פיקוד העורף התרעה במרחב

1

כוכבי הצפון- סרטו של ציון נאנוס

מסעה של קבוצת הכדורגל ''עירוני קריית שמונה'' אל התואר הנכסף אלופת המדינה

24/09/12 22:00 

"כוכבי הצפון" ישודר במסגרת רצועת "הסיפור" – הערב, בשעה 21:00, ב"רשת"

''כוכבי הצפון'' נכנס אל תוך חדרי ההלבשה וחושף את מאחורי הקלעים של התהליך בו קבוצה פריפריאלית הופכת תוך עונה אחת לאלופת המדינה, ומגלה מה באמת קרה בין המאמן רן בן שמעון, לבעלי הקבוצה איזי שרצקי.

בעידן שבו בכדורגל, כמו בחיים, הכסף הגדול הוא שקובע- קבוצה כמו עירוני קריית שמונה לא אמורה בכלל להיאבק על אליפות המדינה בכדורגל.אך את עונת 2011-2012 לא ישכחו מהר בעיר הצפונית כאשר "עירוני קריית שמונה" עשתה היסטוריה וזכתה לראשונה באליפות המדינה בכדורגל. הסרט "כוכבי הצפון" סרטו של ציון נאנוס, עוקב במשך שנה שלמה אחר הסינדרלה הצפונית של עולם הכדורגל הישראלי ומגולל סיפור מרגש של נחישות, כדורגל ואנשים.
בקרית שמונה, עיר שעולה לכותרות רק בהקשרים בטחוניים וחברתיים, התקבצה חבורה של שחקני כדורגל אלמונים, שנדחו מהקבוצות הגדולות והעשירות. שחקנים, שויתרו מזמן על החלומות שלהם להצליח בגדול. בתחילה גם הם לא האמינו, אבל לאט לאט, בהנהגת המאמן רן בן שמעון, החל מסע קסם מסתורי, שהביא את קריית שמונה להישג הבלתי נתפס – אלופת המדינה בכדורגל.
ציון נאנוס, ליווה במשך שנה את אנשי הקבוצה בדרך לאליפות, בבתיהם, ברגעים הכי אינטימיים בחדר ההלבשה וניסה להבין את סוד ההצלחה. כמובן, שעם ההצלחה לא איחרו להכנס לסיפור גם מאבקים אישיים, שנחשפו במלוא עוזם מול המצלמה ואיימו לפרק את התלכיד המיוחד שנבנה בצפון.
כוכבי הצפון הוא לא סרט על כדורגל- הוא סיפור על הגשמת חלום.סיפור של חבורת אנשים שגם כאשר כולם מסביב אמרו להם שזה בלתי אפשרי, גם כאשר נראה שאין שום סיכוי - הם המשיכו להאמין.
סיפורה של עירוני קרית שמונה מוכיח כי המציאות חזקה יותר מכל תסריט הוליוודי וכל אחד, גם אם הוא לא חובב כדורגל, ימצא בו את מוסר ההשכל- שבמקום בו מתקבצת חבורת אנשים,המניחים את האגו בצד ומוכנים לעבוד קשה- אפשר לעשות את הבלתי ייאמן.