פיקוד העורף התרעה במרחב

מפרץ האהבה: דנה מזרחי באסטרטגיה חסרת רחמים

הפסיכולוג גיל ונטורה פונה בנימה אישית למלכת הדרמות, דנה מזרחי ומסביר מהי אסטרטגיה נוסח המפרץ

17/09/10 01:58דנה יקרה, שבי בבקשה, תרגישי נוח. אנחנו צריכים לדבר.
כבר התחלת לזוז קדימה. עשית עם עצמך חושבים והפנמת את הכלל הקריטי בתכנית הזאת ובחיים בכלל: "חכי שנייה לפני שאת יורקת אש".
קבלת הפנים הראשונית שעשית לאיילה היה בפירוש מפגן של בגרות. הייתה שם צביעות, אבל צביעות מתבקשת והכרחית. האימפולסיבית האמיתית שם הייתה נטלי, שבאקט של התאבדות חברתית קשרה את עצמה לאיילה, ומשום שאיילה לא יכלה לקבל ממך את הבעיטה המתבקשת בתחת בטקס ההדחה, נטלי מיצבה את עצמה כשנייה בתור המודחות הפוטנציאליות, והתעופפה לה מהתכנית בארשת בכיינית של "שתו לי אכלו לי", בדיוק כמו מגלי לפניה. אני מקווה שכולנו עדיין זוכרים שאנחנו בתוך שעשועון טלוויזיה. תקצצו קצת במפלס הדרמה.

נגן וידאו

אבל דנה, ויש אבל – קיבלת היישר מן השמיים (או מן ההפקה) עמדת כוח יוצאת דופן ועשית בה שימוש דבילי לגמרי. אסוציאטיבית הזכרת לי מתבגר שאתמול הוציא רישיון ועכשיו נותנים לו את המפתחות לסמיטריילר של אבא. הייתה לך הזדמנות לצאת גדולה ולהרוויח נקודות. רגש הנקמה שלך לגיטימי ומובן בהחלט, אבל היית צריכה לפנות קצת מקום לשכל, שהיה עוזר לך לענות לשאלה – "כיצד אוכל לנצל את המצב הזה לטובתי?"

במקום זאת עשית להם זובור פומבי, הסתובבת בעליצות סדיסטית בין הטירונים המתוחים, טעמת בשפע מהחרדות שלהם – והלכת על הבחירה הצפויה. איפה נעלמה הצביעות הנהדרת שהפגנת כמה שעות קודם? מה עם להגיד כמה שקרים מתבקשים כמו: "זו החלטה קשה...", "ממש לא נעים לי, אבל..." כולכם שם מחפשים אסטרטגיה – הנה פתח ליופי של אסטרטגיה. יכול להיות, דנה, שביימת באותו רגע את טקס ההדחה שלך.

ואם כבר דיברנו על אסטרטגיה, בואו נקלף קצת את הבומבסטיות מהמילה הכי נלחשת במפרץ. "אסטרטגיה", ילדי החביבים והמתוקים, הינה פשוט היכולת לעשות דברים שיובילו להשגת מטרה בטווח הארוך. תכנון, במילים פשוטות. אם אתה משתתף במפרץ האהבה ויש לך דחף ניצחון סביר, כדאי שתבין כמה הנחות עבודה:
א. צפה לבלתי צפוי. כל מערכת יחסים או ברית יציבה שתקום, תותקף בימבה התקלות ע"י צוות ההפקה. הם לא רוצים אתכם שלווים ואוחזי ידיים, אלא מדממים ועם רייטינג בשמיים.

ב. מכיוון שבסופו של דבר אמורים לעלות לתיבת הניצחון רק בן אחד ובת אחת, ברור שעבור בן מסוים, כל בן אחר הוא קודם כל אויב פוטנציאלי, ואותו כלל תופס כמובן גם לגבי הבנות.

ג. תהיה נחמד, נחמד, נחמד! אל תיתן למישהו סיבה לשנוא אותך. גם אם אתה עובר צד, גם אם אתה לא רוצה להתחייב – תעשה את זה באופן הכי נעים שאפשר. כשהמילים מתפוגגות, בסופו של דבר אנשים יזכרו את איך שגרמת להם להרגיש.

ד. לא באת לשם כדי למצוא בן/בת זוג. באת לנצח!

ה. לעולם, אבל לעולם, אל תטיחו ביקורת באופן ישיר. בכל מקום על הפלנטה קיימת תמימות דעים: אנשים לא אוהבים לשמוע שהם היו לא בסדר, גם אם באמת הם היו לא בסדר!

ו. אפשר להשתמש בסקס כאמצעי להשגת השפעה, בתנאי שאת בטוח/בטוחה ביכולתך לנתק את עצמך רגשית. אם אינכם בטוחים, רדו מהעניין. סקס נוטה להיות שדה מוקשים כיוון שהוא בד"כ גורר אחריו בזנב כל מיני רגשות משונים כמו אהבה, תלות, קנאה ועלבון.

אם רשמתם הכל במחברת, אתם יכולים לצאת . 30 שניות עליתם על בגדי ים והתחרמנתם בבריכה. זוז!


הכותב הינו פסיכולוג, יועץ קריירה ומומחה לחשיבה יצירתית