פיקוד העורף התרעה במרחב

1 2

המדריך לבליינד דייט

איך לעשות דייטים ''על עיוור''

20/10/12 22:00פגישה עיוורת היא סיטואציה סבוכה, עם פוטנציאל ";נפיץ";. משום כך, היא מומלצת רק לאנשים בעלי חוש הומור מפותח ובעלי בטחון עצמי, המבטיח כי יוכלו להתמודד עם כל מצב שעלול לצוץ ובהחלט אינה מומלצת לחולי שליטה, אנשים ברמות חרדה שונות או כאלו שמתקשים להתמודד עם אכזבה או דחייה. במילים פשוטות, אם אתם חוששים מלצאת לבליינד דייט, פשוט אל תצאו אליו. יחד עם זאת, אם אתם מסוג האנשים שאוהבים הרפתקאות ומאמינים בטוב שבבני אדם, כנראה שלא תתקלו בשום בעיה בסיטואציה שכזו ולא תתקשו לפגוש אנשים חדשים בדייט מסוג זה.

אנשים רבים חוששים מפגישות עיוורות, משום שהם למעשה נרתעים מכך שמשהו עלול להשתבש במהלך הדייט; לא ירצו אותם, יצחקו עליהם או שהם יבלו ערב שלם בחברתו של פסיכופט. אך זה לא חייב להיות המקרה והתחמקות מאכזבה בדייט שכזה, קלה יותר משנדמה.

ראשית, מומלץ שלא לצאת לדייט ";עיוור"; לגמרי; תוכלו תמיד להחליף אימייל, פייסבוק או לשוחח בטלפון לפני. גם אתרי היכרויות הם דרך טובה מאוד ליצירת קשר מקדים עם הדייט הפוטנציאלי, בהודעות באתר או בצ'ט. ישנם גם כאלו שמריצים חיפוש בגוגל עם שמו של האדם אותו הם מתעתדים לפגוש. בכל אופן, אנו ממליצים לבצע עבודת מחקר מקיפה, עד כמה שניתן, לפני הפגישה, מבלי ליפול לחטטנות יתר כמובן. במהלך המחקר, חפשו סימני אזהרה, כגון שימוש בשפה לא מתאימה או בתוכן הדברים הנאמרים. למשל, אם הדייט הפוטנציאלי מדבר על הקטטה האחרונה בבר בה הוא לקח חלק פעיל או על כמה פעמים הוא שבר את האף, ייתכן שכדאי להימנע מלהיפגש עימו. התרחקו גם מאנשים שמזכירים יותר מידי את האקס שלהם במהלך השיחה, במיוחד אם הם מדברים עליו או עליה בנימה מרירה.

אם הבליינד דייט שלכם אורגן על ידי חבר טוב או בן משפחה, הקפידו לבקש מהם כמה שיותר מידע עליו, אם כי סביר להניח שמכיוון והם אלו שסידרו את המפגש, דעתם תהיה חיובית והם ירעיפו עליו שבחים רבים ככל שיוכלו.

כאשר אתם קובעים להיפגש, השתדלו לעשות זאת במקום ציבורי, נח אבל הומה מספיק, כך שתרגישו בטוחים בסיטואציה במידה והדברים אינם מסתדרים. אל תזמינו את הדייט שלכם הביתה וודאי שאל תלכו אליו בפגישה הראשונה. ישנם גם כאלו הדוגלים בלהיפגש מלכתחילה במקום בו ייערך הדייט ובכך למנוע מצב בו הפרטנר שלכם יאסוף אתכם מהבית וכתוצאה, ידע היכן אתם מתגוררים. בנוסף, כך גם תוכלו להימנע מנסיעה לא נעימה בחזרה הביתה, במידה ואתם יוצאים מהדייט נטולי עניין בהמשכיות מכל סוג שהוא.

בכל אופן, זה בוודאי אינו הזמן לקבוע מפגש מרגש ושונה, כמו טיול משותף למקום מרוחק מהבית אלא דווקא לשמור על הפעילות הראשונה המשותפת שלכם כמה שיותר רגועה, מוכרת וקז'ואלית.

למרות שכל הרעיון העומד מאחורי פגישה עיוורת הוא ליצור רושם ראשוני חיובי, אין זה אומר שאתם צריכים להיסחף ו";לדפוק הופעה"; לדייט. זכרו שאם אתם מתכוונים לפגוש את האדם שמולכם שוב, וודאי תצטרכו להמשיך ולהתלבש כפי שהתלבשתם בדייט הראשון. כלומר, אם אישה למשל, מציגה את עצמה כמישהי שנוהגת לנעול עקבים גבוהים ובגדים מחויטים, זה יראה מוזר אם בדייט השני פתאום תופיע בג'ינס וכפכפים. עניין הלבוש גם מהותי לתחושת הנוחות בדייט, שכן אם אותה אישה אינה נוהגת ללבוש עקבים או חצאית צמודה ביום-יום, היא וודאי תחוש פחות בנח במהלך הדייט והמודעות העצמית שלה תגדל באופן משמעותי וזה, בוודאות מוחלטת, אינו המתכון לדייט מוצלח.

מומחי דייטינג גם מציעים לנשים שלא להתלבש בצורה פרובוקטיבית מידי לבליינד דייט ולהימנע מחצאיות קצרות ומחשופים עמוקים, אלא אם כן כוונתן היא להוביל את הדייט למיטה בסוף הערב. הגברים, לעומת זאת, צריכים גם הם להימנע מפריטי לבוש מסוימים, בעיקר כאלו בעלי מראה פשוט מידי, מהסוג שמרמז כי הם מחפשים מישהי שתעשה להם כביסה. גם לבוש ספורטיבי מידי, כמו נעלי התעמלות או סווטשרט אינם מומלצים.

לסיכום עניין הלבוש, עליכם להתלבש על מנת ליצור את הרושם הראשוני המוצלח ביותר, אך מבלי לנסות ו";להמם"; את הפרטנר שלכם ומבלי להתחפש ולהסתיר את מי שאתם באמת ואת סגנון לבושכם.

רוב האנשים יודעים כבר לאחר חמש הדקות הראשונות בדייט אם יש או אין ניצוץ רומנטי ומשיכה. יחד עם זאת, חשוב להיות סבלניים, משום שלעיתים, הדייט שלכם יכול להיות מאוד לחוץ, מה שמשפיע וודאי על אישיותו כפי שהיא מתבטאת בתחילה. לפעמים, תצטרכו לקחת כמה דקות, במהלכן תוכלו שניכם להירגע ורק אז לבדוק אם הכימיה ביניכם אכן קיימת.

בזמן הדייט, נסו לשמור על שיחה ערה כמיטב יכולתכם. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לשאול את הפרטנר שאלות מנומסות כגון ";איך עבר עליך היום?"; או ";ראית בחדשות ש...?";. למרות שאתם וודאי מאוד סקרנים לגלות הכול על האדם שמולכם, נסו לשמור את השאלות ה";כבדות"; לדייטים מאוחרים יותר.

שמרו על ראש פתוח, חוש הומור ושנינות. תנו לאדם שמולכם זמן להירגע, להסתכל לכם בעיניים ולדבר על עצמו. אם משהו נדמה מביך או הולך לא טוב בדייט (שירות גרוע בבר שאתם יושבים בו למשל) בשום אופן אל תביעו מרמור או עצבים על כך אלא נסו לעודד את הדייט שלכם לצחוק על הסיטואציה ביחד.

למרות שזה מנומס לתת לדייט די זמן, הקפידו לברוח במהרה, במידה והאדם שמולכם ממש אינו לרוחכם או מעלה נושאי שיחה שאינם נעימים לכם, גורמים לכם למבוכה או משפילים אתכם. זהו סימן מובהק לכך שאתם ממש לא מתאימים ואין טעם להמשיך ולבזבז את הזמן – נטשו את הספינה לאלתר.

על מנת לשמור על רמת בטחון עצמי גבוהה לפני הדייט, במהלכו ולאחריו, תזכירו לעצמכם כל הזמן שרוב בני האדם דומים. הדייט שלכם הסכים להיפגש עמכם בדיוק מאותן סיבות שאתם הסכמתם להיפגש איתו וסביר להניח שהוא חש באותה מידה של נבוכות או חוסר נעימות בשל כך. אם זה לא עובד ואתם עדיין לא מספיק רגועים, נחמו את עצמכם בעובדה שלא תמיד פגישות עיוורות מובילות לדייט שני ושלישי או למערכת יחסים. השורה התחתונה היא שכשאתם יוצאים לבליינד דייט, אתם אמנם לוקחים סיכון מסוים, אבל מה שווים החיים ללא לקיחת סיכונים? ובמיוחד כאלו שבסופם יכולה לחכות לכם אהבה גדולה.

בואו להידלק ב – JDate!