פיקוד העורף התרעה במרחב

1 2

מכורים לדייט ראשון

מה קורה כשמתחייבים לא להתחייב

מערכת רשת 19/05/13 21:00 

אתר הכרויות: מה קורה כשמתחייבים לא להתחייב
 
אתר הכרויות הוא מקום מצוין למצוא זוגיות, אבל דברים יכולים להשתבש, ויש כאלה שקופצים מדייט לדייט. הכירו את המכורים לדייט ראשון
 
הלב דופק, הנשימה מתקצרת, הידיים מזיעות והבטן מתכווצת. האם זהו פחד או התרגשות? אתם עומדים על הקצה, בתחילת עתיד חדש מלא הבטחה – אהבה, רומנטיקה, אושר – הכול מחכה רק לכם. היכרויות חדשות הן עניין מרגש.
 
דייטים ראשונים יכולים להיות חוויה ממכרת, אך אם אתם לא מגיעים לדייט השני והשלישי, אתם בסכנת התמכרות לתחושת האדרנלין שמבטיחה לכם התרגשות לרגע, אך מונעת מכם זוגיות.
 
זה הכל מדעי

 
כשאנו מתמודדים עם מצב חדש ומאיים, הגוף שלנו מכין אותנו על ידי שחרור כימיקלים למוח. הורמון האדרנלין אחראי לדפיקות הלב המואצות, קשיי הנשימה והזעה. התגובות הפיזיות מתאימות יותר להתמודדות עם מצב של סכנה, אז מדוע אנו חשים אותן גם כלפי דייט ראשון?
 
שחרור האדרנלין בשילוב עם שחרור אנדורפינים הופכים אותנו ליצורים חסרי שליטה הנעים בין התרגשות עילאית לדיכאון תהומי, בין לחץ לאופוריה. כמו שחקן על במה לפני ההצגה הראשונה, דייט ראשון הוא חור שחור ולא ידוע שסופו יכול להיות אכזבה או התלהבות. עם זאת, אותו מצב חסר ודאות הוא בדיוק המצב הממכר ביותר. 
 
לכל קיר יש טיפוס

 
יש טיפוסים היוצאים לדייטים ראשונים רבים, בגלל שיש להם רעיון ברור ומקובע לגבי החצי השני אותו הם רוצים כבן זוג או בת זוג, אך הם פשוט עדיין לא מצאו אותו. מנגד, יש המתמכרים לגלישה באתר הכרויות כדי לצאת לכמה שיותר לדייטים ראשונים כי הם פשוט לא מוכנים למערכת יחסים עמוקה עם בת זוג או בן זוג אחד. הם אוהבים את המסתורין, את ההתרגשות הראשונית, את הציפייה לפגוש אנשים חדשים אך לא באמת מעוניינים בהמשך.
 
מכורים לדייטים ראשונים בלבד? כדאי שתדעו את ההשלכות של ההתמכרות שלכם.
 
מחיר ההתרגשות
 
כשאתם נותנים ללב ולמשיכה פיזית להוביל אתכם, אתם עיוורים לכל דבר אחר. אינסטינקטים חשובים ומשיכה היא הכרחית, אך בחירת בן זוג דורשת הרבה יותר מכך. אל תתנו לאימפולסיביות להיות המדריכה שלכם באהבה.
 
אם אתם מעניקים למשיכה פיזית את החשיבות הגבוהה ביותר במקרה של הכרויות, אתם בסכנה של אינטימיות מזויפת, וכמו שההתלהבות גאתה בחשכת הליל, כך היא עלולה גם להתרסק בבוקר שלמחרת.
 
שמתם לב כיצד ההתנהגות שלכם משתנה כשאתם נמצאים ליד אדם שמושך אתכם מאוד? כיצד הביטחון העצמי לעיתים נפגע ומי שאתם לפתע לא מספיק טוב. אל תתנו לכימיה לפגוע במה שחשוב באמת והוא האדם שאתם עמוק בפנים בשביל דייט שייגמר עוד כמה שעות.
 
העובדה שאתם מכורים לדייטים ראשונים אין משמעותה שהדייט שלכם חש אותו הדבר. חשוב שתביטו במראה ותענו לעצמכם בכנות – האם אתם מכורים לדייטים ראשונים? היכרויות חדשות? הצעד הראשון לפתרון הבעיה הוא להודות שהיא שם.