"כבוד גדול להכיר אדם כמו אסף"

גנאדי, ממסעדת ווקס באשדוד, מסכם את החוויה שעבר בתכנית

  • שתפו את החברים -

גנאדי ספר לי קצת על המסעדה מאז השינוי
מאז השינוי למדנו כמה לקחים. התחלנו לשפר את כל התחומים במסעדה, גם את האוכל וגם את השירות. אני ופליקס הרבה יותר מעורבים בניהול היום. העבודה עם אסף עזרה מאד להפוך את המסעדה למסעדה טובה יותר.

איך היה לעבוד עם אסף?
אסף הוא תותח, הוא בן אדם עם הרבה מאד ניסיון והרבה מאד ידע. ממש נהנינו לעבוד איתו, יש המון מה ללמוד ממנו. זה כבוד גדול להכיר אדם כמו אסף.

מה הדבר הכי חשוב שלמדת ממנו?
למדתי שהכל הוא מכלול אחד גדול. המסעדה צריכה לפעול כמכלול, אי אפשר לעבוד בחלקים, צריך לעבוד כל המכלול, שירות, מטבח, מלצרים, הנהלה. הוא גיבש את כולנו למען ההצלחה של המסעדה, וזה עבד!

 

נגן וידאו

שם הפריט: השף לחוץ? הערב ב-21:00
קוד זיהוי:241989
 

 

האם המנות החדשות נמכרות בהצלחה במסעדה?
בטח! ההמבורגר הוא מנה מאד נמכרת. הוא הולך ממש מעולה. הקוקטייל שמוגש בתוך בבושקה הוא גם מאד חזק אצלנו. אנחנו קוראים לו "קוקטייל אסף" ואנשים מאד אוהבים אותו.

ענת עזבה את המסעדה, מה בדיוק קרה שם?
ענת לא הצליחה ליישר קו עם כל המסעדה, היא כנראה הבינה שזה לא מתאים לה אז היא עשתה מעשה נכון, במקום לבזבז זמן, היא לקחה צעד אחורה ובחרה ללמוד מקצוע שיותר מתאים לה. אי אפשר לשלב לימודים כל כך קשים עם עבודה כזאת קשה. לכל אחד יש את הדרך שלו ואת הבחירה שלו.

איך אתה מסכם את החוויה?
כל החוויה הייתה חוויה שחייב כל בעל מסעדה לעבור אותה. אסף הוא בן אדם מאד מוכשר ולמדנו ממנו המון, נהנינו מאד מהתהליך. אנחנו מזמינים את כולם לבוא למסעדת ווקס ולהרגיש את השינוי. גם מי שהיה וגם מי שלא היה, שיבואו להנות מהדברים שאסף שיפר במסעדה.

 

 

 

  • שתפו את החברים -

הוספת תגובה

תודה שלקחת חלק בשיח, תגובתך תפורסם בהתאם לאישור המערכת