האיחוד המרגש בארץ

אחיה הקטן של יאנה נחת בישראל ונפגש עם אחותו. צפו בתמונה המשותפת

  • שתפו את החברים -

הגילוי המפתיע בתולדות אבודים, כך הגדרנו את הפרק בו יאנה  יצאה לחפש את אביה ברוסיה וגילתה אח. אכן מדובר באחד הסיפורים המרגשים שהיו בתכנית אי פעם. יאנה, שגדלה רוב חייה בישראל והביאה ארבעה ילדים לעולם, הרגישה שיש מעגל אחד שעדיין לא סגרה- היא רצתה לפגוש את אביה ולגלות מדוע הוא ואמה נפרדו ואבד ביניהם הקשר. כשיצאה למסע החיפוש עם צופית גילתה במכתבים שסבתה מצד אביה שלחה לאמא שלה, שלאביה יש בן נוסף מאישה אחרת.
 

תמונה גדולה

שם הפריט: אבודים
קוד זיהוי:219853
 

הילד, איוון סרגייב (וניה), זכה לגורל קשה יותר מיאנה. אימו נטשה אותו בתחנת רכבת כשהיה פעוט, בהמשך הוא נכווה קשות בחלקי גופו בשריפה ושהה בבית יתומים עליו פורסם תחקיר בטלוויזיה הרוסית, לפיו מתעללים שם בילדים. האמת הזו על אחיה זעזעה את יאנה, אך סוף טוב הכל טוב- מערכת "אבודים" איתרה את האח בבית אומנה והפגישה בין השניים. בהמשך מצאה יאנה גם את אביה.

על פי עיתון "ידיעות אחרונות", בשבוע שעבר הגיע הסיפור לסופו האופטימי- איוון נחת בישראל למפגש איחוד משפחות מרגש עם יאנה. את יום הולדתו ה-14 של איוון הוא חגג לצד אחותו. 
 
 

תמונה גדולה

שם הפריט: אבודים
קוד זיהוי:219852
מתוך "ידיעות אחרונות". צילום: דנה קופל
 

 

באירוח בדף הפייסבוק של התכנית שקיימנו עם יאנה מיד אחרי שידור הפרק, היא אמרה לגולשים "אח שלי ילד מקסים ואני מאושרת מאוד שמצאתי אותו". היא הוסיפה כי הם שמרו על קשר טלפוני רציף מאז המפגש והיא גם בקשר טוב עם ויקטוריה, האישה שאימצה אותו "הוא במשפחה מדהימה". יאנה הצליחה גם ליצור שוב קשר בין אביה ואמה שבישראל, והם מדברים בטלפון פעם בשבוע. במקרה של האב, מסובך יותר להביאו לישראל מפני שהוא הומלס ואין לו מסמכים בכדי לצאת מרוסיה. אך היא עדיין לא איבדה תקווה.
 
יאנה לא עברה את המסע הזה לבד, התלוותה אליה גם מישל יונוב, שגם היא יצאה לחפש אבא אבוד ברוסיה אותו לא הכירה ולסיפור שלה נחשפנו שבוע קודם. לצערנו, במקרה של מישל הסיפור לא נגמר טוב. האב התגלה כטיפוס בעייתי והוא סירב לפגוש אותה. למרות זאת, היא תמכה ביאנה במסע החיפוש שלה, וכך היא כתבה בדף הפייסבוק של אבודים: "אחותי היקרה, אין יותר גאה ממני ואין יותר מאושרת ממני שזכיתי לעבור איתך את המסע הזה! צוות "אבודים" לא רק עזרו לנו למצוא את האבות שלנו, אלא גם למצוא אחת את השניה, אני אוהבת אותך".

לצפייה בפרק המרגש >> לחצו כאן

 

  • שתפו את החברים -