פיקוד העורף התרעה במרחב

המרדף אחר האושר

אילנית

21/09/10 11:28יוסי

יוסי הוא רווק בן 37. נסיבות החיים לא הטיבו עימו והוא חווה לא מעט טרגדיות בהן מותו בטרם עת של אביו, של אחותו ושל אח שאותו לא הכיר. הוא עדיין מתגורר בבית ילדותו ברמת גן, יחד עם אימו בת ה-70, אישה קשת יום ממוצא עיראקי. הוא מובטל מזה כשנה ולדבריו: "אני לא יודע מה זה אושר...לא חושב שאי פעם חוויתי אושר...".

יוסי נפגש עם ד"ר אורניה ינאי, פסיכולוגית קלינית ותעסוקתית בכירה ומחברת רב המכר "לכל אדם יש שביל". ד"ר ינאי היא מרצה מבוקשת בארץ ובעולם ושותפה בעמ"י - עסקים משפחתיים ובחברת "בשבילי" לייעוץ לקריירה, עשייה וייעוד.

ד"ר ינאי תנסה לעזור ליוסי לגלות את חלומו התעסוקתי ולממש את הפוטנציאל הגלום בו, אשר נסתר ממנו תחת מעטה שנים של צער ושל חפצים רבים שנאגרו בביתו. ד"ר ינאי עובדת עם יוסי על תחושת הקורבנות שחש ועל גישתו השלילית לחיים.
 

רוני

רוני הוא איש פרסום בן 50. על פניו נראה שיש לו הכול: אישה יפה, 3 ילדים, חברת פרסום מצליחה, אינטליגנציה, בריאות טובה, מכונית יוקרתית, חוש הומור וחברים רבים... אבל רוני אינו שבע רצון מחייו המושלמים. הוא חסר מנוחה, מלא פחדים, דאגות, רגשות אשמה ובראשו מתרוצצות מחשבות ללא הרף. נמאס לו מהחיים ב"כלוב הזהב": "אני במרדף מתמיד אחר הכסף, רק כדי לגלות שאני מבזבז עוד ועוד. אני חושב על העתיד בחרדה ועל העבר בחרטה..." כל רצונו הוא מעט שקט נפשי.

רוני נפגש עם אלי רייפמן, איש היי-טק שהתעמק בכתבי הקבלה והפך למרצה מבוקש. ביום יום עומד רייפמן בראש קבוצת "אמבלייז", ששווייה מוערך במאות מיליוני דולרים; לאחר שעות העבודה הוא מושך אלפים להרצאותיו בזכות יכולתו להסביר את סודות הקבלה בצורה קליטה ובהירה. רייפמן חושף בפני רוני את סודות הקבלה ליצירת חיים מלאים ומוארים הגורמים לרוני לתחושה אותה הוא מגדיר כ"היוולדות מחדש".

 

ביאטריס

ביאטריס היא בת 40, נאה מאוד, דוגמנית לשעבר, אינטליגנטית, מאוד צינית ובעיקר פסימית אדוקה. היא מרגישה שניצוץ החיים בה כבה: "אם אני כבר חיה, לא חבל להרגיש מת-חי...". מרגישה שמיצתה את הנאות החיים, ומתקשה לחוות ריגושים כפי שחוותה בימי צעירותה. היא מאסה באורך החיים הבינוני: "הכול נראה כה מוכר, כה משעמם, אני לא מסוגלת לחוש אושר ושמחה כפי שחשתי בילדותי...".

ביאטריס נפגשת עם זהר צמח ווילסון, מורה ויועץ בגישת התזונה המשולבת, חבר אגודת הכבוד הלאומית האמריקנית לפסיכולוגיה ומייסד המרכז ההוליסטי "אלוק הלט" בניו-יורק. זהר טוען כי אם תשפר את תזונתך, חייך ישתפרו אף הם. אורח החיים המודרני ובעיקר המזון המהיר והמעובד, גורמים למצב רוח ירוד ולעייפות.

ביאטריס, המכורה לבצק, לסוכר, לקפה ולסיגריות, מנסה בהדרכתו של זהר לעבור לאורח חיים בריא, ולאמץ הרגלי אכילה בריאים ונכונים ולשלב ספורט בחייה. האם אכן תוכיח את האמרה: "you are what you eat…"?
 

אבי

אבי בחור תל-אביבי מקסים בן 29, עובד כבל-בוי במלון יוקרתי, עבודה זמנית אחת מיני רבות. חי בדירת רווקים תל-אביבית טיפוסית, עם שותפה יפיפייה, וחייו נראים כמו מסיבה אחת גדולה. הוא מסתובב רוב שעות היום בבטלה, מבלה עם חברים, בים, בבית, ובמשחקי קלפים הנמשכים לתוך הלילה, ולהגדרתו הוא "פשוט רובץ". אבי מתעסק הרבה במחשבות על החיים ועל משמעותם, הוא קרא ספרות רוחנית רבה, הוא מתרגל יוגה באופן קבוע, אך עדיין לא מצא את ייעודו. הוא מרגיש שחייו הם "בזבוז זמן אחד גדול".

אבי נפגש עם רזיאל פריגן, מדריך רוחני חובש כיפה, מחבר הספר "שם עם מזל" ומקים תנועת "זה אל זה", רזיאל עורך סמינרים ברחבי הארץ תחת הכותרת "לעשות מאדם אדם", ומפגשי יחידות בהם הוא מעניק חניכה רוחנית אישית.
רזיאל מעודד את אבי במהלך מפגשיהם להתנתק מן "התכנותים" הקודמים שלו ולהתחיל חיי מעש, לדאוג לפרנסתו ולמסד את יחסיו עם חברתו.
 

אילנית

בת 37 גרושה ומגדלת לבדה את בנה בן ה-12. אילנית היא אישה נאה ומטופחת מלאה באנרגיות וחיוניות. היא חיה בשדרות, בלחץ מתמיד ועובדת כעוזרת בית. היא חשה "תקועה" בחיים. יש לה פוטנציאל רב, שלתחושתה אינו ממומש. שנים היא חולמת לעבור לעיר הגדולה, לתל-אביב, אך לא מעיזה לבצע את המהלך. ככל שעובר הזמן, היא צוברת עוד תסכול ועוד פחדים ומתגבר ייאושה וחוסר יכולתה לחולל את השינוי.

אילנית נפגשת עם ד"ר טובי בראונינג, מפתחת השיטה הבינלאומית "עוצמת הרכות", המשלבת טיפול גופני ונפשי. השיטה שפיתחה מוקנית בבתי ספר ברחבי העולם וכן בישראל למטפלים ולקהל הרחב, והספרים שכתבה "עוצמת הרכות" ו"איך הפכה האישה לגבר" תורגמו לשפות רבות.

טובי עובדת עם אילנית בשילוב של שיחות ונענוע הגוף, במטרה להרפות את המתחים ולרכוש ביטחון עצמי. אילנית מתחילה להתמודד עם הפחדים ששיתקו אותה במשך שנים, ולהעיז, חרף הדעות והספקות של מקורביה, לעשות דברים שלא חלמה שתוכל.