פיקוד העורף התרעה במרחב

מפרץ האהבה: הטעות הגורלית של גל בוך

מה קרה ל"שמור לי ואשמור לך"? גל העדיפה לבחור בשרון ולא בנועם, החבר של כולם. גיל ונטורה מכריז: זהו מהלך שגוי!

17/09/10 01:34אתם יודעים, יש משהו אחד במפרץ שקשה מאוד למצלמות לקלוט – את התהליך האיטי שמתרחש בנפשו של כל אחד מהמשתתפים ככל שהזמן עובר. אין מה לעשות, יש רגשות שצריכים את הזמן שלהם כדי להתפתח, ושום פטפוטים יעני-אותנטיים לא יחישו אותם.

תסתכלו למשל על הגיבוש הקבוצתי והאחווה הדומעת שראינו בפתיחה. ישנה תופעה עתיקה וידועה בפסיכולוגיה חברתית – ככל שאתה שוכן יותר בקרבה גיאוגרפית למישהו, כך תחבב אותו יותר. שחייני המפרץ מצויים כבר שבועות אחד בתחת של השני (אני מקווה שזו עדיין מטאפורה...) וההתחככות המתמדת עושה את שלה. יש קירבה.

אבל החיבוק הקבוצתי הזה הסתיר מאחוריו רגש עוצמתי יותר – פחד. כולם יודעים שהם צועדים לקראת עימות. כולם הפנימו עכשיו לוורידים את מה שקודם הדחיקו – הישרדות שלך מחייבת פגיעה במישהו קרוב, וכולם נתנו ידיים רגע לפני שיתחילו לחלק כאפות.
וזו בדיוק הנקודה שבה הייתם צריכים לחשוב על אסטרטגיה. עכשיו הזמן להחליט איזו ברית כורתים, ועם כל הכאב, קובעים לעצמנו מה הגב הראשון שירגיש את מגע הסכין שלנו. מתן ואיילה הרגישו את זה על בשרם כששיגרו את זוג הדוגמנים, נדב וטניה להמשיך לשחות בבריכה הפרטית שלהם. זו הסיבה שהם היו הראשונים לפתוח את צינור הדמעות במעמד ההדחה.
לא צריך להיות אסטרטג גדול כדי לעשות את מה שמתבקש. המפרץ הזה זועק לאיזשהו מהלך יצירתי, למישהו שיתפוס את הרגע הנכון כדי לעשות את הבלתי צפוי.

ופה נעמיד את גל לרגע באור הזרקורים.

נגן וידאו

קודם כל גל, סוף סוף התנהגת כמו מנהלת שיווק אמיתית. שרביט ההדחה ניתן לך בידיים, ובניגוד לדנה מזרחי, ידעת לשחק את התפקיד המצפוני והמיוסר כמו שצריך. שיתפת את כולם ברגשותייך החצויים, דמעת במינון הנכון, שיבחת כיאות גם את שרון וגם את נועם. יופי!

אבל לבחור בשרון? חמש תכניות את טוחנת לנו במוח שאצלך "הכל אסטרטגי" ודווקא כשהגיע הזמן לעשות אחד ועוד אחד את נרתעת ועושה את הדבר הכי מתבקש ומשעמם? אין ספק שיש שני קורבנות להחלטה שלך – נועם, והרייטינג.

תני לי להסביר לך למה אני מתכוון. נועם יושב שם בפרצוף הדיכאוני שלו, מועמד וודאי להדחה, ואין רגע טוב מזה להשיג את הכרת התודה שלו ולסגור איתו עסקה פשוטה של "שמור לי ואשמור לך" – אני אציל אותך מהדחה היום, תבטיח לי שתבחר בי בפעם הבאה.
אני מבין שהלכת בנאמנות אחרי הילד החדש שהראה לך קצת חיבה. את בטוחה שאת יכולה לבנות עליו בעתיד? מורן החדשה כבר שמה אותו על הכוונת, והיא נראית הרבה יותר מתוחכמת ממנו. דיר באלאכ.

שתי הערות לסיום:
ראשית בוא נסתכל מזווית נוספת על איתי. הבחור בעל כושר הביטוי הכי טוב במפרץ מעורר אצלי חשד הולך ומתגבר – כעורך דין לעתיד, הוא אמור להיות מנוסה במשחק תפקידים. האם יכול להיות שההיצמדות שלו לקארין היא הצגה אחת גדולה מלכתחילה? אם כן, מגיע לו שנוריד בפניו קבוצתית את הכובע. בתוך קלחת שכולה בגדי ים ויצרים הוא התאפק והחליט ללכת על תפקיד "החבר הגדול והחזק ששומר על המלצרית הענוגה" עד הסוף...

ולבסוף, מילה אחת בקשר לקרב בין הדוגמנית - דיאנה לבין זאת שיש לה אוצר מילים - מורן. שוב ושוב אנחנו רואים שמשתתפי המפרץ מתעלמים לחלוטין מתוצאות משימת הראש בראש (איילה כזכור לא נבחרה על ידם במקור) ומעדיפים לבלות את זמנם במפרץ לצד משתתפת ש..אהמ..איך נגיד זאת בעדינות...יש לה דירוג סביר בסולם האיי קיו.הכותב הינו פסיכולוג, יועץ קריירה ומומחה לחשיבה יצירתית