"אבודים" עם צופית גרנט חוזרת

העונה החדשה של "אבודים" - ימי ראשון ב- 21:00

  • שתפו את החברים -

העונה החדשה של "אבודים" תתרכז במדינות מוסלמיות ותתמודד עם סיפורי אבודים הקשורים בנקמת דם, שמרנות דתית, ובחילול כבוד המשפחה
ימי ראשון, החל מה-11.5, בשעה 21:00, ב"רשת".


בעונה החדשה תצלול ''אבודים'' יחד עם צופית גרנט, תוך כדי מסע רווי סיכונים באזורים עוינים, אל חקירות של התרחשויות אפלות, שהעלו כי המניע המטריד לאובדן הקשר במשפחה הינו פלילי.
היעדים אליהם תגיע הסדרה בעונה זו, יציפו תופעות חברתיות לא מוכרות הקשורות בקהילה האתיופית ובקהילה המרוקאית וילוו את מאבקם של גיבורי הסדרה, לצד המסע המרתק שלהם לאיתור קרוביהם.

 

 

תמונה גדולה

שם הפריט: אבודים
קוד זיהוי:205875
אבודים
 

 


בין היתר, תספר העונה החדשה של "אבודים" את סיפורה יוצא הדופן של משפחת דהן, המחפשת את אחותם שנעלמה במרוקו לפני למעלה מששים שנה. זהו החלק שטרם סופר על העלייה המרוקאית לישראל - איך קרה שמשפחות השאירו מאחור ילדים וילדות כשעלו ארצה?
שלושה אחים ממשפחת דהן, המונה שישה עשר אחים ואחיות, מבקשים את עזרת "אבודים" בפתרון החידה שמעולם לא הפסיקה להטריד אותם – לאן נעלמה ליזט לפני כשישים שנה? האם היא עדיין בחיים? האחים חוששים שהיא נאלצה להתנתק מהם ולברוח רחוק לאחר שהמרתה את פי אביהם השמרן כשנישאה לגבר נוצרי.
''אבודים'' יוצאת למסע חיפושים מטלטל ומרגש במרוקו, צרפת וספרד בעקבות האחות ליזט. האם יעיב "חילול כבוד המשפחה" על המאמצים לאתר את ליזט, האחות האבודה?

 

בהמשך, מגלים בני המשפחה שהסתירו מפני ''אבודים'' את העובדה שאחות נוספת שלהם, סימי דהן, אבדה לפני למעלה משישה עשורים ועקבותיה נעלמו, אי שם במרוקו. האם נחטפה בידי מקומיים, או הלכה בעקבות ליבה והתאסלמה?
בפרק מותח במיוחד, נחשף סיפורן הדרמטי של הבנות היהודיות שהתנתקו ממשפחתן, נותרו במרוקו ודתן הומרה. תחת איזה זהות חיה סימי דהן כיום? האם ויתרה על אביה, משפחתה ויהדותה – ואם כן, לטובת מה?


"אבודים" יוצאת למשימת איתור רוויית סיכונים בתוך שכונות מוסלמיות, בחלקן עוינות ובדלניות, בלב ליבה של קזבלנקה. לצורך כך משתמשת צופית גרנט בסיפור כיסוי ונעזרת בחבורת נשים מרוקניות שמכניסות אותה ואת מערכת "אבודים" לתוך עולם צבעוני ומרגש, ובעקבות תופעה לא מוכרת. האם יצליחו להביא לאיחוד בתוך משפחה ששרר בתוכה נתק במשך תקופה של חיים שלמים?
מעונה לעונה ממשיכות לגדול כמות הפניות למערכת "אבודים" . מאות ישראלים שאיבדו את הקשר עם האנשים היקרים והקרובים להם ביותר מבקשים להסתייע במערכת הסדרה התיעודית, שמתגייסת ומייצרת מסע חיפוש שמצליח לטלטל את הצופה בכל פעם מחדש.

ימי ראשון, החל מה-11 במאי, בשעה 21:00, "רשת"
במאי ועורך ראשי: דוד דרעי
הפקה: מעגלות הפקות, רוני מנור
 

  • שתפו את החברים -