פיקוד העורף התרעה במרחב

1

מי הן תורמות הביציות לישראליות?

הפנים של תורמות הביציות - סרטה המרתק והמרגש של עינת ארליך

20/08/12 21:00 

מי הן הנשים אשר תורמות ביציות? מהיכן הן מגיעות ואיך הן נראות? עינת ארליך יוצאת למסע מצולם בגיאורגיה ובקזחסטן, וחודרת אל תוך העולם המורכב של ענף הסחר בביציות, דרך נקודת מבטן האישית של התורמות, ודרך נקודת מבטה של חגית, ישראלית המחפשת אחר תורמת ביצית. לראשונה על המסך,  אנו נחשפים לנשים שמאחורי תרומות הביציות, בסרטה המרגש של עינת ארליך "הפנים של תורמות הביציות ", שישודר במסגרת רצועת "הסיפור", ביום חמישי ב-16 באוגוסט בשעה 21:00 ברשת.

במשך שנים תרומת ביציות הייתה אסורה בישראל. לפני כשנה עבר חוק המסדיר את הנושא ונשים ישראליות יכולות לתרום ביציות לנשים שלא יכולות להרות באופן אחר. אבל מאז שנכנס לתוקפו החוק, התבצעה רק תרומת ביצית אחת של ישראלית בישראל. מה מעכב את יישום החוק?

הסיבות לכך שונות, בין היתר פיצוי של 10,000 ₪ בלבד לתורמת ביצית, אשר פעולת ה"תרומה" כרוכה בלא מעט הליכים רפואיים, כאב וכן סיכונים בריאותיים. בנוסף קיים גם חוסר מוכנות של מרפאות הפוריות בבתי החולים לקחת על עצמן את התהליך בארץ.

עינת ארליך יוצאת למסע בעקבות הנשים "הנעלמות" במזרח אירופה שמוכרות את הביציות שלהן לזוגות או נשים ישראליות. האם הנשים שתורמות ביציות ומסכנות את בריאותן אכן מודעות לכל הסיכונים שכרוכים בתהליך? האם הן עושות זאת מתוך רצון לעזור או רק מתוך הכורח להתפרנס ולשרוד? ואם הכסף הוא העניין העיקרי, או האם יש כאן ניצול של העולם המערבי את נשות מזרח אירופה שמוכרות ביציות רק כי אין להן ברירה אחרת? אל ארליך מתלווה חגית, ישראלית בת 40 המחפשת אחר תורמת ביצית כדי להגשים את חלומה ולהביא ילד לעולם. חגית נפגשת עם תורמות הביציות, ומתרשמת מהן, על מנת להחליט מי מהן תהיה מועמדת פוטנציאלית לתרומה עבורה.

 

 

חברת הפקות: באזז הפקות.