פיקוד העורף התרעה במרחב

קבלו את משחקי השף

מאיר אדוני, אסף גרניט ומושיק רוט הם המנטורים שיובילו את התוכנית החדשה

מערכת רשת 14/01/14 22:00"משחקי השף" - ריאליטי הבישול החדש של "רשת". השפים מאיר אדוני , אסף גרניט ומושיק רוט יחד עם מירי בוהדנה, מרכיבים את המנה המנצחת של החורף.
מאיר אדוני, השף הווירטואוזי של "כתית" ואומן הקולינריה העילית , אסף גרניט מנכ"ל קבוצת מחניודה - השף שהחזיר עטרה ליושנה בקולינריה הירושלמית ומושיק רוט השף הישראלי המצליח בעולם - היחיד בעל 2 כוכבי מישלן יחפשו את השף המוכשר ביותר בישראל.

"משחקי השף" החל מה - 19 בינואר - ימי ראשון ושלישי בשעה 21:00 ב"רשת"

"משחקי השף", ריאליטי הבישול החדש שפותח ב"רשת" בשיתוף תאגיד המדיה הבינלאומי ITV בכיכובם של השפים מאיר אדוני, אסף גרניט ומושיק רוט ובהנחייתה של מירי בוהדנה יעלה לאוויר ב19.1 . "משחקי השף" פותחת במבחן האולטימטיבי - מבחן הטעימה העיוורת שילווה אותנו גם בהמשך בקרב הסוער בין נבחרות השפים.
התכנית שפותחה בשנתיים האחרונות, מתמקדת באהבה ובתשוקה לאוכל וברצון של השפים לפתח את המתמודדים לרמת שפים מקצועיים. השפים ידריכו את המתמודדים בנבחרות שלהם, וילוו אותם כמנטורים אישיים לאורך כל התכנית, עד לגמר הגדול.

"משחקי השף" בנויה מ 4 שלבים: האודישן העיוור, מחנה האימונים, קרבות המטבח ופרקי הגמר.
 

 

תמונה גדולה
 
משחקי השף
 

 

 

שלב האודישנים - רק הטעם קובע
הלחץ מתחיל כבר בשלב האודישנים כאשר המתמודדים צריכים להכין "מנת דגל" תוך שעה בלבד. המתמודדים יבשלו באולפן מצויד היטב, כל אחד בתורו, את "מנת הדגל" שלהם ויכסו אותה בקלוש המנות עולות על מסוע שמוביל אותן לחדר הטעימות שם יושבים השפים.
השפים טועמים את המנה בטעימה עיוורת מבלי לדעת מי הכין אותה בזמן שהמתמודד צופה בהם. רגע לפני קבלת ההחלטה המסך כבה כך שהמתמודד לא יודע האם יתקבל לתכנית או לא.
כדי לעבור לשלב הבא המתמודד צריך לקבל לפחות שני סכיני שף מהשפים.
כשהמתמודד יוצא לפגוש את השפים ההחלטה כבר התקבלה וההיכרות עם המתמודד ועם עולמו כבר לא יכולה להשפיע על החלטתם.

שלב מחנה האימונים - מבשלים נבחרת
למחנה האימונים יגיעו 30 המתמודדים שעברו את שלב הטעימה העיוורת וייבחנו בסדרת משימות בזמן קצוב ותחת לחץ. בשלב זה, לשפים הזדמנות להכיר את המתמודדים ולהתרשם מיכולות הבישול שלהם, לפני שהם מרכיבים את הנבחרות.
כל שף ייתן למתמודדי התוכנית משימה מעולמו הקולינארי במטרה להכיר את המתמודדים ואת יכולותיהם לעומק. בסיום המחנה כל שף יבחר את המתמודדים איתם הוא רוצה להרכיב את הנבחרת "המנצחת" שלו.
.
שלב "קרבות מטבח"- בישול על אש גבוהה
בשלב קרבות המטבח, הנבחרות ילחמו זו בזו בכדי לקבל חסינות שתאפשר להם להמשיך ולבשל גם בתכנית הבאה .
לכל פרק שתי משימות- משימה קבוצתית ומשימת הדחה אישית.
במשימה הקבוצתית השף יהיה במטבח יחד עם הנבחרת שלו ויסייע להם בהכנת המנה – מבלי לבשל או לגעת באוכל! מי שישפוט את המנות יהיו 14 טועמים "מומחים" שיתחלפו מדי תכנית לפי נושא הפרק (דייגים למשימת דגים וכו')
בתום המשימה הזו נבחרת אחת תזכה בחסינות ואילו שתי הנבחרות המפסידות יעלו למשימת ההדחה האישית.
במשימה הזו המתמודדים נלחמים כל אחד על מקומו בנבחרת, ללא עזרה. והשפים הופכים להיות שופטים במשימה הזו כאשר טועמים את המנות בטעימה עיוורת ומנקדים אותן על פי הטעימה בלבד. כך שיכול להיווצר מצב בו הם מדיחים את אחד מחברי הנבחרת שלהם עצמם.

פרקי הגמר
לפרקי הגמר יגיעו מספר מצומצם של מתמודדים, אלו שנאבקו ושרדו את המשימות המאתגרות. בפרקים אלה יתמודדו הפיינליסטים עם משימות קשות ומגוונות עוד הרבה יותר כשבסופן ייבחר המנצח הגדול של "משחקי השף".

 

 

נגן וידאו

שם הפריט: משחקי השף פותחת עונה
קוד זיהוי:232040
 


 

מאיר אדוני
השף המוערך והכריזמטי מאיר אדוני מצטרף לתכנית הבישול החדשה של ";רשת"; משחקי השף. מאיר אדוני, נחשב מזה כעשור למוביל הקולינאריה העילית בישראל. מאיר יוצר ועומד בראשן של שלוש מסעדות, מפיק קולניארית אירועי קייטרינג בוטיק, כותב ספרים ואפליקציות ומרצה בנושאי קולינריה בארץ ובעולם.
לאורך כל השנים שילב מאיר עשייה קולינרית פעילה לצד לימודים והשתלמויות במוסדות הקולניארים הטובים בעולם בינהם: alinea בשיקגו, arzaac בסאן סבאסטיאן, באקדמיה לנוטרה בפריז, cello בניו יורק, הקורדון בלו בסידני, Noma בקופנהגן ועוד.
כתית, המסעדה הראשונה בבעלותו, הוקמה ב2002 והפכה למוסד קולינרי מיד עם פתיחתה. עד היום, כתית נחשבת למובילת היצירתיות הוירטואוזית הקולינרית בתל אביב וזוכה לתשואות בארץ ובעולם.


ב2011 פתח מאיר אדוני את המזללה, האחות הצעירה והבועטת של כתית. המזללה הינו ביסטרו מודרני, עם בר גדול ואווירה עדכנית.
בשנת 2013 כתית והמזללה נבחרו ע";י טיים אאוט לונדון כמסעדות המומלצות בתל אביב
השנה הקים ופתח את מסעדת bluesky על גג מלון קרלטון. המסעדה צופה מצד אחד אל רצועת החוף המרהיבה של תל אביב ומצד שני אל הנוף האורבני של תל אביב.

בשנת 2007 אדוני זכה בתואר ";שף השנה"; מטעם השבועון ";טיים אאוט"; וניצח כשהשתתף בפרק בעונה הראשונה של התוכנית ";קרב סכינים";.
לאחרונה השיק אדוני את אפליקציית הבישול: ";Mind watering"; אשר נבחרה ע";י אפל להוביל את הקמפיין העולמי לאפליקציות. זהו ספר בישול דיגיטלי מושקע בעל 50 מתכונים מפורטים הכוללים תמונות וסרטוני וידאו ומאפשרים לכל אחד לבשל כמו מאיר אדוני.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: מאיר אדוני
קוד זיהוי:194752
מאיר אדוני. צלם: דן פרץ
 

 


אסף גרניט
שף, מסעדן, יזם ומהפכן בתחום המסעדנות בישראל בן 35 התחיל את הקריירה הקולינרית בירושלים כבר מגיל צעיר כשהחל לעבוד במסעדות נחשבות בעיר תוך נסיעות להשתלמויות במסעדות הטובות בעולם


בשנת 2009 הוא הקים עם שותפיו את מסעדת ";מחניודה"; הסמוכה לשוק , על שמו היא קרויה וממנו שאבה את ההשראה למנות היוצאות דופן המורכבות מהיצע הבסטות בשוק באופן מוקפד ויצירתי. המסעדה הפכה להצלחה מסחררת גם בזכות האוכל ובזכות האווירה הייחודית של המקום .המסעדה זכתה להמלצה חמה מכוהנת הלייף סטייל האמריקאית , מרתה סטיוארט שמיקם את המסעדה בין המסעדות הבולטות בעולם וציון המהפך שעשה בסצנה הקולינרית בישראל. לשף גרניט 3 מסעדות נוספות אשר ממוקמות אף הן בירושלים״ יודל׳ה״ ";מונא"; והסדנא"; והן זוכות לביקורות נלהבות. בימים אלו הוא שוקד על פתיחת בר יין בירושלים וגרסה חדשה למחניודה במרכז לונדון.
בין הישגיו הבולטים בעולם ניתן למנות את הזמנתו להשתתף בתכנית ";איירון שף"; בשנת 2011 בנוסף, הוא הוזמן לבשל במסעדת היוקרה NOBU שבלוס אנג'לס, הנחשבת לאחת המסעדות הטובות בעולם.

 

תמונה גדולה

שם הפריט: אסף גרניט
קוד זיהוי:194753
אסף גרניט
 

 


מושיק רוט
השף ואומן האוכל מושיק רוט, שכבש את אירופה ומהשפים הישראלים המוכרים והמצליחים בעולם , רוט, שמסעדתו ממוקמת באמסטרדם שבהולנד מתמחה בסגנון בישול מולקולארי המשלב באוכל חומרים כימיים, המשנים את המרקם והצורה של האוכל. סגנונו של רוט המשלב בישול מסורתי מוקפד עם טכניקות מולקולריות משוכללות וחדשניות הפך אותו לשף הישראלי היחיד בעולם הזכה לניקוד כוכבי מישלן.


רוט, יליד חיפה בן 42, עבר להתגורר באמסטרדם בעקבות האהבה . בגיל 23 ניהל פיצרייה ומשם התפתחה התשוקה לאוכל ולהתעסקות בתחום הקולינריה.
בתחילת דרכו התלמד רוט במסעדה De Librije המחזיקה בשלושה כוכבי מישלן. את התמחותו עשה רוט אצל השף הידוע איריק פון לואו במסעדה המחזיקה אף היא 3 כוכבי מישלן.
את המסעדה הראשונה שלו T Brouwerskolkje הקים רוט בסמוך לאמסטרדם והיא זכתה בשנת 2005 בכוכב מישלן הראשון שלה. כעבור שלוש שנים נוספות, ב-2008, זכתה בכוכב מישלן השני.
עם סגירת המסעדה בשנת 2012, פתח רוט מסעדה חדשה במרכז אמסטרדם, ";samhoud place&"; ומדריך מישלן היוקרתי העניק גם לה 2 כוכבים.

 

 

תמונה גדולה

שם הפריט: מושיק רוט
קוד זיהוי:194754
מושיק רוט
 

 

 

 


הפקה: קונסטנטין הפקות

 עורכת: תמר איכילוב