פיקוד העורף התרעה במרחב

אל תקרא לזה דייט

מסתבר שלאחרונה קיים פחד אמיתי מצד הנשים לגבי המילה "דייט", איך זה קרה?

19/06/15 21:00לא יודע מתי ואיך זה קרה אבל נשים (באיחור ענק אחרי הגברים) התחילו לקבל פחד ממחויבות. פעם נשים היו מאוד שמחות לצאת לדייט ואיזה כיף היה בדייט, "בלה בלה בלה" דייט.

לאחרונה יצא לי להיות בכמה דייטים. קודם כל זה נהיה מאוד יקר. אתה מזמין משקה ונאצ'וס אתה במאה שקל. ארבעה דייטים בשבוע ואתה צריך למצוא עבודה נוספת.

בזמן האחרון אני עד לתופעה של נשים שמפחדות מהמילה "דייט"!! יצאתי עם מישהי ושמתי לב שכל פעם שהעלתי את המילה דייט נשמעה אי נוחות קלה מצידה והתחלתי לחשוב מתי ומה קרה במהלך השנים שנשים כבר לא מאמינות במילה דייט.

"נצא", "נלך לשתות" ו"נזרום"...? אבל זה בדיוק הפירוש של המילה "דייט"! "לא, אל תגיד דייט, זה מלחיץ אותי". אוקי, לא אומר דייט.

תמונה גדולה

שם הפריט: גיידייט
קוד זיהוי:216746
!אל תגיד דייט
 

 

יצאנו, היה נחמד ואפילו קצת יותר. חיבור מקסים, שיחה טובה, צחקנו מלא ואפילו גילינו שלמדנו באותה עיר. ערב שבהחלט אפשר להכריז עליו כערב מוצלח . ליוויתי אותה הביתה לפני שהיא נכנסה לבניין, אמרתי לה שמאוד נהנתי ואני מקווה שיהיה לנו דייט שני.

היא הגיבה כאילו אמרתי קללה... "למה אתה אומר דייט? למה אתה חייב לבאס? היה נחמד, למה להרוס? נדבר בהמשך, לילה טוב"!

יצאנו שוב, היה מעולה. צחקנו, שתינו ואפילו גילינו שיש לנו חברים משותפים מהצבא ועוד מישהי ששננינו מכירים, שאני הכרתי בחול והיא פגשה אותה בארץ. עולם קטן. אתם יודעים, עוד ערב שבהחלט היה מרענן, כייפי וזורם...

שוב ליוויתי אותה הביתה ושוב לפני שנכנסה לחדר המדרגות אמרתי לה תודה על אחלה דייט שני.

פה היא ממש התעצבנה והתחילה כמעט לצעוק עליי... "למה אתה חייב לבאס? למה כל כך חשוב לך להגדיר אותנו? מה זה כל הלחץ הזה?"

מודה שעזבתי את המקום עם מבט מבוהל ודי בטוח שפה סיימנו את ההכרות שלנו.

בדייט השלישי כבר לא העזתי להזכיר את המילה "דייט", כי הבנתי שכנראה היא אלרגית למילה. יכול להיות שהיו לה כל כך הרבה דייטים לא מוצלחים, שכשאני הגעתי ספגתי אש שלא קשורה אלי ואולי היא בכלל צודקת, למה צריך הגדרות? צריך שיחה טובה, כמה נושאים משותפים לצחוק עליהם הרבה וללוות אותה בסוף הערב הביתה. את השם המדוייק לפעולה הזו נשאיר למכון לחקר לשון עברי.

דרך אגב, בסוף הדייט הזה שלא הזכרתי שהוא דייט, ליוויתי אותה הביתה והפעם היא לא נכנסה לחדר המדרגות לבד...