פיקוד העורף התרעה במרחב

מפרץ האהבה: ההכחשות של קארין והנקמות של נדב

קארין יורה לעצמה ברגל, נטלי נהנית משני העולמות ונדב במסע נקמה

17/09/10 01:50כשמתחילים מערכת יחסים, כל אחד רוצה להציג את עצמו בצורה מחמיאה, ולהצניע לבוידעם את כל הצדדים המג'ויפים באישיותו. זה אנושי, זה לגיטימי, זה אפילו נבון. אם כל אחד היה יודע באמת הכל על בן זוגו בדייט ראשון, שיעור המתחתנים בעולם היה זהה בערך לשיעור אוהדי בית"ר ירושלים שיש להם תואר שני בפילוסופיה.

למשתתפי "מפרץ האהבה" אין את הפריבילגיה הזו. ממש לא. הכל חשוף, מונח על השולחן ומציץ מהמקלחת. אז מה יעשו משתתף או משתתפת שקולטים את עצמם בסיטואציה שחושפת חלקים אפלים בנשמה שלהם? יכחישו, יעוותו, יצטדקו ובעיקר ימצאו במהירות מישהו אחר להשליך עליו את כל האיכסה.

כך למשל, התגלגלתי מצחוק כשראיתי את רן מטיף לדנה ש"את צריכה להיות יותר אמינה", כשאקט השקר והבוגדנות המוביל של התכנית עדיין רשום על שמו (ותעיד על כך מגלי, אקסית המפרץ הטרייה).

נגן וידאו

אפילו חבורת האוהבים הצעירים (נועם/נטלי/איתי/קארין) הציגה מפגן לא קטן של חרטא ושקר עצמי. קחו את נטלי, על כל תלתליה וסלסוליה. היא הובילה את הדקירה הקבוצתית בדנה על שולחן ארוחת הבוקר, נזפה בה כמחנכת כיתה ד', ומיצבה אותה כשעיר לעזאזל הקבוצתי (שעליו אפשר לזרוק את כל מה שאנחנו לא רוצים לראות בעצמנו)
ומה קרה אחר כך? הנערה יצאה לדייט עם איתי המסוקס, בהפקת ובאדיבות קארין (תגידו, אין קץ לאהבלות?). הדייט עצמו היה תצוגה נהדרת של שני אנשים שנמשכים לאללה זה לזה, ועושים מאמץ נואש להכריז על כך כקטע אפלטוני. הנה מבזק חדשות לאוזני נטלי, קארין ושאר המתיפייפים: א. אפשר להימשך לכמה אנשים בו זמנית
ב. אתם מכירים אחד את השני שבועיים ולא שנתיים. אין כאן אהבה, לכל היותר הידלקות.

קארין, תודה לאל, תפסה שביצעה ירייה עצמית ברגל. עדיף מאוחר מאשר אף פעם, אבל זה עוד כלום לעומת התהליך שעבר על נטלי – ללא ספק איתי עשה לה משהו, על חשבונו של אדון נועם, עוד הרבה לפני כן. היא רק חיפשה את התירוץ לבדוק עוד אופציות. ה"כישלון" של נועם במשימת העזרה לכונפה נתן לה את הצידוק האופטימלי. נטלי התאכזבה. אוי אוי אוי. עוד רגע אני שופך כאן דמעות.

איתי וקארין משקרים את עצמם ברמות שיפגעו בהם. אני מניח שזה כרטיס הביקור שלהם בעולם – "הנשמה הטובה". שניהם התאהבו יותר מדי בתדמית הזאת והלכו איתה רחוק מדי. למה רחוק מדי? כי בכולנו יש את הצד האפל, היצרי, והרע. קארין חשה מאוימת כל כך מהמרכיב הזה באישיות שלה עד שהיא ניסתה ללכת בהפוך על הפוך ולהדביק את איתי לנטלי – "תראו כמה אני מקסימה". אם זה כך, מאיפה לעזאזל הגיע העלבון העמוק בסוף הפרק?
איתי גם התמכר לתדמית המאמי – סטודנט חסון למשפטים שעוזר לאישה מבוגרת לסחוב סלים. איתי אח שלי, תקשיב לונטורה: אני יודע שבאיזשהו מקום אתה מת להיות קצת רע. נשבר לך מהילד טוב הנצחי הזה. לכן באת לתכנית. לכן משכת את נטלי אליך לימבה חיבוקים ודאגת לרגש אותה בקסם לשונך. זה בסדר, אח שלי, זה בסדר.

אי אפשר לסיים בלי להזכיר את הזוג הקלאסי שנוצר פה – הבלונדינית העדינה הנשענת על כתפו של הגבר האולטימטיבי הבנוי לתלפיות. טניה ונדב כמובן. טניה היא מלכת האנדר-סטייטמנט. היא מתראיינת על הקשר שלה עם אלבר, ומהגגת שהיא "צריכה שינוי". מעניין על איזה שינוי חשבת, טניהל'ה? עיצוב מחודש של החדר? החלפת מלתחת הערב? או אולי, רק אולי, חשבת על להעיף לכל הרוחות את הגבעול הדקיק שנדבק אליך מההתחלה, ולהתלבש על מסת השרירים החדשה שמקפיצה לך את ההורמונים?

תיזהרי מנדב, טניה. נדב במסע נקמה. הוא נוקם כבר שנים ארוכות בכל הנערים האתלטיים שהשפילו אותו בתיכון וקראו לו "שחיף"/"חנון". במאמץ אדיר הוא עשה טרנספורמציה אדירה בחייו, התלבש בשרירים, ועכשיו הוא בא להשמיד באופן בוטה וישיר כל מי שרק מזכיר לו את פדיחות התיכון. הוא יכסח אותם ויגנוב להם את הפרס הגדול - הנערה שלהם. תני לו לעבוד קשה, טניה. הפרס הזה יהיה לו יותר משמעותי אם הוא יגיע לחיקו אחרי מאבק מדמם. מה גם שזה טוב לרייטינג.


הכותב הינו פסיכולוג, יועץ קריירה ומומחה לחשיבה יצירתית