פיקוד העורף התרעה במרחב

"אבודים" חוזרת בעונה חדשה

ב-2 לאוקטובר, צופית גרנט ממשיכה במסעותיה כדי לאחד ולהפגיש בין בני משפחה

מערכת רשת 07/05/14 21:00 

"אבודים" עולה מדרגה. העונה החדשה, מערכת "אבודים" עם צופית גרנט, תתמודד עם מצוקות חברתיות חריפות שבגינן נותקו והתפרקו משפחות. צופית, בנחישות וברגישות האופייניים לה, תחפש את התשובות ואת הגורמים, ולבסוף – תיצור את המפגש הבלתי יאומן. בכל פרק במהלך החיפוש, יזכה הצופה גם בהזדמנות ייחודית להכיר חברות ותרבויות שונות ונדירות בעולם.  
העונה הרביעית של "אבודים", תתאפיין בסיפורי ניתוק משפחתיים מורכבים במיוחד, בין היתר בשל מצוקות חברתיות הכרוכות בסיפור, ובתוך כך תחשוף את הצופה לחצר האחורית של ישראל ולמציאות המטרידה של נשים שהפכו לקורבנות סחר, כבוד המשפחה בחברה המוסלמית, המרת דת במשפחה שמרנית, התנערות מתשלום דמי מזונות ועוד.
תמונה גדולה

שם הפריט: צופית גרנט
קוד זיהוי:192184
צופית גרנט
 
הפרק שיפתח את העונה יספר את סיפורה של טניה גיאורגיוק, שננטשה ע"י אמה, אותה היא מבקשת למצוא, כשהיא בת כמה שעות בבית חולים בקישינב שבמולדובה. מהרגע שננטשה הפכו חייה של טניה למסכת מטלטלת של התעללויות – בבתי יתומים ובמוסדות מפוקפקים – עד שנחטפה על ידי סוחרי נשים שהביאו אותה ארצה לצורך עבודה בזנות. היום, 13 שנה מאוחר יותר, היא חיה בירושלים עם גבר שקנה אותה מידיהם של סוחרי הנשים והפך לאבי ארבעת ילדיה. המציאות הקשה בחייה טרם הסתיימה, שכן מעגל האלימות עדיין נמשך בתוך חייה, ובנוסף, מדינת ישראל מסרבת להעניק לה אזרחות ישראלית וחיה תחת האיום שבגירוש מישראל. "אבודים" יתלוו אליה למסע נדיר ומיוחד בדרך לאמה, שחושף את הקרביים של תעשיית הסחר בנשים ואת תוצאותיה העגומות.
הפרק השני בסדרה יספר את סיפורם הבלתי יאמן של משפחת קנדיל מעזה שפנתה ל'אבודים" לאחר שלא הצליחה לאתר את בנם, נאסם, אותו הם לא ראו בשלושת העשורים האחרונים. הוריו של נאסם נאלצו למסור אותו לאימוץ לאחר שחיללו את כבוד המשפחה ולאורך השנים היו משוכנעים כי הוא מת. איך המשפחה תתמודד עם התגובה המורכבת בעזה לשיתוף הפעולה שלהם עם ישראלים?
בפרק השלישי נפגוש שלוש אחיות מנתניה ומדימונה, אשר ננטשו על ידי אביהן בילדותן, ומנסות להבין מה גרם לו לברוח, מבלי להותיר אחריו עקבות. חקירת 'אבודים' מובילה למידע מפתיע לפיו אביהן החליט להימלט לאחר שהוכרז כמבוקש על ידי מדינת ישראל בעקבות חיים כפולים שניהל.
 
מעונה לעונה ממשיך גרף הפניות למערכת "אבודים" לעלות והופך לתופעה של ממש.  מאות ישראלים שאיבדו את הקשר עם האנשים היקרים והקרובים להם ביותר מבקשים להסתייע במערכת הסדרה התיעודית, שמתגייסת ומייצרת מסע חיפוש שמצליח לטלטל את הצופה בכל פעם מחדש.

 

בעונה זו יתווסף דגש מיוחד של התמודדות עם מצוקות חברתיות – כאשר כל פרק יתמקד בעוולה אחרת הכרוכה בסיפור: חילול כבוד המשפחה, סחר בנשים, אלימות בתוך המשפחה, כפייה דתית ועוד
ימי רביעי, החל מה-2 לאוקטובר, בשעה 21:00, "רשת"
הפקה: מעגלות הפקות, רוני מנור
במאי ועורך ראשי: דוד דרעי