פיקוד העורף התרעה במרחב

רשת כלכלית - אל תגידו לא ידענו

שרון כידון עם תמצית הרעיון מאחורי התכנית "רשת כלכלית" שעולה הערב לאוויר

שרון כידון 14/11/13 22:00הערב עולה לשידור התכנית הראשונה של ";רשת כלכלית"; ואני פותחת את הבוקר בכתיבה וסיכום תהליך ההכנה של התכנית. זו לא פעם ראשונה שאני עולה בתכנית חדשה, אבל זו פעם מיוחדת עבורי. נפלה בחלקי זכות להוביל לבד תכנית כלכלית וזו אחריות, לא רק כלפי גוף השידור, אלא בעיקר כלפי הצופים.
ברשת החליטו שלאור ההתענינות הגדלה בנושאים כלכלים בשנים האחרונות והתווספות של גופי תקשורת שעוסקים בנושאים כלכלים ופיננסים (אם זו עיתונות כלכלית שהולכת ומתחזקת ואם אלו תוכניות שעוסקות בפיננסים וצרכנות). יש מקום לתכנית חדשה ומתן תשובה לצופי הפריים של ערוץ 2.
קיבלתי על עצמי בשמחה את התפקיד. עסקתי בשנים האחרונות בנושאים האלה כשהנחיתי וערכתי תכנית כלכלית לטלוויזיה החינוכית, עבדתי למעלה מעשר שנים בגופים עיסקיים גדולים ואני מלמדת בשנים האחרונות במחלקה למנהל עסקים בקריה האקדמית אונו, אבל אלו עדיין נעליים גדולות .

ויכוח גדול מתנהל בעולם בכלכלות המערביות לגבי דרך חלוקת העושר (אם יש כזה).
היו שנים ארוכות שבהן ישראל דמתה לחברות הסוציאליסטיות, משמע רוב המשאבים היו בידי המדינה והיא חילקה אותם באופן שיוויוני (או שלא) בין האזרחים. ישראל השתנה והפכה יותר ויותר דומה לכלכלות קפיטליסטיות, אם זה בגלל ההשפעה המערבית, אם זה בגלל כשלון השיטה הסוציאליסטית ושחיתות של מנגנונים ההסתדרותיים.

בשנים האחרונות התעוררה מחאה לגבי חלוקת המשאבים והוויכוח הזה מסביר את העירנות הגדולה של אנשים לנושאים הכלכליים. בנוסף משברים שהתרחשו בכל העולם, הבהירו שאנחנו צריכים לקחת אחריות על עתידנו הפיננסי, כלומר לדעת יותר על החסכונות שלנו, למכסם את ההכנסות , ליעל את התוצאות ולתכנן לעתיד.

התכנית ";רשת כלכלית"; תנסה להתמודד עם חדשות היום, עם הוויכוחים הגדולים המתנהלים ובעיקר עם מתן כלים שיאפשרו לצופים לקחת אחריות על עתידם הכלכלי: לדעת יותר.
מבחינתנו ההתפתחויות הכלכליות מעניינות רק בזוית של מה קורה לכיס של הצופה ואיך הוא יודע להשתמש במידע שניתן לו.
זוהי תמצית הרעיון מאחורי התכנית, עכשיו צריך לבדוק שהאולפן המיוחד והלבן שבנו עבור התכנית והצוות שעובד סביב השעון, מוכן, כי אני מוכנה.

 

";רשת כלכלית"; בהגשת שרון כידון תשודר בימי רביעי וחמישי בערוץ 2 (רשת) בשעה 23:15

 

 

נגן וידאו

שם הפריט: מגזין כלכלי חדש - רשת כלכלית
קוד זיהוי:229065