פיקוד העורף התרעה במרחב

אנשים טובים באמצע הדרך?

הדס בשן צפתה בפרק ותהתה על טוב ליבם של האנשים סביב רונה ואודי

13/03/13 22:00 

כדי לשרוד את השנה הראשונה עם התינוקת, אתם חייבים סביבכם אנשים טובים, חכמים ונדיבים. או סתם אנשים
 
 
תלאות היום יום של אודי ורונה בג'ונגל ההורי ממשיכות, ואני מתחילה להפנים עד כמה רציני הוא העניין הזה של לטפל בבן אנוש אחר. המון אחריות, המון החלטות, כל אחת יכולה לצלק את נפשו של הרך הנולד לתמיד, ואז מי ישלם את חשבונות הפסיכולוג? מה אני, רוטשילד?
אולי זו רק האישיות האובססיבית של גיבורי "בלתי הפיך", אבל נדמה לי שלמצבים שהם נקלעים אליהם יש מעט מדי פתרונות, שלא לאמר: רק פתרון אחד טוב לכל מצוקת ענק. אחרי שעברנו את משבר ה"מטפלת האחת", השבוע נחשפנו ל"גן האחד" שאליו חייבים, אבל חייבים, לרשום את אסתר בזמן – ואחרת יהיה אוי ואבוי. האם באמת החיים כל כך מוגבלים כשאת אמא? גן אחד, מטפלת אחת, נדנדה אחת  – וכל היתר רעיל, מזיק והרסני?
 
לא, לא, זה מסובך מדי בשבילי. משהו בחיים חייב להישאר פתוח ומזמין, משהו שיאפשר היכרויות חדשות ורעיונות יצירתיים, אם לא בשביל הכיף  - לפחות בשביל היעילות. בעולם של כל כך מעט סידורים לאסתר, רונה ואודי חייבים להגדיל את מעגל הנטוורקינג שלהם, כלומר לבוא במגע עם הורים מועילים, או לכל הפחות בני אדם בגירים. השבוע הם דווקא התעסקו עם לא מעט כאלה.
 
בוא נראה מה למדתי על סוגי האנשים הטובים שנמצאים באמצע הדרך, ורק מחכים לעזור לי להיות אמא מושלמת:
 
1. שכנות מהבלוק
יתרונות: הן כבר גידלו כאן ילדים, הן יודעות ם הכל. איפה, למה, כמה, מי ובעיקר מה לא.
חסרונות: בזמן שאת אוגרת אינפורמציה חיונית, את צריכה לסבול אותן. שזה אומר להתנשק, להתחבק על כל הזיעה, או סתם להיות רגישה לעובדה שהיא אלמנה. אחרי 124 שעות ללא שינה, זה עלול להרגיש תובעני משהו.

 

רוצים להמשיך לקרוא את הכתבה? לחצו כאן