ושוע ג'קסון
קוד זיהוי:162746
ג'קסון. קרדיט: ויקפדיה ורויטרס
 

קר סמית' (40) גילם את דמותו של ג'ק מקפי, אחיה של אנדי, אותה גילמה מרדית' מונרו (43). ג'ק הגיעה לסדרה בעונתה השנייה ונשאר עד הפרק האחרון. בתחילה ניהל מערכת יחסים עם ג'ואי עד שגילה את נטיותיו ההומוסקסואליות. ג'ק הפך לחבר נפשה של ג'ן לינדלי ובסוף הסדרה ניהל מערכת יחסים עם אחיו הגדול של פייסי. סמית' שיחק בסרטים רבים ביניהם "יעד סופי" ו"בלאדי ולנטיין" ובסדרות טלויזיה כמו "מכושפות" חיים בלתי צפויים" וNCIS. סמית' התגרש משחקנית הרמוני אוורט לאחר שש שנות נשואין.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: קר סמית
קוד זיהוי:162748
סמית'. קרדיט: ספלאש וויקיפדיה
 

מישל וויליאמס (31) גילמה את דמותה של ג'ן לינדלי, נערה ניו יורקית מרדנית שמגיעה לעיר הקטנה. ג'ן ניהלה מערכות יחסים רבות ושונות בסדרה ודמותה התפתחה והתבגרה לאורך העונות. בעונה השישית, ג'ן מגדלת את בתה הפעוטה איימי וסובלת ממחלת לב פטאלית הגורמת למותה בפרק האחרון של הסדרה. ויליאמס אולי מתה בסדרה אבל היא כנראה המנצחת הגדולה של הכתבה הזאת. ויליאמס שחקה בסרטים מצליחים רבים כמו "שאטר איילנד","אני לא שם", "בלו ולנטיין"  השבוע שלי עם מרילין" ו"הר ברוקבק" שם הכירה את בן זוגה לשעבר, השחקן המנוח הית' לדג'ר. השניים הביאו לעולם את מטילדה. בימים אלה ויליאמס מנהלת מערכת יחסים עם השחקן ג'ייסון סיגל ("איך פגשתי את אמא").

 

תמונה גדולה

שם הפריט: ג'ן לינדלי
קוד זיהוי:162753
ויליאמס. קרדיט: רויטרס וויקיפדיה
 

למרות הזמן שעבר, הגירושים, הילדים, ההצלחות והכשלנות, רבים מאתנו נזכר בחבורה הזאת בערגה ונשמור לה חסד נעורים. ומה עם גראמס, סבתה המתוקה של ג'ן? השחקנית מרי בת' פייל, חיה ובועטת בגיל 72.