פיקוד העורף התרעה במרחב

הפרעות קשב - טיפים להורים

הגעתם למסקנה שילדכם סובל מהפרעות קשב וריכוז? דר' בועז רפפורט מומחה ברפואת ילדים ומנהל מרפאות קשר, מציע חמישה טיפים כלליים שיעזרו לכם להתמודד עם הבעייה

21/09/10 11:00על פי דר' בועז רפפורט, הורים לילדים עם הפרעות קשב נתקלים יום יום בשאלות כיצד לנהוג עם הילד. למרות פניה השונים והמגוונים של הפרעת הקשב, מומלץ להורים לנהוג לפי חמישה כללים ולהקל בזאת על הילד ועל התקשורת שלהם מולו, כך שכל הנוגעים בדבר יצאו מורווחים.

חמישה טיפים כלליים להורים לילדים עם הפרעת קשב:


1.ללמוד ולהבין את הפרעת הקשב. בלי זה קשה להתקדם. חייבים לדעת את "הוראות ההפעלה" של הילד. חשוב להבין את מיכלול קשייו ולתת להם מענה לפני שמגיע המשבר.

2.להקשיב יותר לילד. הוא מביא את הקשיים אך פעמים רבות גם את הפיתרונות . לכן כדאי פחות להגיד לו ויותר להקשיב לו.

3.תכנון מדוייק של שעות הפנאי אחרי הצהרים בבית. השיעמום ועודף האפשרויות גורמים לילד להתנהגויות שעלולות להתיש את הסביבה. עדיף להשקיע חלק מהכוחות בתיכנון הפעילויות, תוך מתן תשומת לב לצרכי הבית האחרים.

4.הוראות צריכות להיות קצרות , ברורות ועקביות עם שמירה על קשר עין. כדאי להתמקד במה כן לעשות במקום מה לא לעשות. לבדוק שהבין את כוונת ההוראה.

5.חיזוקים חיוביים. חשוב לשמור על מינון הגיוני. חשוב לחזק את הילד בעיקר על דברים בהם מתקשה. גם אם לא הצליח, אפשר להדגיש את המאמץ שעשה. לשמור חיזוקים גם לימים קשים.