פיקוד העורף התרעה במרחב

מפרץ האהבה: קסמו של המניאק

הבנים מאוימים מפניו של הבחור החדש, לירון מימון, אך גיל ונטורה מאמין שכמו בממלכת הטבע, כך גם בנות המפרץ ילמדו להעריך את הזכר הכוחני

17/09/10 01:40נטלי, מורן ואיילה, תהרגו אותי, אבל אני לא מבין את הלוגיקה שלכן: לפני שבוע עמדה בפניכן שוב הבחירה הקלאסית בין המאמי הטוב והילד הרע. אלעד, ללא ספק חלומה של כל אם יהודיה, קצין וסטודנט חרוץ וכחול מבט קיבל מכם הרבה פרגון על כך שהוא "מקסים", אבל ברגע האמת הלכתם בגדול על הזכר התוקפני והשרירי שהצהיר עוד לפני שנבחר ש"הוא הולך לקרוע לכולם את הצורה" (שימו לב לניסוח הפיוטי מבית מדרשה של דנה מזרחי).

קיבלתן את מה שרציתן – אז מה אתן בוכות עכשיו?

דבוקת המשתתפים הבכיינית והנמרחת קיבלה סופסוף את הניעור שהיא צריכה. בניגוד לשרון, שהכריז בעבר שהוא הולך להכניס "טירוף" למפרץ, אבל התגלה כגור חתולים סטנדרטי, לירון הבטיח וקיים – מניאק מסוקס, שמטלטל במופגן את הבשר שלו, נוגח ראש בראש בבנים, גורם להם לשקשק ולאבד שליטה, מחדיר אי שקט בלתי מודע ומחרמן בבנות – והרייטינג נושם לרווחה.

נגן וידאו

אבל לירון הוא איום רציני לא רק בגלל שהוא מניאק, אלא גם משום שהוא יצירתי. כבר בשעותיו הראשונות במפרץ הוא שבר שם כמה סדרי עולם – הוא הגבר הראשון שהרשה לעצמו להיות בוטה ו"לא נחמד" כלפי הזוגות, ולאימתם של הבנים, הוא נטל יוזמה והלך עם הבנות לספא. יופי של מהלך.
לירון בא מעולם כוחני, ואני מנחש שגם ההיסטוריה שלו הייתה כוחנית באופן בולט (אני מרשה לעצמי עוד ניחוש – יש סיכוי גבוה שבילדותו המוקדמת הוא עמד לא אחת בעמדת הקורבן). בנקודה זו דווקא צדקו אנשי הפרומו של התכנית – לירון לוקח את התככנות של דנה מזרחי אבל נותן לה לבוש גברי מלא אקשן. זה הגיוני – לירון הגיע בשלב מאוחר יחסית ולכן הדרך היחידה שלו לנצח במשחק היא לשבור לגמרי את כלליו. נראה שזה מצליח לו – איתי מאבד את העצבים ומתן, אם לא נדקדק במילים, פשוט עושה במכנסיים.

והבנות? פרט למורן, שמרשה לעצמה להיות ישירה ולבטא את המשיכה העזה שלה ללירון באופן בולט, הצמד הצפוני איילה-נטלי נכנס לבלבלה. כלפי חוץ הן מביעות שאט נפש. כלפי פנים הן מתחילות להטיל ספק ביכולת של הגברים שלהן להילחם באיש המערות החדש הזה. בדיוק כמו שקורה בממלכת הטבע, משהו בתוכן מתחיל להיפתח אל הזכר החדש. בדיוק כמו שקורה בממלכת הטבע – הנקבות בסוף תבחרנה לא את האריה הרגיש והסימפטי, אלא את זה שיכול לעמוד בתחרויות ולנצח במאבקי הראש בראש, גם אם העדינות היא ממנו והלאה.

זה תמיד היה סוד הצלחתו של המניאק. זו גם הסיבה שהמטרוסקסואלים הולכים ונכחדים בג'ונגל שלנו (מישהו זוכר את אלבר). ברגעי האמת, אנחנו מחפשים את מוקדי הכוח.

שיהיה קרב נעים.


הכותב הינו פסיכולוג, יועץ קריירה ומומחה לחשיבה יצירתית